Książki, które warto przeczytać w 2023 roku

Książka to cudowny sposób na zabicie nudy, własny rozwój i naukę. Józef Ignacy Krasicki pisał: “Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem”. Robert Escarpi mawiał: “Czytanie to jedna z bram do wolności”, z kolei Kartezjusz głosił, że czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów. Jakie książki wybrać w roku 2023?  Europejski Klub Kobiet Biznesu stworzył swoją listę. Poznajcie najciekawsze propozycje napisane przez wspaniałe Klubowiczki.

 

 

SUPERKOBIETY ONLAJNU czyli jak się spełnić w biznesie (online). Odkryj swoją supermoc i zarabiaj w sieci!

Autorka: Karolina Kizińska

W odpowiedzi na potrzebę, którą zauważyłam pracując z klientkami i bazując na własnej historii, wydałam książkę dla kobiet, które pragną zmiany życiowej i zawodowej w swoim życiu. Zmiany, która da im możliwość osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Książkę można kupić tutaj: https://karolinakizinska.pl/ksiazka-dziennik-pakiety/ w cenie 97zł za pakiet książka papierowa + e-book + audiobook + Dziennik Superkobiety papierowy

Poznaj ścieżkę odkrywania siebie i zacznij żyć i pracować na własnych zasadach

CZY JESTEŚ W PUNKCIE, W KTÓRYM:

  • MASZ POCZUCIE, ŻE TO CO ROBISZ CIĘ NIE SATYSFAKCJONUJE i jest Ci ciężko zmobilizować się codziennie by wstać rano i iść do pracy?
  • CZUJESZ, ŻE MASZ W SOBIE ZASOBY I MOCNE STRONY, KTÓRYCH NIE UMIESZ WYKORZYSTAĆ, więc koniec końców robisz rzeczy, których nawet nie lubisz ale które przynoszą pieniądze?
  • BOISZ SIĘ, ŻE JUŻ DO KOŃCA ŻYCIA NIE ODNAJDZIESZ POMYSŁU NA SIEBIE, który pozwoliłby Ci realizować się w tym co robisz a jednocześnie dawał bezpieczeństwo finansowe
  • MYŚLISZ O WŁASNYM BIZNESIE, ale przeraża Cię wizja kosztów, biznesplanu, poszukiwania klientów i zbudowania marki
  • CHCESZ IŚĆ PO WIĘCEJ BO WIESZ, ŻE STAĆ CIĘ NA WIĘCEJ ale nie wiesz jak i potrzebujesz wsparcia w procesie zbadania jaka może być twoja dalsza życiowa i zawodowa ścieżka

Sęk nie w tym, by tkwić w miejscu, które nie jest już dla nas dobre, ale w tym by mieć odwagę pójść gdzieś indziej.

Strefa komfortu, która czasem nie jest wcale tak komfortowa, potrafi nas wessać.

To co znamy, co dzieje się codziennie, zaczyna tworzyć nasze życie i pozwalamy na to, by się toczyło mimo, iż czujemy, że już jakiś czas temu powinnyśmy były skręcić gdzieś indziej.

Podjęcie świadomej decyzji, że chcemy czegoś więcej, że chcemy inaczej, że czas na ZMIANĘ jest trudny. Zwłaszcza wtedy, kiedy tak do końca nie wiemy jakiej zmiany chcemy i potrzebujemy.

Ale brak decyzji też jest decyzją. Pozostanie w miejscu w którym jesteś ma swoje konsekwencje.

Wierzę w to, że własną pracą możemy sięgać gwiazd. Ale „Aby mieć wisienkę na własnym torcie – ten tort musisz najpierw zrobić”. Cieszę się mogąc podpowiadać kobietom w książce jak zrobić tort.

Link do sprzedaży: https://karolinakizinska.pl/ksiazka-dziennik-pakiety/

 

Islandia stopem.

Autorka: Anna Stępień-Kraska

Jeżeli jesteś typem osoby, która może spać gdziekolwiek, nie myć się kilka dni, jeść́ to co sama sobie przyrządzi – to opisany tu sposób podróżowania jest dla ciebie. Jeżeli nie – to masz okazję przeczytać́ o tym co robią̨ tacy jak my. Może się̨ przekonasz lub zainspirujesz. Wbrew pozorom nie jest nas tak mało, a nasz sposób podróżowania nie jest czymś́ ekstremalnym – przynajmniej dla nas.

Islandia stopem to dziennik z pierwszej z trzech tego typu wypraw na wyspę lodu i ognia. Wyjeżdżaliśmy z planem okrążenia wyspy, w trakcie pobytu jednak nasza trasa ulegała ciągłym modyfikacjom. Zachwyceni surowym krajobrazem spędziliśmy część podróży przemierzając pieszo islandzkie góry, pustkowia i parki narodowe. Korzystając z sugestii miejscowych jechaliśmy w miejsca, których w ogóle wcześniej nie braliśmy pod uwagę. Spełniliśmy swoje marzenie, choć nie plan zaliczenia całej pętli. Nadrobiliśmy kolejnym razem.

Link do zakupu: https://www.asanka.pl/produkt/islandia-stopem/

 

Blondynka w nieruchomościach.

Autorka: Agnieszka Rądlewska

 

Stoisz w miejscu i nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Jesteś przekonana, że nic dobrego już Cię nie spotka? Ta książka pokaże Ci, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Skłoni do refleksji i mam nadzieję — zmotywuje do działania. Podążaj za sobą i otwórz się na nowe możliwości a wszystko czego dotąd pragnęłaś będzie w zasięgu Twojej ręki. Żyj odważnie. Życie mamy jedno — warto czerpać z niego pełnymi garściami! Właśnie teraz. Nie za miesiąc. Nie za rok. Nie za 5 lat. TERAZ Odważysz się na ten krok?

Jednak ja się zastanawiam, czy po prostu jako opisu nie dać fragmentu „Inni o książce” np:

„..ta książka jest właśnie o tym: o życiu, nie tylko takim wychuchanym, na pokaz. To książka o prawdziwych emocjach, nierzadko bolesnych, ale precyzyjnie nazwanych. To książka o wychodzeniu z dołów, z własnych kompleksów, o wynurzeniu się z tłumu. To książka o miłości — nie romantycznej, pełnej uniesień, ale o miłości rodzicielskiej, zarówno z perspektywy matki, jak i córki. Wcale niełatwej. To książka, która ma Ci dać nadzieję i pokazać, że wszystko, co nas dotyka dzieje się po coś i jest dla Ciebie: albo to wykorzystasz, zachłyśniesz się nawet, albo… no właśnie, co będzie, jeśli nie wykonasz żadnego ruchu? Tutaj znajdziesz odpowiedź.”

lub

„Książka Agnieszki jest po prostu „mocna”. Napisana prostym językiem, bez zadęcia i niepotrzebnego patosu. Szczera, bezkompromisowa i do bólu obnażająca rzeczywistość. Kiedy inni udawaliby, że nie należy, nie wypada, jak to inni odbiorą, Aga z wielką siłą pokazuje, że nawet, kiedy bywa trudno, warto to nazywać i iść po swoje. Po szczęście, spełnienie i realizację marzeń. Przeczytaj ją!”.

Link do zakupu: https://ridero.eu/pl/books/blondynka_w_nieruchomosciach/

 

Podręcznik dobrych praktyk branży beauty.

Autorka: Katarzyna Kędzierska-Stępień

Wraz z właścicielkami salonów beauty i nie tylko odpowiadamy na pytania: Jak wyliczać wynagrodzenie dla swoich pracowników? Jak szukać dofinansowania dla nowych pomysłów i zakupu nowych urządzeń? Jakich błędów unikać w prowadzeniu własnego biznesu? Jak podejmować świadomie decyzje, by nasz biznes odniósł sukces? A także jak budować relacje z Klientami i zadbać o dobry PR i wizerunek swojej marki?

Książka to zbiór wywiadów z kobietami, które w branży beauty osiągnęły niebywały sukces. Niech ich historie i doświadczenie zawodowe będą dla Czytelników inspiracją do tego, by odważnie sięgać po swoje marzenia.

Link do zakupu: https://www.multistore24.pl/podrecznik-dobrych-praktyk-branzy-beauty.html

 

Kontakty z dzieckiem – jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny. 

Autorka: Joanna Hetman-Krajewska

Jest to pierwszy na polskim rynku tak obszerny i napisany przystępnym językiem poradnik dotyczący spraw o kontakty z dziećmi, przeznaczony dla zwykłego czytelnika – nieprawnika. Napisane przystępnym językiem wyjaśnienia aspektów prawnych przeplatają przykłady z życia wzięte, a uzupełniają je wywiady ze specjalistami zajmującymi się pomocą dla ludzi borykających się z problemem kontaktów z dzieckiem: sędzią rodzinnym, mediatorem, psychologiem dziecięcym, kuratorem sądowym, działaczem ruchu obrony praw ojców, coachem oraz trenerem Radykalnego Wybaczania.

Jedyny na rynku tak obszerny praktyczny poradnik dotyczący spraw o kontakty z dziećmi – zarówno z punktu widzenia osób uprawnionych do kontaktów, jak i tych, które jako główni opiekunowie dziecka są zobowiązane do umożliwienia kontaktów z nim. Został napisany w przystępny sposób, najważniejsze zagadnienia ujęto w ramkach, a wyjaśnienia kwestii prawnych przeplatają przykłady wzięte z życia, pokazujące standardowe sytuacje w tego typu sprawach.

Autorka traktuje tytułową problematykę w sposób kompleksowy – przede wszystkim przedstawia aspekty kontaktów dziecka z rodzicem, ale odrębnie omawia również zagadnienia dotyczące jego kontaktów z rodzeństwem, dziadkami bądź innymi osobami bliskimi (np. macochą czy ojczymem). Tekst uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, kuratorem sądowym, mediatorem, psychologiem dziecięcym, działaczem ruchu praw ojców, coachem, trenerem radykalnego wybaczania.

Książka jest przeznaczona dla osób niebędących prawnikami, które szukają wyczerpujących informacji na temat prawnych aspektów spraw o kontakty z dzieckiem, a także dla pełnomocników procesowych zamierzających świadczyć pomoc prawną w takich sprawach.

Link do sprzedaży: Kontakty z dzieckiem. Jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny, 2022 (książka, ebook PDF) – Profinfo.pl

 

BDO a rynek e-commerce.

Autorka: Monika Blezień-Ruszaj

E-commerce, e-biznes, biznes on-line to najczęstsze określenia kupna-sprzedaży towarów i usług przez Internet. Biznesy przechodzą do strefy on-line, a ostatnie lata pokazały nam, jak ważne jest nasze miejsce w sieci. Postęp technologiczny i pandemia sprawiły, że firmy przeniosły swoje marki do Internetu. Jak pokazują najnowsze raporty, do 2027 wartość rynku e-commerce w Polsce wzrośnie o ponad 94 mld zł do 187 mld zł. Ponad połowa wzrostu będzie pochodzić z trzech kategorii: mody, elektroniki oraz zdrowia i urody.
W czym pomoże Ci ten przewodnik? Oddany w Twoje ręce przewodnik zawiera odpowiedzi na najczęstsze pytania z zakresu Bazy o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami.
Skierowany jest do przedsiębiorców działających na rynku e-commerce, m.in. prowadzących biznesy omnichannel, sklepy internetowe – branża beauty, fashion, usługi oraz sklepy z pamiątkami i voucherami. Korzystając z tego opracowania, dowiesz się, co to jest Baza o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami, czy masz obowiązek rejestracji, a jeśli tak, to jak jej dokonać, w jakim urzędzie należy uiścić opłatę i jak wypełnić wniosek.
W przewodniku znajdują się adresy urzędów marszałkowskich wraz z numerami kont, na które należy uiszczać opłaty rejestrowe i roczne. Znajdziesz tu także ważne akty prawne, w oparciu o które należy przeprowadzić rejestrację. Przedstawione są również przykładowe zestawienia działów, w jakich dane podmioty powinny zostać zarejestrowane.
Link do sprzedaży: https://beautyekombr.pl/
Decyzja, która zmieniła życie. 
Autorka: Praca zbiorowa pod redakcją Ilony Adamskiej.

Niezwykle inspirująca książka o tym, co najważniejsze – życiu, decydowaniu o sobie i przy tym – w konsekwencji –  o wpływaniu na losy innych: dzieci, podopiecznych, klientów… Ale przede wszystkim na własne…

Życie Bohaterek książki zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni za sprawą jednej – lub kilku – decyzji. Nie żałują, że odważyły się przewartościować swój świat. Wręcz przeciwnie – uważają, że zrobiły dla siebie i innych coś naprawdę dobrego głównie dzięki zmianie samych siebie.

Każda z nich chce przekazać innym kobietom, by nie zmarnowały swojej szansy i odkryły własną ścieżkę. Czasami trzeba podjąć kilka błędnych decyzji, by dojść do odpowiednich wniosków i stanąć twardo na nogach. Ale, jak mawiał Mark Twain – „Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia, a doświadczenie zdobywa się poprzez podejmowanie błędnych decyzji”.

Niemożliwe jest przejście przez życie bez potknięć czy błędów. Możliwe jest jednak to, by z owych potknięć wyciągać cenne lekcje i nauczyć się, jak bezpiecznie upadać w przyszłości i jak się z upadku podnosić, by iść dalej ku szczytnym lub zwykłym, lecz zawsze wspaniałym celom.

Magdalena Kowalska-Herdzik,, psycholog zachęca: „Miejcie odwagę być bohaterami swojej osobistej historii i twórzcie ją z dumą! Każda decyzja niesie za sobą cenne doświadczenie….”.

Link do sprzedaży: https://www.ikmag.pl/produkt/decyzja-ktora-zmienila-zycie/

ŻYCZYMY OWOCNEJ LEKTURY!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności