Drewno ciągle trendy

Daje poczucie bezpieczeństwa, sprzyja wyciszeniu, tworzy przytulny klimat. Drewno – materiał, który ciągle znajdujemy w zestawieniach sezonowych wnętrzarskich trendów. Jego naturalne pochodzenie i właściwości sprawiają, że jest ponadczasowe i uniwersalne – do twarzy mu niemal w każdej aranżacji. Jesienią, potrafi otulić swoim ciepłem, aby chłodne domowe wieczory były jeszcze przyjemniejsze. Jak wprowadzić do wnętrza drewno, by zyskało przytulną atmosferę i ducha nowoczesności?

 

Drewno to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych w aranżacjach wnętrz od wieków. Materiał będący na pograniczu nowoczesności i tradycji. Buduje atmosferę, pozwala być blisko natury, podtrzymuje żar domowego ogniska, ale też nie pozostaje w tyle. Ciągle jest modny, bo naturalne piękno nie ma daty ważności.

Wnętrze w zgodzie z naturą

Zastosowane we wnętrzu drewno nadaje nie tylko jego estetyczny, łagodny wygląd. To ekologiczny materiał, który nie przyciąga kurzu i nie uczula. Jest naturalny i zdrowy. Warto wiedzieć, że różne gatunki drewna posiadają określone właściwości, np. drewno lipowe korzystnie wpływa na samopoczucie – redukuje stres, odpręża, pozwala wyzbyć się niepokoju. Orzechowe natomiast, sprawia, że czujemy się silniejszy – fizycznie i psychicznie, efektywniej rozwiązujemy problemy, jesteśmy bardziej kreatywni. Zaletą drewna jest także jego odnawialność. Starzeje się w szlachetny sposób, zyskując nowego ducha. Odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone może zachować swoją świetność na długie lata. A gdy nam się znudzi, materiał ten możemy dostosować do naszych potrzeb – malować, lakierować czy postarzać. Możliwości jest wiele, a efekt niepowtarzalny, bo nie ma dwóch identycznych kawałków drewna.

BRITOP Lighting, CASPER2

W jakim stylu?

Jak wykorzystać drewno we wnętrzu, aby wydobyć jego prawdziwe piękno? Można stosować je w formie pojedynczych elementów – mebli, oświetlenia, dodatków, ale też na większych płaszczyznach – na podłodze czy ścianach. Kolorystyka czy gatunek drewna powinny być dopasowane do stylu, w jakim aranżujemy wnętrze. Postarzane czy bielone idealnie sprawdzi się w stylach shabby chic czy francuskim. Surowa, drewniana lampa CASPER marki BRITOP Lighting wprowadzi do wnętrz rustykalnych ascetyczny klimat. Drewno w asyście patyny sprawi, że klasyczne aranżacje rozbłysną nowym blaskiem. Ten materiał świetnie czuje się we wnętrzach rodem z dalekiej Północy. Jest subtelnym dopełnieniem jasnej kolorystyki i prostych form skandynawskich aranżacji. Biel współgra z drewnem w surowej postaci, podkreślając jego naturalność. Warto postawić tu na drewniane dodatki – skrzynię, stolik czy lampę – np.  model REJA, który urokliwie łączy biel z drewnem.

BRITOP Lighting, EDWIN2

Drewno idealnie przełamuje nowoczesne, minimalistyczne aranżacje. Na tle prostych form i stonowanej kolorystyki, drewniane detale potrafią zainteresować i przykuć uwagę. Ten ciepły materiał łączyć można z chłodnym szkłem czy betonem. Lampa EDVIN BRITOP Lighting to połączenie metalu, elementów w kolorze drewna i szkła. Model może stać się zdobniczym drobiazgiem, który przełamie klimat wnętrza bez upiększeń.

Oszczędne w stylistyce aranżacje uzupełnić można wyrazistymi formami. Seria lamp drewnianych LED, prezentowana przez markę BRITOP Lighting podczas 12. edycji OKK! design to synonim nowoczesności i dobrego wzornictwa. Projektant, a także właściciel polskich marek BRITOP Lighting i SPOT Light Christian Ortlieb, stworzył z naturalnego materiału, jakim jest drewno produkty oświetleniowe dedykowane głównie architektom. Proste linie i oryginalne kształty dodadzą charakteru przejrzystej, minimalistycznej całości. Rozjaśnią wnętrze, wprowadzając do niego naturalny design!

Po więcej inspiracji zapraszamy na: www.britoplighting.pl.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności