lederboard

Zlewozmywaki, wyspy i inne sposoby aranżacji dużych kuchni

Wspaniałą rzeczą w posiadaniu sporej kuchni jest ilość miejsca do pracy. Jednak zbyt duża przestrzeń może być również wadą. Większość ludzi myśli, że tworzenie projektów do mikropomieszczeń jest wyzwaniem – okazuje się jednak, że te duże mogą być równie trudne do aranżacji. Jak udekorować kuchnię nie zagracając jej? Co zrobić, by była funkcjonalna? Sprawdź nasze propozycje — może któraś Cię zainspiruje!

 

Instalacja wyspy kuchennej

Otwarta kuchnia z wyspą to jeden z najlepszych pomysłów na aranżację, dzięki któremu zyskujemy dodatkowe miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków z rodziną. Wyspa w kuchni może pełnić funkcję drugiego stołu czy barku. Chociaż jest to dosyć standardowy pomysł, to jednak trzeba przyznać, że wyspa doskonale podkreśli styl i klasę Twojej kuchni.

Nie bój się ciemnych kolorów!

Powszechnie wiadomo, że w przypadku małych pomieszczeń należy użyć jasnych kolorów i naturalnego światła, aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Jeśli jednak Twoja kuchnia jest naprawdę duża, nie bój się używać ciemniejszych kolorów, takich jak czerwienie, brązy czy granat – w przypadku małych kuchni takie kolory mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się małe i zatłoczone, a Ty nie musisz się tym martwić! Możesz eksperymentować i wprowadzać ekstrawaganckie barwy oraz kompozycje – na przykład na czerń, która z pewnością doda kuchni klasy.

Zainstaluj dodatkowy zlew

Jak zlew może wpłynąć na wygląd Twojej kuchni? Cóż, jeśli masz dużą kuchnię i chcesz dodać do niej praktyczny aspekt, jednocześnie wypełniając trochę miejsca — zainstalowanie dodatkowego zlewu może zdziałać cuda. Dwa zlewy to przede wszystkim wydzielone strefy do mycia naczyń i sprzątania. Jeden z nich, mniejszy, może być tym podręcznym, zaś drugi, o wiele większy i głębszy będzie przydatny podczas mycia naczyń, napełniania wiaderka wodą itd.

Dostępne w https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/ zlewozmywaki mają różne możliwości montażu, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z dopasowaniem ich do Twojej kuchni i potrzeb. Nowoczesne zlewozmywaki stalowe, piękne zlewy granitowe oraz zlewozmywaki ceramiczne wprowadzą do Twojej kuchni niepowtarzalne akcenty dekoracyjne i podkreślą styl aranżacji wnętrz.

Baw się oświetleniem!

Tak, jak w przypadku kolorów, tak i oświetleniem możesz się dowolnie bawić, jeśli Twoja kuchnia jest dużym pomieszczeniem. W mniejszych kuchniach należy unikać np. wiszących nisko lamp, ponieważ takie oświetlenie może spowodować przyciemnienie przestrzeni i sprawić, że będzie ona wydawać się mniejsza. Jednak w przypadku dużych kuchni (szczególnie tych z oknami i mnóstwem naturalnego światła) masz o wiele większe pole do popisu! Możesz zamontować oświetlenie górne, a do tego umieścić kilka lamp wiszących nad wyspą kuchenną, które nie tylko ją podkreślą, ale także stworzą przyjemne i miękkie światło w pozostałej części pomieszczenia.

Jak jeszcze zaaranżować dużą kuchnię?

Tak naprawdę, to nawet wymiana drzwi kuchennych może naprawdę ożywić dużą kuchnię i nadać jej zupełnie innego charakteru. Największą zaletą posiadania sporej kuchni jest ilość miejsca do pracy. Nie musisz na siłę dopasowywać mebli i przejmować się przestrzenią jak w przypadku małych pomieszczeń. Dzięki dużej kuchni możesz naprawdę puścić wodze fantazji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności