lederboard

Z korporacji do świata sztuki – historia Ariany Karimy, która uzdrawia, malując

Porzuciła pracę w dużej firmie i zajęła się prowadzeniem warsztatów malarstwa intuicyjnego. Podróżuje po świecie i zmienia życie ludzi. Ariana Karima to kobieta o wyjątkowej pasji i odwadze podążania za głosem serca.

Czy zdecydowalibyście się zostawić wysokie stanowisko i świetnie prosperującą karierę, dla
nowo odkrytej pasji? Wielu z nas często zadaje sobie pytanie, czy nasza praca daje nam wystarczającą satysfakcję. O to samo pytała siebie Ariana, niegdyś dyrektor w dużej korporacji, a potem właścicielka własnej firmy.

Pomimo sukcesów w biznesie, czuła się wypalona. Brakowało w jej życiu równowagi i spełnienia wynikającego z realizacji potrzeb ducha. Ariana zaczęła tęsknić za tym, aby móc w pełni wyrażać siebie. Jak sama opisuje, pewnego dnia po prostu kupiła farby, płótno, sztalugę i namalowała swój pierwszy obraz.

– Byłam zaskoczona tym, co stworzyłam właściwie w okamgnieniu. Namalowałam bowiem obraz swojej duszy i to, co w niej grało, a nie znajdowało dotąd ujścia.

Malowanie stało się dla Karimy formą wyrażania swoich uczuć i emocji. Było sposobem medytacji, odpoczynku od codzienności i bardzo szybko przerodziło się w zamiłowanie. To właśnie nowa pasja zadziałała na Arianę terapeutycznie. Wzmocniła jej pewność siebie, dodała odwagi, otworzyła na nowe doznania. Zachęcona pozytywnymi efektami, Ariana kontynuowała rozwijanie swoich artystycznych zainteresowań. Po pewnym czasie trafiła na kurs malowania intuicyjnego Vedic Art i poczuła, że znalazła swoje powołanie.

Czym jest Vedic Art?

Vedic Art to sztuka życia, w której liczy się akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć.
Pomaga ona lepiej poznać i wyrazić samego siebie oraz odkryć swój twórczy potencjał. Technika ta nie uczy metod malarskich, ale pokazuje, jak tworzyć z głębi serca. Jest ona więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy czują się wypaleni wewnętrznie i chcą na nowo odnaleźć sens i energię do życia – po prostu odnaleźć siebie.

Swoje początki Vedic Art miało w latach 80., kiedy to szwedzki artysta, wykładowca Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, Curt Kallman, opracował malarską metodę opartą o mądrość płynącą ze starożytnych Wed. Miała ona na celu w prosty i naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą w każdym człowieku. Kallmanowi wiedzę o malarstwie intuicyjnym przekazał Maharishi Mahesh Yogi – założyciel i guru medytacji transcendentalnej, który pragnął, aby mądrość Wed była znana ludziom Zachodu. W 1988 r., po 14 latach przygotowań, Kurt zaczął rozpowszechniać Vedic Art na całą Skandynawię. Pierwsze kursy w Polsce pojawiły się natomiast w 2005 r.

Vedic Art to malowanie dla każdego. To sztuka życia, w którym liczy się wyrażanie własnych uczuć. Nie wymaga ono znajomości technik malarskich, jest procesem rozwijającym indywidualność i sferę duchową.

Dzięki Vedic Art, Ariana znalazła w sobie odwagę, by odmienić swoje dotychczasowe życie. Zostawiła pracę w korporacji, zdobyła potrzebne uprawnienia i zaczęła nauczać tej wyjątkowej metody. Poczuła, że wreszcie robi to, co kocha i co daje jej radość. Była pionierem propagowania Vedic Art w Polsce.

koloryduszypl_3

Od 2008 roku z powodzeniem prowadzi je na całym świecie, pomagając innym w odkrywaniu ich kreatywnego potencjału. Od tego momentu Karima wykształciła już ponad 70 nauczycieli tej metody. Jak sama mówi, pomaganie innym poprzez sztukę jest niesamowitym doświadczeniem, które pomogło jej odkryć siebie na nowo. Jej życie przewróciło się do góry nogami. Ta życiowa rewolucja nie sprawiła jednak, że Ariana przestała dalej poszukiwać kolejnych celów i zainteresowań. Wręcz przeciwnie, poczuła, że chce dawać z siebie jeszcze więcej i dalej się rozwijać. Od zawsze interesowała się zagadnieniami duchowymi, między innymi metodami uzdrawiania. W 2008 roku zaczęła pracować jako praktyk uzdrawiania rekonektywnego, które rozpowszechnione zostało przez dr. Erica Pearla.

Pracując przez wiele lat jako uznany kręgarz, odkrył on siłę oddziaływania wysokich wibracji Wszechświata na swoich pacjentów, po czym zaczął badać ten fenomen. Obecnie uzdrawianie rekonektywne jest najlepiej zbadaną i potwierdzoną przez naukę, formą uzdrawiania na świecie.

Ariana potrafi więc uzdrawiać już nie tylko poprzez malowanie, ale także, pracując z energią. Regularnie robi sesje uzdrawiania rekonektywnego i jest świadkiem poprawy zdrowia, stanu emocjonalnego czy przemian życiowych u swoich pacjentów. Takie metody nie przemawiają do wszystkich, z czego sama Ariana doskonale zdaje sobie sprawę. Nigdy nie przekonuje do nich nikogo na siłę. Ariana obudziła w sobie także wiele innych talentów. Zajmowała się Terapią Kolorami Aura Soma, praktykuje Theta Healing i Soul Body Fusion. Wszystkie te metody mają wspólny mianownik – powrót do równowagi na poziomie ciała, umysłu i duszy.

Dla kogo?

Warsztaty prowadzone przez Arianę skierowane są do osób, które pragną odzyskać wiarę w siebie, odkryć swój twórczy potencjał, realizować marzenia lub po prostu – pragną malować. Zajęcia pomagają pobudzać kreatywność i pasję życia. Uczą podążać za własnymi pragnieniami. Spotkania odbywają się na terenie całej Polski, jak również za granicą m.in.: w Hiszpanii, Włoszech czy na rajskiej wyspie Bali.

Jak przyznaje Ariana, malarstwo intuicyjne odmieniło jej życie.

– Dzięki malowaniu poczułam, że jestem stwórcą własnego życia, że mam siłę by żyć zgodnie ze sobą. Wymalowuję marzenia, ale również smutki. Maluję je i zmieniam w światło. Malowanie uczy mnie elastyczności, odwagi, sprawia że akceptuję siebie taką jaką jestem.

Swoim doświadczeniem chce dzielić się z innymi i pomagać im odnaleźć nową drogę. Wzrusza się za każdym razem, kiedy widzi jak zmieniają się ludzie, którzy trafiają do niej na zajęcia. Czuje, że robi to do czego została stworzona i że w końcu żyje na swoich własnych zasadach.

Koloryduszy.pl

1 komentarz

  1. Pingback: Z korporacji do świata sztuki – historia Ariany Karimy, która uzdrawia, malując – Kolory duszy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności