Hybrydowy SD-WAN – nowoczesna sieć IT

Rozwój technologiczny stawia przed wieloma firmami nieustannie nowe wyzwania. Sieci są coraz mocniej obciążone, następuje stały wzrost ruchu. Przyszłością cyfrowego świata są sieci definiowane programowo, czyli hybrydowy SD-WAN. To jedno z najbardziej skutecznych narzędzi m.in. do kontroli infrastruktury sieciowej.

 

Co to jest hybrydowy SD-WAN?

Do optymalizacji i bieżącej kontroli infrastruktury sieciowej wiele firm korzysta z powszechnie znanego rozwiązania, jakim jest WAN. Wobec współczesnych wyzwań – jak zbyt obszerna liczba danych – okazuje się to jednak niewystarczające narzędzie.

Coraz większa ilość danych, urządzeń oraz połączeń to poważna próba sił dla wielu firm. Odpowiedzią na wiele tych problemów może być hybrydowy SD-WAN. Obecnie to rozwiązanie hybrydowe zyskuje coraz większą popularność, gdyż pozwala m.in. na lepszą wydajność, wykorzystanie przepustowości łączy i dostęp do aplikacji, a także bezpieczeństwo danych na wyższym poziomie. O zaletach tego systemu piszemy więcej w kolejnym akapicie.

Software-Defined Wide Area Network to nowa jakość wśród tzw. sieci rozległych. Coraz więcej firm decyduje się na ich wdrożenie, stawiając na wyższą wydajność i starając się o przewagę nad konkurencją. Dostawców tej technologii przybywa – już teraz można znaleźć kilka godnych uwagi propozycji – m.in. od Orange dla Firm. Dla wielu przedsiębiorstw może to być idealna opcja – tym bardziej, że jest to rozwiązanie o ogólnokrajowym zasięgu od dostawcy o mocnej pozycji na rynku.

Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/siec-i-transmisja/architektura-sieci-firmowych-z-przyszlosci/

Najważniejsze zalety hybrydowego SD-WAN

SD-WAN jest oparty na architekturze chmurowej i umożliwia budowanie połączeń korporacyjnych bazujących na różnych typach łączy transmisji danych oraz dostępu do sieci. Daje też dostęp do chmury obliczeniowej z lokalizacji zdalnych, bez konieczności przekierowywania ruchu przez centrum danych. Poza tym pozwala na rozbudowę o nowe punkty i zarządzanie zasobami sieciowymi z jednego dowolnego miejsca.

SD-WAN jest prosty w zarządzaniu – przez aplikację na stronie internetowej. Interfejs jest bardzo czytelny i pozwala na szybkie i komfortowe zarządzanie ruchem. Korzystająca z tego rozwiązania firma ma czas i możliwość, by skupić się nie na łączach, lecz najważniejszych dla jej rozwoju zadaniach. SD-WAN zapewnia stabilność pracy sieci, sprawne monitorowanie urządzeń sieciowych, poprawę jakości transmisji czy zabezpieczenie sieci przed ew. atakami.

Elastyczność i kontrola nad siecią

Hybrydowy SD-WAN wyróżnia się też elastycznością. Bazujący na tej technologii system można rozbudowywać w zależności od potrzeb. Pozwala też na inteligentne sterowanie ruchem, może zwiększyć wydajność wybranych aplikacji czy też nadać priorytet dla konkretnych z nich. Orange dla Firm ma do zaoferowania wieloletnie doświadczenie, know-how, doskonale rozwiniętą sieć dostępową i regionalne centra serwisowe.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności