Idealny prezent na Dzień Kobiet i nie tylko! Poznaj twórczość Moniki Koszewskiej

Dla każdej z nas Dzień Kobiet to inne emocje i inne sposoby na świętowanie. Bez względu jednak na to, ile mamy lat, jaki jest nasz dorobek życiowy i jakie mamy oczekiwania od losu, warto umilić sobie, lub innej, miłej naszemu sercu kobiecie  ten wyjątkowy dzień niezwykłym prezentem, takim jak książka Moniki Koszewskiej!

 

 

 

Jakie są współczesne kobiety? Niezłomne, niepokorne… ale też emocjonalne i empatyczne. Czułe i troskliwe, lecz również twardo stawiające granice i świetnie dające sobie radę w profesjach zdominowanych przez mężczyzn. Jednym słowem: pełne inspirujących sprzeczności! Współcześnie żyjące kobiety łączy też jedno: przyszło im żyć w trudnych i wymagających czasach. Warto zatem od czasu do czasu nieco „osłodzić” sobie natłok codziennych spraw i obowiązków, którym trzeba podołać. Pomogą w tym nie tyle słodkości, co raczej przyjemności dla ducha. Te założenia idealnie spełniają książki młodej, ambitnej pisarki rodem z Sopotu, Moniki Koszewskiej:

– Od dziecka poświęcałam sporo czasu na czytanie książek, byłam stałym gościem biblioteki osiedlowej, otrzymywałam również książki od przyjaciela moich rodziców, który był dziennikarzem. Czytając książkę, w głowie tworzyłam swoją wersję przygód bohatera, zmieniałam zakończenia – mówi autorka w wywiadzie dla magazynu „Imperium Kobiet”.

Obecnie Monika Koszewska jest jedną z najbardziej poczytnych powieściopisarek. W jej dorobku znaleźć możemy książki zarówno obyczajowe, jak i umieszczone w konkretnych realiach historycznych. Podziw czytelników budzi zwłaszcza fakt, że utwory Moniki Koszewskiej powstają w niezwykle szybkim tempie. Dzięki temu wielbiciele talentu pisarki nie muszą czekać miesiącami czy latami na kontynuację losów swoich ulubionych bohaterów. Tak właśnie miało miejsce w przypadku kolejnych części: „Kiedyś nadejdzie ten dzień”, „Nadszedł ten dzień” i „Przeminął ten dzień”.

Co ciekawe, na co dzień zarządza hotelem i restauracją w Sopocie. Przez wiele lat pracowała również jako dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Dla autorki nie stanowi to jednak przeszkody, by w odpowiednim momencie usiąść przed komputerem i rozpocząć prace nad kolejną książką. Tak właśnie było w przypadku powieści „Niezłomna. Niepokorna. Krystyna Skarbek” opartej na niezwykłej i pełnej napięcia historii odważnej, pięknej agentki Secret Intelligence Servise, która była pierwowzorem… najsłynniejszego szpiega – Jamesa Bonda.

Jak mówi sama autorka, życiorys Krystyny Skarbek był tak inspirujący, że do napisania tej ostatniej książki wystarczył impuls:– Książka, której główną bohaterką jest Krystyna Skarbek, to zrządzenie losu. W maju podczas spotkania kobiet w hotelu Bursztyn poznałam Agnieszkę Bobrukiewicz, właścicielkę firmy Christine Granville produkującej zegarki inspirowane Krystyną Skarbek. Agnieszka opowiedziała mi o swoim projekcie i napomknęła, że jej klientki często pytają się o książkę i zapytała się o moje plany na najbliższe miesiące. Kończyłam pisać kryminał Naiwna. Następnego dnia rano wróciłam z tenisa, poszłam przywitać się z paniami i powiedziałam Agnieszce, jaki będzie początek książki. W niedzielę już znałam zakończenie – mówi autorka.

Dbałość o każdy szczegół i realia historyczne to kolejna cecha książek Moniki Koszewskiej. Co ciekawe, utwory te wyróżnia dynamiczna, niepozwalająca na zanudzenie czytelnika forma narracji. Bogactwo dialogów sprawia, że odbiorca tych książek błyskawicznie przenosi się do przedstawionego przez Monikę Koszewską świata – bez względu na to, czy mowa o ogarniętej II wojną światowa Europie czy współczesnej Polsce, niosącej tak wiele wyzwań dla kobiet. Wszystkie te cechy sprawiają, że książki Moniki Koszewskiej to znakomity prezent z okazji Dnia Kobiet, który możemy sprawić naszym mamom, siostrom czy przyjaciółkom. Pamiętajmy również, że takie prezent dobrze jest podarować… sobie samej!

Niech Dzień Kobiet trwa cały rok! Dzięki inspirującym książkom Moniki Koszewskiej jest to możliwe!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności