Szkło do wnętrz – dobry design połączony z funkcjonalnością

Trudno wyobrazić sobie wnętrza bez rozwiązań szklanych – i nie ma się czemu dziwić. Z uwagi na swoją wielofunkcyjność szkło jest niezwykle wdzięcznym materiałem architektonicznym. To ono w dużej mierze decyduje o komforcie mieszkańców, wpuszczając do pomieszczeń naturalne światło i otwierając przestrzeń na uroki świata zewnętrznego. Pozwala na urzekający lekkością podział przestrzeni, zgodny z naszymi upodobaniami i potrzebami. I wreszcie, co jest nie mniej istotne, zapewnia niezrównane wręcz możliwości kreowania estetyki pomieszczeń, nadając im oryginalny charakter i imponując nowoczesnością designu.

 

 

 

Architekci, projektanci wnętrz oraz producenci materiałów wykończeniowych, szukając nowoczesnych rozwiązań w zakresie luster i elementów szklanych, tworzą dzięki nim coraz lepsze realizacje, nie tylko pod względem estetyki czy jakości, ale także funkcjonalności. Coraz częściej domagają się także zróżnicowanych funkcji dodatkowych w tym zakresie. W większości przypadków są to rozwiązania związane z wyspecjalizowanym przeznaczeniem szkła. Doskonale znane produkty Saint-Gobain Glass, takie jak szkło DIAMANT®, MIRASTAR®, VISION-LITE®, TIMELESS®, STADIP® czy lustro ekologiczne MIRALITE® PURE, stają się odpowiedzią na wymagania współczesnej architektury, dotyczące konkretnych potrzeb: przepuszczalności światła, odwzorowania barw, właściwości wizualnych, designu i bezpieczeństwa.

Ekologiczne lustro MIRALITE® PURE

 MIRALITE® PURE to ekologiczne lustro, stworzone na miarę oczekiwań wymagających klientów. Lustro MIRALITEPURE jest przyjazne środowisku i ludziom — nie zawiera ołowiu i rozpuszczalników organicznych. Jego  antracytowy podlew pozwala na eliminację efektu prześwietlenia przy aplikacji LED. Lustro MIRALITE® PURE może być osadzane w ramie, klejone oraz mocowane przy pomocy uchwytów mocujących. Sprawdzą się jako elementy mebli, wypełnienia szaf, czy stołów, a także jako okładziny ścienne w pomieszczeniach mieszkalnych lub budynkach użyteczności publicznej.

Komfort i estetyka. Szkło antykorozyjne TIMELESS®

Innowacyjność szkła prysznicowego TIMELESS® kryje się w specjalnej powłoce antykorozyjnej, pokrywającej taflę, dzięki której jest ono bardziej odporne na matowienie wynikające ze starzenia się szkła i niszczenia powierzchni pod wpływem wody. Trwała powłoka ogranicza także nadmierne osadzanie się zabrudzeń i ułatwia ich usuwanie bez dodatkowego nakładu pracy czy wykorzystania specjalistycznych środków czyszczących, nierzadko kosztownych i szkodliwych dla środowiska.

MIRASTAR® szkło z efektem lustra

MIRASTAR® pozwala uzyskać niesamowity efekt: w zależności od warunków oświetleniowych szkło może odbijać światło lub stać się przejrzyste. Ta podwójna funkcjonalność pozwala na kreowanie unikalnych projektów. Może zachowywać się zupełnie jak lustro lub przepuszczać światło jak szkło przezroczyste. Szkło MIRASTAR® bywa używane jako lustro weneckie, umożliwiające  patrzenie przez szybę bez bycia widocznym.

STADIP® szkło z funkcją ochrony

Jedną z tajemnic bezpiecznych szkieł laminowanych Saint-Gobain Glass, jest folia PVB, umieszczona pomiędzy taflami szkła. W przypadku stłuczenia szkła folia zatrzymuje rozbite odłamki na miejscu i nie pozwala im się rozsypać,  minimalizując ryzyko ewentualnego skaleczenia. Szkło laminowane STADIP® doskonale sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej. Drzwi czy witryny sklepowe będą skutecznie chronione przed aktami wandali i włamaniami. Ważną właściwością folii PVB w takich sytuacjach jest to, że przypadku uderzenia w szkło np. kamieniem, folia zatrzyma przedmiot i nie pozwoli wpaść mu do środka pomieszczenia.

Wyszukana faktura szkła ornamentowego

Szkło ornamentowe, zwane również dekoracyjnym, to kolejny bardzo atrakcyjny materiał wykończeniowy z oferty Saint-Gobain Glass. Stanowi odpowiedź na styl nowoczesny, klasyczny, czy industrialny, spełniając oczekiwania klientów związane z potrzebą prywatności i doznań estetycznych. Może być wykorzystane jako ścianki  przesuwne, kabiny prysznicowe, drzwi, ścianki działowe, czy fronty mebli. W ofercie marki znajdziemy wiele nowoczesnych wzorów z bogatą stylistyką i wyszukanymi fakturami, zapewniającymi efekt rozproszonego światła. Charakteryzuje je miękkość, łagodność i inspirujące wzory, które doskonale podkreślą wystrój mieszkania, biura czy hotelu.

Antyrefleksyjne szkło  VISION-LITE®

Powlekane szkło antyrefleksyjne VISION-LITE® powoduje redukcję odbicia światła od powierzchni tafli, zapobiegając powstawaniu odblasków deformujących obraz. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadkach eksponowania wnętrz i przedmiotów wymagających maksymalnej przejrzystości i niczym niezakłóconego widoku przez szybę. Szkło VISION-LITE® ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Znakomicie sprawdzi się jako materiał do przeszklonych ścian w restauracjach, ekranów projekcyjnych, witryn sklepowych, gablot jubilerskich, czy wielkoformatowych osłon zabezpieczających obrazy w muzeach i galeriach.

Wyzwanie konkursowe

Marka zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN.

Regulamin i szczegóły konkursu na glassdesignaward.pl

Patronat honorowy konkursu:

Łódź Design Festival, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Patronat medialny konkursu:

Architektura&Biznes, Elle Decoration, Architecture Snob, WhiteMAD, Designteka.pl, Foorni.pl, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Bryła, Design Alive, Architektura Murator, Urządzamy.pl, Sztuka-wnętrza.pl, Sztuka-architektury.pl, BIZNES.meble.pl, Domosfera.pl, LABEL, Builder

O Saint-Gobain Glass Polska

Należąca do Grupy Saint-Gobain spółka Saint-Gobain Glass Polska to wiodący dostawca najwyższej jakości szkła i rozwiązań szklanych, oferowanych w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów w zakresie komfortu życia, piękna architektury i ochrony środowiska. Oferta Saint-Gobain Glass obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkiego typu zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane do fasad, okien i wnętrz. Dzięki swoim niezrównanym właściwościom i parametrom, szkło Saint-Gobain Glass posiada wiele różnorodnych funkcjonalności – chroni przed hałasem, zimnem czy nadmiernym ciepłem, gwarantuje zwiększoną prywatność i bezpieczeństwo.

Wśród rozwiązań firmy Saint-Gobain Glass szczególnie warto wyróżnić wysokowydajne szkło niskoemisyjne ECLAZ®, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne z rodziny COOL-LITE®, szeroki wachlarz nowoczesnych produktów do wnętrz, takich jak szkło do kabin prysznicowych TIMELESS®, szkło ornamentowe, lakierowanelustro ekologiczne MIRALITE® PURE czy szkło z efektem lustrzanym MIRASTAR® i MIRASTAR® REFLECT. Wśród produktów specjalnych na uwagę zasługuje linia szkła laminowanego STADIP®, szkło przyjazne ptakom 4BIRD®, szkło bazowe o zredukowanym śladzie węglowym ORAE®, szkło aktywne o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® czy szkło grzewcze EGLAS®.

Więcej: https://www.saint-gobain-glass.pl/pl

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności