lederboard

Historyczny rekord Renault w Polsce


Grupa Renault osiągnęła historyczny wynik sprzedaży w Polsce: w 2015 roku zarejestrowano 41 433 nowe samochody Renault i Dacia – poinformowała Grupa w komunikacie prasowym.

 

 

Obie marki Grupy Renault (Renault i Dacia) w ubiegłym roku zarejestrowały 41 433 samochody, to jest o 3 633 auta więcej niż w roku poprzednim. To pozwoliło Grupie Renault osiągnąć 10,13% udziałów w rynku samochodów osobowych i dostawczych w Polsce.

Tym samym na rynku samochodów osobowych i dostawczych, który wzrósł o 9,4%, sprzedaż Renault wzrosła o 14,9%, a Dacii o 1,3% – podkreślono w informacji prasowej.

„Rok 2015 okazał się dobrym rokiem dla polskiej motoryzacji. Cieszymy się z naszego historycznego wyniku, sprzedaliśmy najwięcej samochodów naszych marek, odkąd jesteśmy obecni jako bezpośredni przedstawiciel koncernu na polskim rynku. Mam nadzieję, że nasze nowości – Talisman, Megane, Espace i Kadjar oraz kolejne premiery, które wkrótce zaprezentujemy – przełożą się na jeszcze lepszy wynik Renault w tym roku – powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Zalewski, dyrektor generalny Terytorium East.

 

renault_2

Jak wynika ze szczegółowych wyliczeń, w roku 2015 zarejestrowano 17 946 samochodów osobowych Renault. Liderem sprzedaży w gamie Renault pozostaje model Clio, który znalazł 7 467 nabywców (hatchback + grandtour). Na drugim miejscu znalazł się flagowy model Renault – Megane, który sprzedał się w liczbie 3 570 sztuk (hatchback + grandtour). W marcu tego roku w salonach Renault model ten pojawi się w nowej odsłonie. Bardzo dobrym wynikiem cieszy się także model Captur, który znalazł 2 481 nowych właścicieli – zaznaczyła Grupa.

Z kolei Dacia – jak zaznaczono w komunikacie – znalazła się w pierwszej dziesiątce zarówno na rynku samochodów osobowych (z udziałem 3,7%) jak i w segmencie aut dostawczych (udział 3,4%). Najlepiej sprzedającym się modelem marki był Duster (na zdjęciach) – 6 312 sztuk.

Wynik ten pozwolił Dusterowi zająć pierwsze miejsce w segmencie SUV na polskim rynku. Ponad jedna trzecia sprzedanych w Polsce Dusterów była wyposażona w napęd 4×4 – sprecyzowano w informacji Grupy Renault.

(gm)

FOT. © GRUPA RENAULT

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności