lederboard

Jak stworzyć angażujące wideo, czyli warsztaty AccorHotels na See Bloggers

Czy wystarczy stanąć przed kamerą, aparatem lub telefonem i zacząć mówić, by nakręcić ciekawe wideo? Czy potrzebny jest scenariusz? Jak stworzyć wideo, które będzie miało wysoką oglądalność? Między innymi na te pytania odpowiedział blogerom prowadzący na warsztatach zorganizowanych przez AccorHotels w ramach See Bloggers.

 

Tegoroczna edycja See Bloggers – jednego z największych wydarzeń dla twórców internetowych – odbyła się w Łodzi. Zainspirowani lokalizacją eventu specjaliści z sieci AccorHotels postanowili powiązać warsztaty ze środowiskiem filmowym. Stolica polskiej kinematografii to doskonałe miejsce do nauczania zasad tworzenia wartościowego wideo. Współcześnie jest ono najbardziej angażującą formą przekazywania treści, dlatego też tematyka warsztatów spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród blogerów.

Warsztaty „Show must go on. Z bloga na vloga” poprowadził Krzysztof Czeczot, aktor, reżyser, producent audiobooków i wykładowca PWSFTviT w Łodzi. W ciągu dwóch godzin przybliżył uczestnikom zasady tworzenia dobrego scenariusza, techniki dobrej prezencji oraz opanowywania stresu przed kamerą. Influencerzy dowiedzieli się również, jakiego oświetlenia oraz udźwiękowienia używać podczas kręcenia wideo, a także jak odpowiednio wykorzystać przestrzeń do nagrań.

Sieć AccorHotels regularnie organizuje eventy dla blogerów. Dotychczas twórcy internetowi mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z tworzenia ekokosmetyków, prowadzonych przez Ministerstwo Dobrego Mydła, oraz pisarskich z Katarzyną Puzyńską (w warszawskim hotelu Sofitel) i Januszem Leonem Wiśniewskim (w ramach poprzedniej edycji See Bloggers, odbywającej się w Gdyni).

Źródło: https://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności