Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Ile trzeba mieć na kawalerkę lub małą dwójkę od dewelopera? W jakiej cenie za metr kw. kupimy najtańsze nowe mieszkania? W których inwestycjach je znajdziemy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.                

 

 

 

 

Andrzej Oślizlo, prezes zarządu Develia S.A.

Ceny najtańszych mieszkań w naszej ofercie zaczynają się od 6500-6700 za metr kwadratowy w takich projektach jak Słoneczne Miasteczko w Krakowie czy Cynamonowa Vita we Wrocławiu. W ujęciu całościowym najtaniej można kupić u nas mieszkanie 1-2 pokojowe za około 320 tys. zł w inwestycji Szmaragdowy Park w Gdańsku czy Ceglana Park w Katowicach.

Angelika Kliś, członek zarządu Atal

W Redzie w inwestycji Niebieski Bursztyn najtańsze jednopokojowe mieszkania o powierzchni 32 mkw. kosztują ponad 299 tys. zł brutto (9 150 zł/mkw.). W Gdańsku w projekcie Bursztynowa Zatoka kawalerka o metrażu 33 mkw. jest do nabycia za przeszło 432 tys. zł brutto (12 800 zł/mkw.), a 37 metrowa dwójka za 409 tys. zł brutto (11 000 zł/mkw.).

W Łodzi w inwestycji Nowe Miasto Polesie mieszkania czteropokojowe mamy w cenie 6 700 zł/mkw. Kawalerki natomiast w cenie 7 700zł za metr, a lokale dwupokojowe oferujemy w kwocie 7 500 zł -7 700 zł/mkw.

We Wrocławiu aktualnie najmniejsze dostępne mieszkanie ma około 49 mkw. i można je nabyć za 8200 zł/mkw. brutto, w kwocie ponad 409 tys. zł.

W Krakowie w najniższej cenie 352 tys. zł brutto (8450 zł/mkw.)  jest dwójka o powierzchni 42 mkw. w inwestycji Strefa Cegielnia.

W Warszawie mieszkania najatrakcyjniejsze cenowo posiadamy w osiedlu Zakątek Harmonia na Białołęce. Kawalerka jest do kupienia w kwocie ponad 320 tys. zł brutto (8 850 zł/mkw.).

Najmniejsze mieszkanie jednopokojowe w katowickiej inwestycji Francuska Park VII o metrażu 31 mkw. oferujemy w cenie 9 200 zł/mkw. brutto, cena całkowita z wykończeniem balkonu to 320 tys. zł brutto.

W poznańskim projekcie Zacisze Marcelin II kawalerka o powierzchni 31 mkw. jest dostępna w cenie 9 200 zł/mkw. brutto, cena całkowita z wykończeniem tarasu to 293 tys. zł brutto.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Nasza oferta obejmuje mieszkania i apartamenty o zróżnicowanych cenach i powierzchniach. We Wrocławiu jedne z najbardziej atrakcyjnych cenowo mieszkań oferujemy w inwestycji Lokum Verde. To niezwykłe osiedle – ogród z dziedzińcami pełnymi zieleni oraz strefami relaksu położone jest z dala od zgiełku, na wrocławskim Zakrzowie. Inwestycja stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią bliskość przyrody i przyjazne otoczenie. Ceny za mieszkania 2-pokojowe rozpoczynają się od 309 tys. zł.

W podwrocławskiej Sobótce, tuż przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym usytuowane jest Lokum Monte. Wyjątkowa lokalizacja, wysoki standard i prywatna strefa wellness czynią je idealnym miejscem do życia, spędzania wolnego czasu czy pracy zdalnej. Na terenie tej inwestycji dostępne są ostatnie komfortowe mieszkania 2-pokojowe z dużym balkonem za 419 tys. zł. W lutym nabywcy otrzymają do nich wyjątkowy pakiet: miejsce postojowe i komórkę lokatorską w cenie.

W Krakowie mieszkania 2-pokojowe z naszej oferty można nabyć od 9966 zł/m2. Znajdują się one w inwestycji Lokum Vista. Osiedle położone na Podgórzu Duchackim stanowi idealny wybór dla chcących korzystać z wygody życia w centrum, ale równocześnie ceniących ciszę i spokój. Niezawodna lokalizacja zapewnia swobodny dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej i pozwala mieszkańcom cieszyć się wyjątkową atmosferą otoczenia.

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

Aktualnie oferujemy mieszkania w Poznaniu i podpoznańskiej Dąbrówce. W poznańskiej inwestycji FIQUS Marcelin najniższa cena za metr to 7 394 zł, a dotyczy ona dwupokojowego mieszkania. Natomiast na Osiedlu Księżnej Dąbrówki ceny  mieszkań zaczynają się od 7 882 zł/mkw.

W przypadku FIQUS Marcelin najniższa cena kawalerki to ponad 307 tys. zł, gdzie mieszkania dwupokojowe są w cenach od 394,3 tys. zł. W Osiedlu Naturama ceny kawalerek zaczynają się od około 363 tys. zł, a ceny dwójek od 417 tys. zł. Z kolei w Dąbrówce zostały jeszcze dwa mieszkania dwupokojowe o powierzchni 54 mkw., oba w cenie przeszło 479 tys. zł.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development

Najtańsze mieszkania mamy w inwestycji Nowe Warzymice w Szczecinie. Kawalerka o metrażu 31 mkw. kosztuje 9179 zł/mkw., a za dwa pokoje o powierzchni 40 mkw. trzeba zapłacić 8781 zł/mkw.

Anna Bieńko, dyrektor Sprzedaży w Wawel Service

Najtańsze mieszkania z naszej oferty to kompaktowe, dwupokojowe lokale. Mieszkanie o powierzchni 33 mkw. z balkonem lub ogródkiem w inwestycji Piasta Park V można kupić już za 364,9 tys. zł. W gotowym do odbioru etapie inwestycji Piasta IV podobne mieszkanie można kupić od 406,5 tys. zł. Oba etapy osiedla zlokalizowane są u zbiegu ulic Piasta Kołodzieja i Ognistych Wici w krakowskich Mistrzejowicach.

Jeżeli chodzi o nasz drugi rynek, czyli Katowice, w inwestycji Bytkowska 2.0 kawalerkę o powierzchni 25 mkw. można nabyć w cenie 267,3 tys. zł. To atrakcyjne osiedle powstaje w zielonym i spokojnym otoczeniu Parku Śląskiego. Każde z mieszkań w tej inwestycji posiada duży balkon, taras lub ogródek, a także funkcjonalną komórkę lokatorską.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

W Gdańsku oferujemy mieszkania już od 8 280 zł/mkw. Na przykład w Osiedlu Pastelowym dostępne jest mieszkanie dwupokojowe w cenie 342 tys. zł.

W naszej ofercie znaleźć można również dużo tańsze lokale, oferowane w ramach inwestycji Osiedle Kociewskie położonej w Rokitkach koło Tczewa. W tym przypadku ceny zaczynają się od 6 820 zł/mkw., mieszkanie dwupokojowe można nabyć w cenie 244 tys. zł.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Najtańszą kawalerkę można kupić w inwestycji Osiedle Kościuszki, położonej w centrum Chorzowa. Kosztuje 242 tys. zł, a mieszkanie dwupokojowe mamy w cenie 285 tys. zł (od 7650 zł/mkw.).

W Pruszkowie, w kameralnym osiedlu Stacja Centrum, położonym blisko stacji PKP za jednopokojowe mieszkanie trzeba zapłacić 305 tys. zł, a dwupokojowe kosztuje 370 tys. zł (9650 zł/mkw.).

W Osiedlu Horizon, które budujemy blisko Zatoki Gdańskiej, małe mieszkanie o powierzchni 47 mkw. można kupić za 517,9 tys. zł (9.940 zł za m kw.).

Kawalerkę czy małe dwupokojowe mieszkanie w inwestycji Nad Odrą w Szczecinie można nabyć za około 386 tys. zł (od 11 900 zł/mkw.).

W ukończonym już osiedlu Bliska Wola w Warszawie zostały nam ostatnie 3 mieszkania. Lokal dwupokojowy kosztuje 830 tys. zł, cena za metr kwadratowy wynosi 18 500 zł.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Najniższą cenę mkw. mają obecnie najmniej popularne mieszkania, to jest o zbyt małej ilości pokoi na zbyt dużej powierzchni.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Obecnie najtańsze mieszkania można kupić w naszej inwestycji Nadwiślańska Kaskada na warszawskiej Białołęce. Za mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić około 419 tys. zł. Natomiast na osiedlu Warszawski Świt na Bródnie tego typu lokal dostępny jest za około 490 tys. zł.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

Najtańsze mieszkania oferujemy w inwestycji nowe Osiedle Natura 2 w Wieliszewie. Cena za mkw. w przypadku lokalu o powierzchni 76 mkw. wynosi 6 600 zł. Najtańsze kawalerki można kupić w kwocie od 251 tys. zł, mniejsze dwójki od 350 tys. zł.

Marcin Michalec, CEO Okam

Aktualnie realizujemy inwestycje w Warszawie, Łodzi i Katowicach. W warszawskim projekcie Central House ceny za mkw. dla kawalerek wynoszą od około 15 000 zł, zaś małe dwupokojowe mieszkania są w kwocie od około 15 500 zł/mkw. To niezwykle atrakcyjna inwestycja w biurowej części Mokotowa, która posiadać będzie liczne udogodnienia dla mieszkańców i rozwiązania eko, której oddanie do użytkowania planowane jest w pierwszym kwartale br. W kompleksie CITYFLOW powstającym na warszawskiej Woli ceny zaczynają się od 15 700 zł/mkw. w przypadku kawalerek, a niewielkie lokale dwupokojowe są do nabycia w kwocie od 14 400 zł/mkw.

W Łodzi, gdzie realizujemy I etap Strefy PROGRESS kawalerki oferujemy w cenie 9300 zł/mkw., a dwupokojowe mieszkania mamy w kwocie od 9 000 zł/mkw. Z kolei w Katowicach w etapie III inwestycji INSPIRE ceny mieszkań dwupokojowych kształtują od 12 300 zł/mkw. i 12 700 zł/mkw. w przypadku lokali jednopokojowych.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home 

380 tys. jest to najniższa cena mieszkania, które jest jeszcze dostępne w III etapie inwestycji Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanej na warszawskich Włochach, w rejonie ulicy Łopuszańskiej i stacji WKD Warszawa Raków, w której odbiór kluczy planowany jest na kwiecień 2023 roku. Posiadamy w sprzedaży ostatnie mieszkania z etapu III (odbiór 2 kwartał 2023), z etapu IV (odbiór 4 kwartał 2023) oraz z V etapu (odbiór 2 kwartał 2024 roku.).

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności