lederboard

Zadbaj o swój biznes w sieci dzięki oprogramowaniu CRM

Prowadzisz własną działalność? Chcesz usprawnić proces sprzedaży? Przenieś biznes do sieci. Coraz więcej przedsiębiorców udostępnia swoje produkty lub usługi w Internecie. Dzięki temu mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i wypracować spore zyski. W jaki sposób oprogramowanie CRM może wesprzeć działania sprzedażowe? Sprawdź.

 

W sieci ważny klient

W 2026 roku wartość brutto rynku e-commerce w Polsce wyniesie 162 mld zł – tak wynika z raportu przeprowadzonego przez PwC. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zwiększyła się grupa konsumentów korzystających z modeli zakupów online. Początkowe obostrzenia, nałożone restrykcje i konieczność zachowania dystansu społecznego przekierowały klientów do sieci. Jednak w biznesie, niezależnie od formy offline czy online, najważniejszy jest odbiorca. O sukcesie każdej firmy świadczą relacje z klientami. Dedykowana oferta, spójna komunikacja, konkurencyjna jakość oferowanych produktów i cen – to podstawowe wytyczne, które przekładają się na pozytywne postrzeganie marki. Jak sprawić, aby firma była kojarzona pozytywnie? Wdrażając oprogramowanie CRM.

Customer Relationship Management to metoda zarządzania relacjami z klientami, która powinna być wdrożona w każdym przedsiębiorstwie. Nie tylko stanowi klucz do sukcesu firmy, ale również gwarantuje prowadzenie efektywnej i skutecznej kultury organizacyjnej, ukierunkowanej na konsumenta i jego potrzeby. Dlaczego warto wdrożyć narzędzie CRM?

CRM – korzyści nie tylko dla biznesu online

Jeden klient może mieć wiele potrzeb, a dedykowana oferta może znacznie wyróżnić przedsiębiorstwo na tle konkurencji. Wdrożenie systemu CRM, w tym oprogramowania CRM ESTI – https://esticrm.pl/ umożliwia monitoring całej historii transakcji klienta, niezależnie od wybranych przez niego produktów i usług. Takie rozwiązanie sprawi, że żadna informacja nie zostanie pominięta, a kontrahent otrzyma ofertę idealnie spełniającą kryteria i odpowiadającą jego potrzebom.

Konkurencyjność w biznesie online jest spora. Otwarcie granic pozwoliło wielu firmom z zagranicznym kapitałem na prowadzenie działalności niemal na całym świecie, również w Polsce. Uzyskanie przewagi konkurencyjnej jest nieco trudniejsze niż przed laty, jednak nie niemożliwe. Aby zdobyć tytuł lidera trzeba na bieżąco optymalizować działania firmy i reagować na zmieniające potrzeby rynku i konsumentów. Warto jednak uprzednio przeprowadzić audyt przedsiębiorstwa, w czym pomoże narzędzie CRM.

Biznes online – strategia działania

Dobrze opracowana strategia firmy wsparta odpowiednio dobranym systemem wspierającym proces customer relationship management, to nie tylko szansa na zwiększenie przychodów, osiągnięcie przewagi konkurencyjnej, ale również silną pozycję przedsiębiorstwa czy zyskanie szerokiego grona zadowolonych klientów. To bardzo ważne, ponieważ zarówno w tradycyjnym biznesie, jak i sprzedaży online to konsument jest najważniejszy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności