lederboard

Katarzyna Krystyna Jasińska – dwie postacie w jednej osobie

– Spotkania ze wspaniałymi kobietami. Inspirację do dalszych działań. Współpracę. A także po prostu spędzenie wolnego czasu wśród przyjaciółek. – tak na pytanie o to, co daje jej bycie w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu odpowiada Katarzyna Krystyna Jasińska. 

 

 

Kasiu jesteś fotografem, archiwistą, dietoterapeutką. Pomagasz ludziom budować ich drzewa genealogiczne. Założyłaś z mężem fundację.

Tak jak wspomniałaś, jestem fotografem i archiwistą. To moje wyuczone zawody poparte wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu pomagam ludziom szukać przodków. Zaglądamy wspólnie do przeszłości, niejednokrotnie razem płacząc. Dietoterapeutą jestem sama dla siebie, gdyż od 12 lat borykam się z anoreksją, ale również w razie potrzeby mogę podpowiedzieć, jak radzić sobie ze stresem w czasie jedzenia.

Opowiedz o fundacji. Dlaczego akurat taka i co Tobie – jako kobiecie – daje prowadzenie jej.

Fundacja nosi nazwę Królewska Fundacja Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich. Propagujemy z mężem pamięć o królu Janie III Sobieskim, który swoją postawą uczył szacunku do Rzeczpospolitej. Odwiedzamy szkoły, przedszkola, uniwersytety III wieku. Prowadzimy wykłady. Przygotowujemy wystawy. Niejednokrotnie na życzenie klienta strzelamy z armaty lub robimy pokazy fechtunku. Jak w każdym zgodnym małżeństwie mamy podzielone role. Mąż zajmuje się oczywiście historią familii Sobieskich i stricte rekonstrukcją wojskową, ja natomiast promocją, a także wiedzą na temat Marii Kazimiery d’Arquien Sobieskiej, ukochanej żony naszego króla, „kobiety-orkiestry” – matki, przyjaciółki, darczyńcy, polityka, zarządcy. Pisywała ogromne ilości listów. Oskarżana o manipulacje swoim mężem. Czy nie każda z nas zachowuje się tak samo?

A co daje Ci członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu?

Spotkania ze wspaniałymi kobietami. Inspirację do dalszych działań. Współpracę. A także po prostu spędzenie wolnego czasu wśród przyjaciółek.

Gdzie można Cię zobaczyć?

Po pierwsze na moich profilach FB: Królewska Fundacja Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich, Katarzyna Krystyna Jasińska oraz na Europejski Klub Kobiet Biznesu.

Rozmawiała: Ilona Adamska

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO KLUBU? WEJDŹ NA WWW.EKKB.PL I WYPEŁNIJ FORMULARZ! 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności