lederboard

Tato, zaplanuj przyszłość swojego dziecka!

Bycie ojcem to nie tylko spacer z pociechą, wyjście do kina czy na pizzę. Ojcostwo to również dokonywanie świadomych wyborów, dzięki którym przyszłość potomka będzie zabezpieczona!

 

 

Dzień Dziecka, Dzień Ojca, urodziny, imieniny, zakończenie roku szkolnego… W kalendarzu każdego mężczyzny, który założył swoją rodzinę nie brak ważnych dat, zachęcających do świętowania. Celebrowanie takich wydarzeń jest wspaniałą okazją do scalenia rodziny, do pokazania dzieciom, jak wiele znaczą. Dla niejednego ojca te momenty stwarzają okazję do spełnienia zachcianek pociechy: ufundowania kosztownego wypadu do wesołego miasteczka, zakupu kolejnej drogiej zabawki, opłacenia obozu, na który jedzie „cała klasa”… Warto jednak wybiec w przyszłość nieco dalej i zastanowić się nad tym, czy obecny styl życia pozwoli nam zrobić dziecku równie kosztowny prezent wówczas, gdy będzie ono już stało u progu dorosłego życia:

– Zawsze powtarzam, że pieniądze nie dają szczęścia. One dają możliwości, szansę na realizację swoich planów, zamiarów i marzeń. Zapewniają godziwe życie na emeryturze, ale też umożliwiają pewny pierwszy krok w przyszłość naszym dzieciom – mówi Mirosława Kowalkowska, ekspert i doradca finansowy,  trzykrotna członkini Milion Dollar Round Table – elitarnego stowarzyszenia zrzeszającego najlepszych doradców finansowych na świecie oraz Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Właśnie dlatego żaden ojciec nie powinien zaniedbać zabezpieczenia przyszłości materialnej swojego dziecka. Zwłaszcza, że wystarczy tak niewiele, by osiągnąć zadowalający efekt: wystarczy wraz z profesjonalnym doradcą opracować niezawodny plan finansowy.

– Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, w której dziecko aspiruje na bardzo dobrą uczelnię lub do elitarnej szkoły, natomiast zdolności finansowe rodziców nie są w stanie spełnić marzeń pociechy. Również organizacja wesela lub innych imprez okolicznościowych jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Kolejnym problemem może być rozpoczęcie samodzielnego życia przez naszych wychowanków. Samochód, kredyt, umeblowanie mieszkania – sumy przerażają, ale czy muszą? Jest na to rozwiązanie! Plan inwestycyjny skupiający uwagę na dzieciach daje możliwości budowanie kapitału, który w przyszłości zagwarantuje spełnienie marzeń lub pomoc dziecku w realizacji swoich celów – mówi Mirosława Kowalkowska, która na swoim profilu Przemyślane Finanse przekonuje, że dbanie o własny budżet nie musi nas przerastać.

Pamiętajmy jednak, że chcąc zabezpieczyć przyszłość dzieci, musimy nastawić się na długofalowy efekt. Dlatego lepiej z rezerwą podchodzić do osób, które proponują nam szybki i co ważne, ogromny zysk. Profesjonalny doradca finansowy, którego powinna cechować szczerość i profesjonalizm, pokaże nam wszystkie wady i zalety produktu oszczędnościowego, tak, byśmy mieli pełnię wiedzy na jego temat:

– Moja praca zaczyna się od rozmowy, podczas której aktywnie słucham i zadaję odpowiednie pytania. Dlaczego to tak ważne? Aby klient miał pewność, że wybrane rozwiązanie będzie odpowiadało jego potrzebom – mówi Mirosława Kowalkowska, ekspert finansowy z imponującym, 27-letnim doświadczeniem w branży.

Warto też podkreślić, że każda rodzina ma swoją indywidualną historię, dysponuje odmiennym budżetem, ma inne potrzeby i plany. Dlatego tak ważne jest, by ekspert finansowy uważnie wysłuchał ojca, który chce zadbać o przyszłość swojego dziecka, a następnie przedstawił precyzyjnie przemyślany plan finansowy, który odzwierciedli i pomoże spełnić potrzeby danej rodziny.

Sam zrób sobie prezent z okazji Dnia Ojca – spraw, by twoje dziecko w przyszłości miało możliwość spełnienia swoich marzeń i by miało pewny start w dorosłe życie. Rozmowa z profesjonalnym doradcą finansowym to pierwszy krok, który pomoże zrealizować ten zamiar!

Joanna Bielas

WIĘCEJ INFORMACJI NA:

https://www.facebook.com/PrzemyslaneFinanse

https://miroslawakowalkowska.pl/

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności