Światełko w tunelu historycznych upadków czyli BITFOLD – własny bank nowej generacji

Niepokojące doniesienia zza oceanu o historycznym upadku topowych amerykańskich banków takich jak Silvergate, SVB czy Signature wywołują fale komentarzy na całym świecie. Z problemami nie poradził sobie nawet szwajcarski gigant – Credit Suisse, który został w ostatniej chwili przejęty przez UBS przy interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego. Mówi się o realizacji czarnego scenariusza, upadku zaufania do sektora bankowego oraz niepewnej przyszłości całego tradycyjnego systemu finansowego. Na szczęście jest światełko w tunelu – w Polsce właśnie powstaje „własny bank” nowej generacji – urządzenie, które nie wymaga zawierzenia przez użytkownika jakiejkolwiek instytucji i pozwala na samodzielne przechowywanie aktywów. W kontekście ostatnich wydarzeń ta informacja jest ogromnym pocieszeniem. 

 

 

 


BITFOLD
– bo o nim mowa, to innowacyjny portfel sprzętowy dla kluczy prywatnych w technologii blockchain i w innych zastosowaniach asymetrycznej kryptografii. Urządzenie oparte jest
o opatentowaną w UE i USA (oraz patentowaną w 18 innych krajach) technologię bezpieczeństwa tzw. sprzętowej śluzy danych (hardware air-gap).

Bitfold będzie wykorzystywany do zabezpieczenia wszelkich cyfrowych aktywów (w tym kryptowalut) oraz cyfrowej tożsamości i usług w Internecie. Będzie pierwszym na świecie prywatnym, mobilnym cyfrowym sejfem. Uroczysta premiera prototypu BITFOLD już się odbyła i miała miejsce w Krakowie podczas konferencji Invest Cuffs 24-25 marca – urządzenie zaprezentowano od razu w akcji – zespół Bitfold przesyłał „na żywo” kryptowaluty uczestnikom wydarzenia.

Podczas wydarzenia Invest Cuffs, Prezes Zarządu Bitfold AG – Kamil Gancarz, wygłosił prelekcję pt. „Dlaczego sztuczna inteligencja nas ograbi, a blockchain tego nie powstrzyma”. Prezentacja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie, a sala wykładowa była zbyt mała, aby pomieścić wszystkich zainteresowanych. To świadczy o dużym zainteresowaniu tym tematem i coraz większej świadomości społecznej – skomentował Kamil Gancarz. Po wykładzie pojawiły się opinie, że wprowadzenie technologii Chat-GPT zmieniło świat w taki sposób, że Ziemia przeskoczyła w alternatywną rzeczywistość, której większość ludzi jeszcze nie dostrzega. Gancarz: Obecni na wykładzie zrozumieli, że sztuczna inteligencja poza wzrostem produktywności wprowadza wiele zmian, które generują liczne niebezpieczeństwa, takie jak manipulacja i fałszowanie treści oraz deep fake. Z tego powodu coraz istotniejsze staje się prawdziwie niemanipulowane źródło prawdy oparte o technologię Blockchain. Bitfold z kolei to nowa klasa urządzeń zapewniających bezpieczeństwo używania tej technologii dla przeciętnego użytkownika.

– Bitfold daje każdemu użytkownikowi lub firmie całkowitą wolność oraz możliwość łatwego wysyłania i zabezpieczenia cyfrowych aktywów. Najistotniejsze, że nie jest do tego potrzebny żaden „pośrednik”. W świetle ostatnich upadków banków i ogromnego systemowego problemu w sektorze finansowym rozwiązania do self-custody (samodzielnego przechowywania) cyfrowych wartości odegrają kluczową rolę w ochronie majątków. – mówi Jakub Żurawiński, Co-founder, Head of Business Development w Bitfold.

BITFOLD – innowacyjny portfel sprzętowy dla kluczy prywatnych w technologii blockchain i w innych zastosowaniach asymetrycznej kryptografii. Urządzenie oparte jest o opatentowaną w UE i USA (oraz patentowaną w 18 innych krajach) technologię sprzętowej śluzy danych (hardware air-gap). Bitfold będzie wykorzystywany do zabezpieczenia wszelkich cyfrowych aktywów (w tym kryptowalut) oraz cyfrowej tożsamości. Będzie pierwszym na świecie prywatnym, mobilnym cyfrowym sejfem. W ponad 30-osobowym zespole Bitfold pracują najlepsi specjaliści w Polsce w dziedzinach elektroniki, cyberbezpieczeństwa, kryptografii, blockchain oraz software.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności