Damski zegarek z masą perłową – pomysł na wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Jeśli na Dzień Mamy szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, przemyśl zegarek z masą perłową. Zjawiskowy, a jednocześnie bardzo subtelny, o niezwykłej symbolice, unikatowy dzięki właściwościom i pochodzeniu samej macicy perłowej będzie idealną ozdobą każdego kobiecego nadgarstka. Poznaj zalety prezentu w postaci zegarka! Sprawdź, czy zegarek z masą perłową będzie pasował do Twojej rodzicielki! Dowiedz się, w czym tkwi sekret jego niepowtarzalności! Przeczytaj!

Elegancki zegarek z masą perłową – w czym tkwi sekret jego niezwykłości?

Zegarek z masą perłową to akcesorium, a tym samym prezent, wyjątkowy z kilku względów. Macicę perłową nie jest wcale tak łatwo pozyskać. Jest to bowiem wewnętrza warstwa muszli ślimaków i małż, wytwarzana przez nie jako rodzaj materiału ochronnego. Składa się z ułożonych warstwowo minerałów, głównie węglanu wapnia czyli aragonitu. Ciekawostką jest, że mała perła może w ten sposób powstawać nawet kilka lat. Do tego macica perłowa wymaga odpowiedniej obróbki. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo cenny, rzadki materiał. Każdy zegarek zdobiony masą perłową jest na swój sposób unikatowy, ponieważ występuje ona w bardzo różnych kolorach i odcieniach, uzależnionych od gatunku małża i kraju, w którym występuje, może też mieć inną intensywność połysku, za co odpowiada struktura warstw aragonitu. Perły najbardziej drogocenne to te mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, do bardziej powszechnych należą perły białe w odcieniach szarości, różu, błękitu oraz odcieniach kremowych. Rzadziej występują perły różowe, szmaragdowe czy czarne. Ta różnorodność i niepowtarzalność odcieni i struktury powoduje, że każdy zegarek damski z masą perłową to produkt unikatowy, wręcz rodzaj biżuterii. Dzięki temu obdarowana nim osoba może poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Do kogo będzie pasował damski zegarek z tarczą z masy perłowej?

Taki czasomierz będzie wyjątkową ozdobą w zasadzie każdej kobiety. To świetny prezent dla kobiet, które lubią pastelowe kolory, opale, naturalne materiały, ceniących sobie bardzo subtelną biżuterię i dodatki, dla tych, które również w strojach nie lubią przesady. W Europie masa perłowa jest symbolem kobiecości, rodziny, macierzyństwa, w Azji z kolei stanowi symbol nowego początku, wewnętrznej metamorfozy, odrodzenia. Ze względu na tę piękną symbolikę może być wspaniałym prezentem zarówno dla kobiet zakładających właśnie rodzinę czy spodziewających się dziecka, jak i tych, które przechodzą właśnie proces wewnętrznych zmian lub wręcz są w momencie kryzysowym, a taki symbol może dodać im otuchy i wiary w przyszłość.

Dlaczego zegarek jest dobrym pomysłem na prezent?

Zegarek to dzisiaj nie tylko akcesorium do odmierzania czasu, ze względu na różnorodność form, kolorów, ozdobność stanowi bardziej rodzaj biżuterii, stając się alternatywą dla prezentów w postaci bransoletki czy naszyjnika. Zegarek zazwyczaj możemy spersonalizować, zamawiając na nim grawerunek – życzenia, ważną datę, słowo od serca, wyznanie uczuć, przez co staje się on prezentem niezwykle osobistym. A jeśli okaże się, że obdarowana osoba wierzy w przesądy, poproś o symbolicznego grosika i sprawa załatwiona!

Uwaga – decydując się na zakup zegarka przez internet, pamiętaj, by zamówić go w sklepie internetowym, który jest autoryzowanym dealerem markowych zegarków. Zyskasz gwarancję najwyższej jakości materiałów i wykonania, oryginalności opakowania oraz najlepszych cen.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności