lederboard

Jak przygotować samochód firmowy na sezon letni?

Przygotowując samochód na lato, warto zajrzeć w każdy zakamarek i dlatego dobrze jest przygotować się na generalne czyszczenie naszego pojazdu. Naszej uwagi wymagają również zawieszenie, oświetlenie, wszystkie układy oraz ogumienie. Lepiej o niczym nie zapomnieć!

 

Zima to dla każdego samochodu wyjątkowo trudna pora roku. Nawet jeśli nasze obecne zimy nie przypominają tych sprzed lat, gdzie dokuczały nam ogromne opady śniegu i oblodzenie, niska temperatura i sól drogowa źle wypływają na nasz pojazd. Dlatego przygotowania do lata warto rozpocząć od przeglądu poszczególnych układów, sprawdzenia stanu opon oraz dokładnego wyczyszczenia auta zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Opony i czyszczenie pojazdu

Po zimie pierwszą czynnością, której dokonujemy to wymiana opon zimowych na letnie. Dobrze jest przeanalizować stan ogumienia, szerokość i stopień zużycia bieżników, aby mieć pewność, że podróżowanie naszym samochodem będzie bezpieczne. Częste burze i opady deszczu są niemal tak niebezpieczne, jak oblodzenie drogi, więc należy upewnić się, że koła mają odpowiednią przyczepność a wszystkie układy i zawory działają, jak należy. Dobrze również zaimpregnować opony środkami do tego przeznaczonymi.

Ważne jest również, aby dokładnie samochód umyć. Śnieg, grad, zanieczyszczenia i sól mogą wciąż znajdować się na karoserii, ponieważ zimą nie odwiedzamy tak często myjni, a już prawie wcale nie organizujemy ręcznego mycia, które o wiele dokładniej pozwoli nam usunąć wszelkie zabrudzenia. Ciepłe dni sprzyjają samodzielnemu myciu auta, więc dobierając właściwe środki pielęgnacyjne oraz czyszczące możemy znacznie wydłużyć trwałość lakieru, oraz poprawić ogólny wygląd karoserii. Mycie aktywną pianą, dokładne spłukanie, umycie roztworem szamponu, glinkowanie oraz nabłyszczanie sprawią, że samochód będzie wyglądał, jakby dopiero wyjechał z salonu. Nie zapominajmy jednak o czyszczeniu tapicerki, podłóg i podsufitki, a także elementów gumowych wewnątrz pojazdu. Dobra impregnacja to podstawa.

W procesie mycia samochodu z pewnością przydane będą dedykowane kosmetyki samochodowe, które można nabyć w specjalistycznych sklepach z produktami do auto detailingu, takimi jak CarGeek.pl. Gotowe zestawy chemii samochodowej na sezon letni z pewnością ułatwią dobór odpowiednich specyfików do naszych potrzeb.

Sprawdzenie układów samochodowych

Po zimie należy również sprawdzić stan oświetlenia, oleju, płynów chłodzącego i hamulcowego, jak również stan zawieszenia. Dzięki temu zwiększymy nasze bezpieczeństwo na drodze, ale także przedłużymy żywotność poszczególnych elementów. Ciepłe dni to również czas, gdy coraz częściej korzystamy z klimatyzacji. Konieczne jest jej odgrzybienie i wyczyszczenie, co jest szczególnie zalecane, jeśli dokucza nam alergia. Bakterie mogą wywołać u nas problemy z układem oddechowym, więc lepiej oszczędzić sobie takich problemów. W niektórych samochodach po zimie może być wyczuwalna większa wilgoć wewnątrz samochodu, co związane jest z wodą i błotem, które nanosimy przez kilka miesięcy. Można poradzić sobie z tym problemem, stosując domowe sposoby (np. ryż w woreczku) lub specjalistyczne preparaty do walki z wilgocią.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności