Magdalena Kopacz: Jesteśmy pracodawcą godnym zaufania

–  Jesteśmy pracodawcą godnym zaufania. Naszą dewizą jest wysoka troska o pracowników co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczonej przez opiekunki pracy. Ponadto oferujemy legalne zatrudnienie za granicą, wysokie zarobki, sprawdzone miejsca pracy, atrakcyjny system motywacyjny oraz opiekę 24 h koordynatora polskojęzycznego. – mówi Magdalena Kopacz, właścicielka Centrum Językowego Konik, rozmawiała Katarzyna Paskuda.

 

 

 

Od czego zaczęła się Pani przygoda z własną firmą?

Jestem z wykształcenia germanistką. Firmę złożyłam dziesięć lat temu z myślą o nauczaniu języka niemieckiego osób dorosłych. W pierwszym okresie do szkoły językowej zgłaszało się sporo pielęgniarek. Wiele uczestniczek moich kursów wyrażało zainteresowanie podjęciem pracy w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych. To dało mi impuls do działania i rozszerzenia dotychczasowej działalności o usługi opiekuńcze.

Dziś Pani firma jest jedną z najprężniej działających w tym segmencie w Polsce. Czy ma Pani dużą konkurencję?

Ogromną. Na rynku na dzień dzisiejszy funkcjonuje ponad 1000 firm zajmujących się pośrednictwem pracy pomiędzy Polską a Niemcami. Cześć z nich powstaje, jednak po jakimś czasie upada, nie wytrzymując konkurencji.

Czym wyróżnia się Pani firma?

Działając na tym rynku od dawna zyskaliśmy przede wszystkim zaufanie kobiet. Jesteśmy pracodawcą godnym zaufania. Naszą dewizą jest wysoka troska o pracowników co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczonej przez opiekunki pracy. Ponadto oferujemy legalne zatrudnienie za granicą, wysokie zarobki, sprawdzone miejsca pracy, atrakcyjny system motywacyjny oraz opiekę 24 h koordynatora polskojęzycznego. Współpracujemy z największymi agencjami pośrednictwa pracy w Niemczech.

Czy rzeczywiście każda kobieta może podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych?

Niemalże każda. Co jest najważniejsze w tej pracy, to chęci, empatia i szacunek do osób starszych. Reszta to czynniki drugoplanowe, jak np. znajomość języka niemieckiego.

To, co Pani robi, to łatwy biznes?

Bardzo trudny, bo to praca z ludźmi non stop. 24 godziny na dobę jesteśmy pod telefonem do dyspozycji naszych opiekunek. Jeśli coś się dzieje, to nie ma znaczenia, czy jest to niedziela czy święto.

Czego należy Pani życzyć ?

Jak w każdym biznesie, szczęścia. Po drugie zdrowej konkurencji, bo to zmusza do działania i rozwoju.

 

Magdalena Kopacz – właścicielka firmy Centrum Językowe Konik. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek germanistyka. Od 10 lat z sukcesem prowadzi jedną z największych firm oferujących usługi opiekuńcze osobom starszym w Niemczech. Centrum Językowe Konik jest obecnie dynamicznie rozwijającą się firmą z branży usług opiekuńczych. Świadczy usługi głównie na terenie Niemiec, ale również w Szwajcarii, Luksemburgu i Francji. Posiada swoje biuro w Niemczech. Zespół Centrum Językowego Konik tworzą doświadczeni konsultanci i rekruterzy posiadający szeroką wiedzę z zakresu: usług opiekuńczych, procedur i standardów usług rekrutacyjnych oraz warunków zatrudnienia w poszczególnych krajach oraz wykwalifikowane opiekunki. Firma zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Współpracuje z największymi agencjami pośrednictwa pracy w Niemczech. Owocna współpraca z niemieckimi partnerami przekłada się na gwarancję wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę. Magdalena Kopacz jest częstym gościem programów telewizyjnych w TVP oraz TVN, jak również mediów niemieckich. W roku 2018 CJ Konik otrzymało prestiżowy tytuł Pracodawca Gody Zaufania.

www.pracadlaopiekunek24.pl

Fot. Katarzyna Paskuda

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności