lederboard

„Jesień życia wiosną możliwości” – wyjątkowy kalendarz nie tylko dla seniorów!

Aktywność, radość z życia i pasja nie liczą godzin i lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odmierzać upływający czas przy pomocy radosnego i pełnego inspiracji kalendarza charytatywnego „Jesień życia wiosną możliwości!”

 

Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać, do czego służy kalendarz. Przy jego pomocy odmierzamy czas, planujemy wydarzenia, a umieszczone w nim ilustracje odgrywają dodatkowo rolę ozdobną. Są jednak kalendarze inne niż wszystkie, które pełnią również dodatkowe funkcje – przykładem takiej publikacji jest kalendarz „Jesień życia wiosną możliwości”, który docenia osoby dojrzałe i czerpiące z życia pełnymi garściami i niesie pomoc seniorom.

Na jego kartach wystąpili znani i lubiani łódzcy seniorzy, m.in.: podróżniczka, Zofia Suska, prezes zarządu Klubu Aktywnego Seniora, Krzysztof Nowak czy wokalistka, która wraz z siostrami śpiewająco zwyciężyła show „The Voice Senior” – Jolanta Szydłowska-Cichoń. Zdjęcia, których autorką jest Elżbieta Słupianek zostały wykonane w malowniczych sceneriach Parku Źródliska, Księżego Młyna czy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Efekt to 13 fotografii, z których bije ciepło, radość i energia, której seniorom mogłyby pozazdrościć znacznie młodsze osoby!

Ten przekaz idzie zresztą w parze z sentencjami zdobiącymi karty kalendarza: wspierającymi, uświadamiającymi, że warto czerpać siłę z niewielkich spraw, dodającymi otuchy w dzisiejszej rzeczywistości. Każde motto pochodzi z tomiku wierszy Moniki Mularskiej-Kucharek „Odnalezione nadzieje”, który powstał jako remedium na trudne czasy pandemii. Inspirujące cytaty pomagają każdemu, bez względu na wiek, odnaleźć radość z życia i motywację do działania.

Wielką zaletą publikacji, oprócz faktu, że jego bohaterami są wyjątkowi seniorzy, jest również charytatywny aspekt publikacji. Dochód z jego sprzedaży w całości zostanie bowiem przeznaczony na organizację warsztatów terapeutycznych dla osób starszych, które, będąc na emeryturze, chciałyby odnaleźć nowe pasje i możliwości rozwoju.

Gdzie można nabyć niezwykły kalendarz „Jesień życia wiosna możliwości!”?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to paradoksalne, publikacja jest dostępna w łódzkim Centrum Kultury Młodych, gdzie można ją nabyć bezpośrednio, lub dokonując zamówienia pod numerem telefonu 42 684 83 94, lub adresem e-mail: akademia@ckm.lodz.pl. Jeśli jednak przyjrzymy się pięknym zdjęciom bohaterów kalendarza, uświadomimy sobie, że młodość, to nie tylko metryka. To przede wszystkim stan ducha i pozytywna energia!

Publikacja została wydana sumptem Centrum Kultury Młodych w Łodzi, którym zarządza dyrektor Artur Gierula. Docenianie obszarów, które przez lata były zaniedbane, udzielanie wsparcia tym, którzy naprawdę tego potrzebują, zarażanie innych ludzi miłością i pasją do kultury, są wpisane w wieloletnią działalność Artura Gieruli. Nic dziwnego zatem, że dyrektor Centrum Kultury Młodych bez wahania poparł taki projekt, jak kalendarz „Jesień życia wiosną możliwości”.

Bohaterowie wyjątkowego kalendarza „Jesień życia wiosną możliwości” zachwycają pasją, energią i radością, którą potrafią roztaczać wokół siebie. Bierzmy z nich przykład!

Warto zerknąć: https://ckm.lodz.pl/kalendarz-charytatywny-2022/

https://www.youtube.com/watch?v=2-8qwpxk0qg

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności