Zabiegi SPA polecane po zimie


Po zimie częściej niż zwykle korzystamy z dobrodziejstw, jakie daje nam SPA. To idealny czas na zadbanie o ciało jeszcze przed przyjściem wiosny. Jakie zabiegi wybrać, aby skóra nabrała jędrności, blasku i zdrowego wyglądu? Ekspert ART SPA Zamku Topacz, Dominika Muzyka, podpowie na co się zdecydować, aby po zimie nasza skóra odżyła na nowo.

 

– Wygląd naszej skóry po zimie nie jest zadowalający. Jej kiepska kondycja spowodowana jest przede wszystkim brakiem słońca, dużą różnicą temperatur między ogrzewanymi pomieszczeniami, a powietrzem na zewnątrz oraz ciepłymi i grubymi ubraniami. Skóra traci blask, staje się mniej elastyczna i niemiła w dotyku. Jak temu zaradzić? Wystarczy odpowiednio wcześnie postawić na jej regenerację w postaci różnorodnych zabiegów. Wiosenna odnowa to przepis na zrelaksowaną i wypoczętą skórę radzi ekspert ART SPA Zamku Topacz, Dominika Muzyka

Relaks

Regenerację skóry po zimie warto rozpocząć od zabiegów, które pozwolą nam się odprężyć. Doskonałym sposobem na to będzie kąpiel w wybranej kwiatowo-ziołowej kompozycji, która ma działanie kojące, orzeźwiające lub harmonizujące. Pozwoli nam ona bardzo dobrze przygotować ciało do masażu orientalnego, który dodatkowo zrelaksuje i rozluźni napięte mięśnie, wprowadzając nas w błogi stan.

 

TOPACZ ART SPA 1

 

Propozycja ART SPA Zamku Topacz to „Kąpiel w naparze ziołowym” oraz masaż „Przestworza Amelli”

Regeneracja naskórka

Niezwykle ważnym etapem w przygotowaniu skóry na przyjście wiosny jest peeling. Taki zabieg pozwoli złuszczyć naskórek na różnej grubości. W efekcie zacznie się on szybko odbudowywać, a odnawiające się warstwy zaczną prawidłowo funkcjonować. Peeling przywraca prawidłową strukturę skóry, przez co staje się ona bardziej nawilżona, napięta i niezwykle elastyczna. Efekt po zabiegu widoczny jest niemal od razu.

Propozycja ART SPA Zamku Topacz to „Peeling rękawicą Kessa” wywodzący się z marokańskiej tradycji, głęboki peeling przy użyciu czarnego mydła i rękawicy.

Pielęgnacja

Wisienką na torcie w regeneracji naskórka po zimie jest okład na całe ciało. To właśnie ten zabieg dostarczy naszej skórze najwięcej aktywnych składników, które intensywnie ją nawilżą, nadając promiennego i zdrowego wyglądu. Zacznie ona lepiej oddychać i stanie się wygładzona i  delikatna w dotyku. Okłady przygotowywane są na bazie wielu różnych kompozycji i odpowiednio dobrane do typu skóry.

 

TOPACZ ART SPA

 

Propozycja ART SPA Zamku Topacz to „Intensywnie nawilżający okład” z kwiatem i kozim mlekiem.

Skóra po zimie jest zmęczona i potrzebuje pomocy w postaci regeneracji i odświeżenia. Warto już teraz zadbać o jej wygląd i skorzystać z zabiegów w SPA, które w przyjemny sposób przygotują ją do wiosny i nadadzą blasku, świeżości i młodego wyglądu.

Więcej na temat oferty ART SPA  można znaleźć na stronie: http://topacz.hotelsystems.pl/up/files/Menu%20Spa.pdf

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności