lederboard

Brama i ogrodzenie posesji domu jednorodzinnego – jak je zabezpieczyć?

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych i elementarnych potrzeb człowieka. Mając nieruchomość lub dopiero planując zakup działki i domu, konieczne jest wyposażenie posesji w elementy zabezpieczeniowe. Posłużą do tego m.in. kamery do monitoringu i czujki.

Zabezpieczenie ogrodzenia posesji i bramy wjazdowej

Ogrodzenie posesji i brama wjazdowa to podstawa bezpieczeństwa domu. Pierwszy element powinien być wysoki na co najmniej 1,5 metra. Zaleca się również, aby ogrodzenie nie było całkowicie nieprzezroczyste. Im gęstsze zagospodarowanie przestrzeni (więcej innych domów mieszkalnych w pobliżu), tym bardziej powinno być odsłonięte ogrodzenie. Ta zasada może nie być dość komfortowa, ale jest rekomendowana ze względu na zachowanie bezpieczeństwa. Możliwość bycia przyuważonym przez sąsiada bardzo ogranicza ryzyko wystąpienia próby włamania. Co więcej, w przypadku ogrodzenia należy unikać takiej struktury, która tworzyłaby „efekt drabiny”, ułatwiając przedostanie się do wewnątrz.

Ta sama zasada dotyczy bramy wjazdowej. Im wyższy stopień antywłamaniowości, tym lepiej. Element ten powinien być sterowany za pomocą pilota i posiadać automatyczny zatrzask magnetyczny. Dzięki temu, nawet gdy zapomni się o zamknięciu bramy, ta silnie zasunie się sama. Profesjonalne urządzenia i systemy zabezpieczeniowe można znaleźć na stronie https://ivolta.pl.

Kamery do monitoringu i czujki alarmowe

Mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Co jednak, jeżeli włamywaczom mimo wszystko udało się sforsować ogrodzenie lub bramę wjazdową? Jak zabezpieczyć się przed włamaniem na dalszym etapie?

W tym wypadku do gry wchodzą zaawansowane urządzenia detekcyjne takie jak kamery do monitoringu i czujki. Warto uprzednio zadbać o zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz dodatkowe źródło awaryjnego zasilania, aby wszystkie urządzenia działały prawidłowo nawet przy odciętej przez złodziei energii.

W większości sytuacji dobre czujki dźwiękowo-wizualne odstraszają włamywaczy. Dobrze, gdy system zabezpieczeniowy jest zintegrowany z systemem ochrony dozorowej. Poszczególne czujki można zaprogramować tak, aby ich aktywacja oznaczała przyjechanie po kilku minutach opłaconego patrolu prywatnej firmy ochroniarskiej.

Tak czy inaczej, należy zadbać także o bezpieczeństwo okien i drzwi. Nie ma rzeczy nie do sforsowania, ale pokonanie niektórych może wymagać profesjonalnego ciężkiego sprzętu i kilkudziesięciu minut na operację. Rzadko który włamywacz, biorąc pod uwagę ryzyko przyłapania, postanowi poświęcić taki czas. Dom należy więc wyposażyć w drzwi o jak najwyższej klasie antywłamaniowej. Warto kupić okna antywłamaniowe lub przynajmniej specjalne rolety. Dobrym pomysłem są okna z zamkami na klucz. W przypadku odpowiedniej jakości produktów sforsowanie zamku wymagałoby co najmniej wiertarki udarowej. Mimo wszystko ostatecznie nie należy zapominać o innej sprawdzonej metodzie zabezpieczenia domu, czyli utrzymywaniu dobrych relacji z sąsiadami, którzy co jakiś czas sprawdzą, czy nic złego się nie dzieje.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności