lederboard

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Uwielbiasz pięknie wystylizowane paznokcie, ale nie zawsze masz czas na wizytę u kosmetyczki? Nic prostszego niż nauczyć się nakładać lakier hybrydowy samodzielnie! Wbrew pozorom nie jest to trudne, a praktyka, jak wiadomo, czyni mistrza. Sprawdź, jak wykonać manicure hybrydowy w domowym zaciszu oraz jak zdjąć lakier hybrydowy, gdy marzysz o nowej stylizacji.

 

Lakier hybrydowy – trwała stylizacja na co dzień

Lakier hybrydowy to doskonała propozycja dla tych z nas, którym zależy na perfekcyjnym i jednocześnie trwałym manicurze. Hybryda wytrzyma codzienne czynności takie jak mycie naczyń czy prace domowe. Prawidłowo nałożony lakier hybrydowy powinien utrzymać się na paznokciach nawet do trzech tygodni! Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić go wcześniej. Jeśli jednak dana stylizacja nam się podoba, przez naprawdę długi czas nie trzeba nic robić, by wyglądała nienagannie. To główny powód, dla którego lakier hybrydowy cieszy się rosnącym powodzeniem i jest coraz częściej wybierany do modnych stylizacji. Dodatkowym atutem jest szeroka gama kolorów i zdobień.

Jak samodzielnie nałożyć lakier hybrydowy?

Przed nałożeniem hybdrydy koniecznie wykonaj manicure, czyli usuń skórki i nadaj paznokciom kształt pilniczkiem. Płytkę paznokci należy delikatnie zmatowić, by lakier hybrydowy lepiej się jej trzymał. Następny krok to użycie cleanera, który odtłuszcza i oczyszcza płytkę. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy bazę do hybryd. To konieczny etap, który zapewni lakierowi oczekiwaną trwałość. Bazę trzeba utrwalić pod specjalną lampą – można kupić ją osobno albo w zestawie. Na bazę nakładamy cienką warstwą lakier hybrydowy i utrwalamy przy użyciu lampy. Zaleca się nałożyć dwie, trzy warstwy hybrydy. Na zakończenie stosujemy top do hybryd i po utrwaleniu delikatnie przemywamy go cleanerem. To już wszystko – efekt to manicure bez odprysków nawet do trzech tygodni!

A co, gdy chcesz zmienić stylizację?

Lakier hybrydowy bez trudu usuniesz za pomocą removera do hybryd. To specjalny płyn, który rozpuszcza i zmiękcza warstwy lakieru, więc możesz zdjąć go z paznokci specjalnymi patyczkami. Nie uszkodzisz w ten sposób płytki i praktycznie od razu możesz przystąpić do nakładania nowej stylizacji. Pamiętaj tylko o tym, by dokładnie oczyścić i odtłuścić płytkę paznokci za pomocą cleanera. Możesz też przedtem wetrzeć w paznokcie i skórki oliwkę, która poprawi ich kondycję. Na tak przygotowane paznokcie obowiązkowo nakładamy bazę do hybryd i wykonujemy kolejne etapy manicure’u w kolejności już omówionej. Jak widzisz, manicure hybrydowy to zajęcie na nie więcej niż pół godzinki i nie ma w jego wykonywaniu nic, co stanowi duże wyzwanie. Wystarczą dobre chęci, akcesoria do manicure’u hybrydowego oraz odrobina cierpliwości.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności