lederboard

Już po raz siódmy wręczono Laury Magellana


Za wizję, wyobraźnię, wytrwałość oraz talent zarządczy doceniono w piątek, 24. kwietnia, współczesnych Magellanów – osoby sięgające poza horyzonty, których wybitne dokonania pomagają pozytywnie zmieniać rzeczywistość. Wśród laureatów nagród przyznawanych przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, znaleźli się Piotr Voelkel – Magellan Roku; Rafał Chwast – Menedżer Roku, Damian Słuja – Debiut Roku oraz Paula Boruszewska wyróżniona w kategorii Osiągnięcie Pozazawodowe Roku. Statuetkę za Całokształt osiągnięć wręczono prof. dr. hab. Jerzemu Hausnerowi.

Ponad 200 przedstawicieli biznesu, mediów, kultury i nauki, powitał w piątek w Starej Zajezdni w Krakowie gospodarz konkursu Marek Dworak, Prezes Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Wierzę, że wszyscy nominowani, wszyscy laureaci, oraz pozostali zgłoszeni, których kandydatury nie przeszły przez sito Jury, mają cechy popularyzowane w konkursie. Celem naszej Korporacji jest promowanie magellanowskiej postawy w biznesie oraz wysokiej jakości podejmowanych działań – podkreślał w swoim wystąpieniu.

Marek Dworak - Prezes Korporacji UEK w Krakowie - Laury Magellana

Gościem specjalnym wydarzenia był Jacek Piechota, polityk, Minister Gospodarki w rządzie Leszka Millera oraz Minister Gospodarki i Pracy w rządzie Marka Belki, a obecnie Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

W swoim wystąpieniu nt. współpracy polskich i ukraińskich przedsiębiorstw podkreślał, że pomimo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej naszego wschodniego sąsiada, warto myśleć o biznesie na Ukrainie, jednak należy robić to bardzo rozważnie i ostrożnie, polegając na partnerach, którzy świetnie znają rynek i potrafią na nim funkcjonować. Jak zaznaczał w swoim wystąpieniu – powinniśmy wspierać Ukrainę w drodze do Europy, bo nasze drogi będą na polu gospodarczym co raz bardziej się zacieśniać.

Piotr Voelkel - Magellan Roku - Laury Magellana

Po wystąpieniu Jacka Piechoty nastąpiło przedstawienie sylwetek wszystkich nominowanych oraz uroczyste wręczenie nagród. W gronie laureatów znaleźli się:

Piotr Voelkel, twórca Grupy Kapitałowej VOX, nagrodzony w kategorii Magellan Roku m.in. za osiągnięcie niekwestionowanego sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku meblarskim przy jednoczesnym działaniu filantropijnym oraz zaangażowaniu w rozwój edukacji w Polsce, a także za wykreowanie zespołu, który samodzielnie będzie kontynuował realizację idei twórcy jednej z najważniejszych firm meblarskich w Polsce. Zaledwie dzień wcześniej Piotr Voelkel otrzymał nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Rafał Chwast, Wiceprezes Grupy Nowy Styl, doceniony w kategorii Menedżer Roku za globalny rozwój, bycie siłą napędową zmian i innowacji w jednym z najlepszych w Polsce przedsiębiorstw prywatnych, a przede wszystkim za skuteczne prowadzenie trzech zagranicznych projektów akwizycyjnych Grupy Nowy Styl, w której kieruje Pionami Finansowym oraz IT.

Damian Słuja, zwycięzca kategorii Debiut Roku; twórca platformy społecznościowej BaseConnect dedykowanej studentom i absolwentom. Młodego przedsiębiorcę doceniono m.in. za dobry i potrzebny społecznie pomysł oraz upór w jego realizacji, a także umiejętności personalne w pozyskiwaniu sojuszników i partnerów oraz stworzenie zunifikowanego w skali międzynarodowej narzędzia, odpowiadającego na potrzeby i ambicje absolwenta.

Paula Boruszewska, nagrodzona w kategorii Osiągnięcie Pozazawodowe Roku za znakomitą inicjatywę „Zwolnieni z teorii”, angażującą 7 tys. nastolatków z całej Polski, uruchamiającą ich aktywność skierowaną na rozwiązywanie lokalnych problemów społecznych. Paulę Boruszewską wyróżniono za stworzenie jednej z najbardziej popularnych olimpiad dla uczniów szkół średnich, wspieranie obywatelskich postaw oraz inspirowanie młodych wolontariuszy.

Ryszard Chmura - Prezes PromoHolding - Laury Magellana

Zarząd Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jak co roku przyznał również nagrodę specjalną za Całokształt Osiągnięć. Z rąk prof. dr. hab. inż. Andrzeja Chochół – Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odebrał ją prof. dr hab. Jerzy Hausner, wybitny ekonomista i polityk; w latach 90-tych Wicepremier ds. gospodarczych i pełnomocnik rządu ds. reformy zabezpieczenia społecznego oraz doradca Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta RP, a od 2001 r. Minister pracy i polityki społecznej w rządzie Leszka Millera. Od 2003 r. Minister gospodarki, pracy i polityki społecznej oraz Wiceprezes Rady Ministrów. swoim nazwiskiem plan naprawy finansów publicznych (tzw. plan Hausnera). W rządzie Marka Belki (od maja 2004 r. do marca 2005 r.) piastował stanowisko Wicepremiera i Ministra gospodarki i pracy. Koordynował wówczas prace nad Narodowym Planem Rozwoju na lata 2007 – 2013.

Rafał Chwast - Przedsiębiorca Roku - Laury Magellana

Piątkową uroczystość zamknęło wystąpienie współorganizatora konkursu – Ryszarda Chmury, Prezesa grupy PromoHolding – który podziękował i pogratulował zebranym oraz współorganizatorom.

Jak podkreślił – Polska jest teraz w dobrym okresie, o czym świadczy coraz więcej powstających firm. Nasz kraj pnie się również w górę w rankingach państw przyjaznych przedsiębiorcom. Tym bardziej cieszę się, że mam okazję wspierać wydarzenia takie jak Laury Magellana i idee przez nie promowane.

Jacek Piechota - Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gosp. - Laury Magellana

PATRONAT MEDIALNY – LAW BUSINESS QUALITY.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności