Fibaro i Skanska razem w Warszawie


Warszawskie osiedle – Jaśminowy Mokotów – zostanie wyposażone w nowoczesne rozwiązania smart home. Umowę o współpracy podpisały firmy Fibaro, lider produkcji systemów domów inteligentnych oraz Skanska, lider rynku budowlanego i deweloperskiego.

 

Systemy inteligentnego domu Fibaro od początku do końca powstają w Polsce. Są projektowane i produkowane w Poznaniu. To obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązania tego rodzaju, dostępne w wielu krajach świata.

Pakiet powitalny inteligentnego domu Fibaro będzie oferowany w ramach nowopowstającego osiedla Jaśminowy Mokotów w Warszawie. Jest ono realizowane przez spółkę Skanska Residential Development Poland. To nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w zielonej okolicy Skarpy Warszawskiej, którą cechuje kameralna zabudowa i skandynawski styl.

jasminowy_mokotow_calosc

Pakiet Fibaro będzie złożony z urządzenia centralnego Home Center Lite oraz dwóch urządzeń sensorycznych Motion Sensor. Jakie korzyści takie rozwiązanie oferuje przyszłym mieszkańcom? Najmniejszy na świecie inteligentny czujnik ruchu wykrywa obecność intruza (jednocześnie nie jest uruchamiany przez zwierzęta), może też np. powiadamiać rodziców o powrocie dzieci ze szkoły. Prócz ochrony bezpieczeństwa, pozwoli poszerzać komfort mieszkania. Urządzenie przekazuje informacje o aktualnej temperaturze, a także o poziomie natężenia światła.

– Warto zauważyć, że Jaśminowy Mokotów będzie certyfikowany ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM. System smart home, który pozwala na świadome i bardziej ekonomiczne gospodarowanie energią cieplną, doskonale wpisuje się w koncept tego osiedla – mówi Rafał Ciszewski, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego i rynku deweloperskiego Fibaro.

System można rozbudować o kolejne funkcje, dzięki którym możliwe staje się zarządzanie całym domem. Instalacja urządzeń nie wymaga ingerencji w strukturę budynku i mogą być one sterowane z dowolnego miejsca na świecie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności