lederboard

Wyniki konkursu MURASPEC na projekt tapety obiektowej

24 stycznia, podczas targów 4 Design Days w Katowicach, ogłoszone zostały wyniki konkursu Muraspec „Ściana artystycznie zaprojektowana – tapeta kluczowym elementem biura, hotelu restauracji”. Spośród 129 zgłoszonych projektów wyłoniono zwycięzcę oraz wyróżniono 7 prac. Nagrodę główną otrzymała Ewelina Cis za projekt ECHO.

 

Konkurs firmy Muraspec dotyczył projektu okładziny do budynku użyteczności publicznej, a jego temat brzmiał „Ściana artystycznie zaprojektowana – tapeta kluczowym elementem biura, hotelu restauracji”. Nakierowanie na rynek obiektowy wynika z naturalnej aktywności producenta – firma Muraspec jest renomowanym dostawcą wysokiej jakości tapet na rynek kontraktowy.

Konkurs uroczyście ogłoszony został 4 października 2018 r. podczas targów Warsaw Home i był szeroko promowany w mediach, m.in. przez partnerów prasowych (miesięcznik Hotelarz, www.archimania.pl i www.designteka.pl) jak również na uczelniach wyższych związanych z projektowaniem wnętrz i architekturą. Zmagania konkursowe miały charakter otwarty, więc udział w konkursie Muraspec mogli wziąć zarówno projektanci wnętrz, dekoratorzy, studenci, graficy, jak również osoby niezwiązane zawodowo z projektowaniem, których pasją jest tworzenie i aranżacja przestrzeni. Zgodnie z regulaminem zgłoszona grafika musiała być wzorem autorskim i uwzględniać rodzaj struktur podkładu dostępnego w ofercie Muraspec.

Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 129 prac, których oceny podjęli się jurorzy z wiodących pracowni architektonicznych, z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz komercyjnych.

Posiedzenie jury odbyło się 8 stycznia br. w Warszawie, a udział w nim wzięli: Katarzyna Kłos z pracowni ORB Studio, Joanna Żabińska (pracownia AGK), Marcin Jadczak (M&K Architekci), Kama Kowacz (Tremend), Kinga Gajewska (Trzop Architekci) oraz Barbara Łukasiak z Muraspec.

Zwycięski projekt, którym jest praca Eweliny Cis pt. ECHO, urzekł jurorów uniwersalnością wzoru i jego estetycznym potencjałem w przestrzeniach komercyjnych. Multiplikujące się geometryczne figury tworzą uporządkowany graficznie motyw, który w razie potrzeby może być dowolnie skalowany. Nagrodzony projekt zostanie wdrożony do produkcji przez firmę Muraspec, a jego autorka przez 5 lat będzie otrzymywała tantiemy w wysokości 1% od wartości sprzedaży.
Ewelina Cis jest absolwentką kierunku „Wystawiennictwo i komunikacja wizualna” na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz „Exhbition design” na Politecnico di Milano. Na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem mebli oraz wystaw. W swojej pracy łączy działanie zarówno na płaszczyźnie, jak i w przestrzeni. Jest uczestniczką Gdynia Design Days (2014 i 2015), Salone del Mobile Milano (2015).

W konkursie Muraspec przyznanych zostało także 5 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali (według ilości punktów jurorskich): zespół w składzie Pamela Łukaszewicz oraz Jakub Łukomski,  Ewa Góral, Agnieszka Popławska, Monika Dąbrowska i Agnieszka Gajos. Dwa dodatkowe projekty wyróżniła też firma Muraspec i były to prace: Weroniki Porębskiej i Agnieszki Cioch.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni konkursową frekwencją, jak również poziomem i różnorodnością nadesłanych prac. Cieszy nas, że autorzy w większości wykazali się estetycznym zrozumieniem potrzeb dekoracji takich obiektów jak hotele czy biura  – podsumowała Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec, organizator konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na www.muraspec.pl

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności