Frezarka do paznokci – czy wiesz, jakie frezy są Ci potrzebne?

Dziś frezarki do paznokci to niezbędny sprzęt w gabinetach manicure i pedicure. Jednak coraz więcej pań chce samodzielnie robić sobie manicure w domu, więc myślą o zakupie takiej frezarki do użytku domowego. Podpowiadamy, jak bezpiecznie posługiwać się frezarką i jakie frezy mogą Ci być potrzebne.

 

Frezarka do paznokci to urządzenie przeznaczone do pielęgnacji paznokci i skórek zarówno dłoni, jak i stóp. Składa się z bazy, w której znajduje się silniczek oraz z głowicy, na której umieszcza się odpowiednią nakładkę, czyli frez. Do pracy profesjonalnej polecane są większe frezarki o mocy co najmniej 40 W. Do użytku domowego wystarczą mniejsze, lżejsze urządzenia. Taka frezarka może też mieć mniejszą moc – około 20 W. Posługując się tym urządzeniem, trzeba przede wszystkim pamiętać, by nie opracowywać zbyt długo jednego miejsca na paznokciu i nie dociskać za mocno obracającego się frezu do płytki paznokcia. Mogłoby wówczas dojść do przerwania ciągłości płytki lub skóry. Z kolei frezy wymienia się tylko wtedy, gdy urządzenie jest w stanie spoczynku. Istnieją różne rodzaje frezów i warto wiedzieć, do jakich celów są one przeznaczone.

Frezy diamentowe

Diamentowe frezy do paznokci wykonane są z bardzo twardej stali nierdzewnej, a ich powierzchnia jest porowata i ma różną gradację. Tego typu frezy przeznaczone są zarówno do usuwania lakierów hybrydowych, jak i żelu. Można nimi usuwać także skórki i zrogowacenia. Diamentowe frezy mają różne kształty. Tych w kształcie stożka lub łezki używa się do odsuwania skórek narastających na płytkę paznokcia. Frezy zaokrąglone świetnie sprawdzają się do wygładzania. Z kolei szerokie frezy diamentowe znajdują zastosowanie przy usuwaniu zgrubień skóry szczególnie przy zabiegach pedicure.

Frezy ceramiczne

Frezy tego rodzaju przeznaczone są do opracowywania skórek. Mają ogromną zaletę. Nie nagrzewają się podczas tarcia, więc nie przynoszą żadnego dyskomfortu. Co też ważne – frezy ceramiczne zachowują się bardzo stabilnie w czasie pracy, nie drgają, więc komfort ich używania jest naprawdę spory.

Karbidowe frezy

Karbid to po prostu węglik spiekany, czyli bardzo twardy materiał, a więc i frezy z niego wykonane przeznaczone są do poważnych zadań. To frezy, które doskonale nadają się do usuwania z płytki paznokcia pozostałości lakierów hybrydowych, masy żelowej lub akrylu. Karbidowe frezy uważa się za najbardziej odporne na ścieranie, a więc są one najtrwalsze.

Gumowe frezy

To najlepsze frezy do polerowania płytki paznokcia. Gładkie, gumowe frezy nadają połysk powierzchni, a te szorstkie świetnie matują paznokieć, co jest niezbędne przed położeniem lakieru hybrydowego lub żelu.

Posługiwanie się frezarką nie jest trudne. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie, skorzystaj z jednego z licznych kursów, które organizują zarówno sprzedawcy, jak i producenci akcesoriów do manicure i pedicure.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności