Lwy Biznesu 2021. Prezentacja kandydatów

Redakcja magazynu Law Business Quality przedstawia kandydatów do tytułu „LEW BIZNESU 2021″. Poprzez nasz plebiscyt chcemy wspierać i promować mężczyzn ceniących własny rozwój i samodoskonalenie, odważnie dążących do celu, często podejmujących ryzyko zawodowe, kierujących się zasadami biznesowego fair play.

 

 

W tym roku po raz czwarty pragniemy nagrodzić właścicieli dynamicznie rozwijających się firm, cechujących się nieposzlakowaną opinią wśród klientów i kontrahentów. Osoby, które cechuje śmiałość w podejmowaniu nowych wyzwań oraz wchodzenie odważnie w nowe projekty. Chcemy nagrodzić mężczyzn, których działanie na arenie biznesowej to połączenie rzetelności, sumienności, fachowości i odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Panów, którzy potrafią współpracować i wiedzą, że sukces na własną rękę jest niemożliwy do osiągnięcia.

W konkursie pod uwagę brany jest m.in. oryginalny pomysł na biznes (prowadzony minimum 2 lata), umiejętność promocji i PR, zdolność nawiązywania relacji z klientami, działalność społeczna i charytatywna, zdobyte nagrody, wyróżnienia, rekomendacje klientów oraz niezaleganie w Urzędzie Skarbowym i ZUSie.

Kandydaci nominowani przez redakcję do nagrody LEW BIZNESU 2021:

DARIUSZ JANIK

fot. Łukasz Jurak

Fot. Łukasz Jurak

Prezenter radiowy i telewizyjny. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach na kierunku Prawo. Aktualnie doktorant prawa. Politolog o specjalizacji Public Relations i dziennikarstwo. Specjalista z PR medialnego, politycznego, artystycznego i firmowego w tym marketingu. Praktyk z 20 –letnim stażem medialnym (radio , TV)., specjalista od kampanii reklamowych. Wykorzystując swoją praktykę zawodową umiejętnie przekazuje ją uczestnikom szkoleń, pomaga w tworzeniu i wizerunku firm i osób.

Współprowadzi firmę szkoleniową wykonującą kursy i szkolenia z zakresu administracji samorządowej ,prawa, public relation, wystąpień publicznych czy marketingu. Kariera zawodową zaczynał gdy znalazł się w Polskim Radiu. Po skończeniu studiów z tytułem magistra politologii dostał propozycję prowadzenia listy przebojów w Radiu Radom, gdzie pracował jako dziennikarz. Po jakimś czasie Radio Radom zmieniło się w Radia Eska, gdzie prowadził Gorącą 20-stkę. Niedługo potem, zmienił rozgłośnie decydując się na Radio Rekord a po 3 latach na Radio Planeta Kielce. W telewizji zaczynał w TV4 prowadząc Muzyczne listy Club. Prezenter programu „Music Tour” emitowany na kanale Polsat Music. Prowadzi szkolenia i kursy z zakresu Public Relation współpracując z czołówką prezenterów telewizyjnych i radiowych Prowadzi imprezy dla dużej publiczności – od konferencji przez wydarzenia muzyczne czy uroczyste gale. Jego pasją są podróże muzyka, media radio i telewizja.

JACEK RUTKOWSKI

Biznesmen i filantrop, Współwłaściciel i Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego. Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach, które powstało w 1998 roku, Założyciel, Fundator i Przewodniczący Rady Fundacji Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem. Charyzmatyczny społecznik działający od wielu lat na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym. W swoich akcjach prospołecznych potrafi zjednać i zaangażować ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądowych. Jego działania pokazują, że można połączyć biznes z działalnością na rzecz drugiego, często skrzywdzonego człowieka. Potrafi, z doskonałymi rezultatami, skupić wobec tej idei znane postaci ze świata polityki, samorządu, działaczy społecznych, sportowych, ludzie kultury z małych i dużych miast oraz środowiska wiejskiego naszego województwa. O skali jego osobistych osiągnięć niech świadczą liczby- w 2005 r. firma Mat-Bud zatrudniała 50 osób, pod koniec 2020 r. 168 pracowników. W 2005 r. firma składała się z dwóch oddziałów. Obecnie firma składała się z 8 oddziałów handlowych od Gdyni do Łodzi, 2 nowoczesnych betoniarni i żwirowni.

Niewątpliwy sukces firmy Mat-Bud jest wynikiem kreatywności p. Jacka Rutkowskiego, który posiada dalekosiężną wizję, ideę i czuje jednocześnie potrzebę ciągłych zmian w zarządzanej firmie. Jego cechy osobowościowe w tym charyzma powodują, iż współpracownicy, partnerzy obdarzają go dużym zaufaniem. Indywidualne podejście do każdego człowieka, problemu, zagadnienia powoduje, iż przyciąga uwagę, rozwija pomysły, realizuje duże projekty zarówno w zakresie firmy jak i we współpracy z partnerami. P. Jacek Rutkowski jest przykładem osoby, która z doskonałym skutkiem łączy wiedzę z praktyką i realiami społeczno-gospodarczymi. Nowo otwarte oddziały zaczęły przynosić spore dochody po niecałym roku po otwarciu. Lata 2016–2018 to okres dynamicznego rozwoju spółki. W tym czasie w Bydgoszczy powstały nowe oddziały spółki o dwukrotnie większym niż dotąd potencjale: zakład produkcyjny, nowa betoniarnia oraz oddział handlowy. Otwarcie na przełomie lat 2017 i 2018 czterech nowych oddziałów w Gdańsku-Kowalach, Gdyni, Łodzi oraz Włocławku w bardzo krótkim czasie podwoiło obroty.

Jacek Rutkowski jest członkiem Rady Programowej Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J. Popiełuszki w Górsku, wspierającym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporzysku, przewodniczącym Komitetu Honorowego Międzyszkolnej Ligi Szachowej „Edukacja przez szachy”.

Firma należy i aktywnie działa w organizacjach biznesowych: Business Centre Club, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Pom-Kuj Izba Budownictwa, Sieć Budowlana PL, Izba Przemysłowo Handlowa Woj. Kuj-Pom, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, Klub Integracji Europejskiej, Astoria Business Club. Za działalność charytatywną został wyróżniony m.in,: Tytułem „Zasłużony dla Polskiego Budownictwa”, VIP Biznesu, Twarze Biznesu Polskiej Gospodarki, Pierścień Stulecia Niepodległości RP, Tytuł Osobowości Roku 2019 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna w woj. kujawsko-pomorskim, Osobowość Roku Polski 2019 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna, Tytuł Biznesmena XXX-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej Woj. Kuj-Pom, Tytuł Lidera 30-lecia Wolności RP 2019 przyznany przez Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”, Tytuł Ambasador Akademii Dobrego Stylu 2019, Lider Bezpieczeństwa Narodowego z Buławą Hetmańsk, Tytuł Toruńskiego Anioła przyznany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Toruniu, Wyróżnienie Florian 2018 w kat. najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca RP, Tytuł Ambasadora Polskiego Czarnego Krzyża, Tytuł Osobowości Roku 2018 Kujaw i Pomorza w kategorii Biznes. ,,Tytuł Biznesmen Roku 2018 przyznany przez Izbę Przemysłowo Handlową Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Złoty Medal Akademii przyznany przez Akademię Polskiego Sukcesu, Medal Solidarności Społecznej za działania społeczne i wspierające ideę odpowiedzialności społecznej biznesu, przyznany przez BCC i Fundację Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA, Pierścień Patrioty Amor Patriae Nostra przyznany przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinaus Cuiaviano-Pomeranienis”- w uznaniu zasług na rzecz województwa Kujawsko-Pomorskiego i jego mieszkańców, Wyróżnienie Florian 2017 w kat. najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca RP, Tytuł Osobowości Roku 2017 w kategorii Biznes, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017 w dziedzinie „Gospodarka” za podejmowanie nowych inwestycji, realizację przedsięwzięć zwiększających poziom innowacyjności i konkurencyjności regiony oraz sprzyjających generowaniu nowych miejsc pracy, a także za działalność prospołeczną, Tytuł Biznesmena Roku 2016- przyznany przez Izbę Przemysłowo Handlową Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Firma zarządzana przez Jacka Rutkowskiego uczestniczy w realizacji większości najważniejszych inwestycji w woj. kujawsko-pomorskim, do realizacji których dostarcza materiały budowlane, współpracuje z projektantami, deweloperami, komórkami kosztorysowymi, organizuje szkolenia techniczne, oferuje profesjonalne doradztwo techniczne, jak również pokazy praktyczne na budowach. Obsługę inwestycji ułatwiają również własne środki transportu, które sprawnie dostarczają produkty i surowce na teren budowy.

Przedsiębiorstwo jest liderem w branży, wielokrotnie wyróżnianym w konkursach m.in.: Luksusowa Marka Roku, Najwyższa Jakość Roku, Konsumencki Laur Zaufania, Orzeł Polskiego Budownictwa, Brylant Polskiej Gospodarki 2020, Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców, Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Lider w obliczu pandemii, Certyfikat IBK Przedsiębiorstwo Godne Zaufania- Wyróżnienie Konsumenta 2020, Firma Dobrze Widziana – wyróżnienie przyznane przez BCC, Wyróżnienie Orzeł tygodnika „Wprost” regionu kujawsko-pomorskiego w kategorii Lider Biznesu, Wyróżnienie Top Polish Brands magazynu „Ceoworld”, Sponsor 2019 Roku- tytuł przyznany przez Prezydenta Miasta Torunia P. Michała Zaleskiego, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2019, przyznana przez BCC, Diament 30-lecia Polskiej Transformacji dla PW. Mat-Bud przyznany przez Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”, Tytuł Efektywna Firma 2019 przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki 2019 przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu, Wyróżnienie „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019-2018”, Tytuł Symbol Biznesu 2019 w kategorii Rozwój Biznesu- przyznany przez Monitor Biznesy Rzeczpospolitej oraz Monitor Rynkowy Dziennika Gazety Prawnej, Wyróżnienie Forbesa 2019, Tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu Toruń 2019, Rekomendacja od organizacji przedsiębiorców BCC jako rzetelna i wiarygodna firma, przestrzegająca zasady etyki kupieckiej, akceptująca zasady kodeksu honorowego, II miejsce w konkursie Złotej Setki Pomorza i Kujaw pod względem wyników finansowych, Certyfikat Rzetelności Płatniczej 2018, Wyróżnienie „Firma z Otwartym Sercem” przyznany przez Związek Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”, Wyróżnienie w plebiscycie Gazele Biznesu 2018-2019, Nominacja do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki w 2017 r. za wzrost wartości firmy o 112% i skuteczną oraz rentowną walkę z zagraniczną konkurencją, , Wyróżnienie Gazele Biznesu 2017 dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, Wyróżnienie Diamenty Forbesa 2018, Wyróżnienie Gepard Biznesu 2019 i 2016.

ANDRZEJ TARKOWSKI-KILISZEWSKI

Reżyser, dziennikarz, prawnik, prezes Telewizji ATV sp.z o.o. W sierpniu 1997 r. zdobył nagrodę za I miejsce w ogólno-ukraińskim Konkursie, pt. ”Zielony Świat Ukrainy” spośród 5000 osób, na którym to konkursie reprezentował mniejszość polską na Ukrainie i zdobył najważniejszą artystyczną nagrodę za malarstwo na skorupie. Od 2006 r. do 2012 r. wykonuje zawodu prawnika w różnych kancelariach prawnych. W roku 2012 r. rozpoczął działalność reportersko-filmową, najpierw w Telewizji Warszawa, następnie dla magazynu modowego „Moda & Styl”, obecnie w Telewizji ATV Sp.z o.o., w której dotychczas jest Redaktorem Naczelnym, dziennikarzem, montażystą, scenografem i reżyserem filmowym. Za działalność kulturalno-artystyczną i społeczną w charakterze filmowca i reportera zdobył liczne nagrody, m.n.:

1) Europejski Festiwal Filmowy Themodcon London Film Festival (w Londynie) – czerwiec 2016 – I miejsce, kategoria: najlepszy film dokumentalny „Zamach na Państwo” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego

2) The International Indie Gatherimg w Cleveland (Ohio, USA) – sierpień 2016 r. – I miejsce, kategoria: najlepszy film dokumentalny „Zamach na Państwo” ” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego

3) Ogólno-krajowy Festiwal Sztuki Orzeł 2016 w Warszawie : – III miejsce (jedyna nagroda filmowa na Festiwalu) w kategorii: film, listopad 2016 za „Zamach na Państwo” ” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego https://www.youtube.com/watch?v=gYgkhypGFLg , https://www.youtube.com/watch?v=S6lBRLV1nUc

4.) I nagroda filmowa w kategorii: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu The International Indie Gathering za film „Zamach na Państwo” ” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego

5) Finalista Międzynarodowego Festiwalu w Los Angeles CineFest , film: „Zamach na Państwo”
http://www.lacinefest.org/laurels.html ” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego

6) Główna Nagroda na na Międzynarodowym Festiwalu International Filmmaker of World Cinema Festiwal 2017 w Londynie w kategorii: najlepszy reżyser zagranicznego filmu dokumentalnego „Zamach na Państwo” (ang.Best Director of a Foreign Language Documentary „Attemp of the State” ). Film był nominowany w finale – w dwóch kategoriach: najlepszy reżyser i najlepszy film dokumentalny ” reż.Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego

7) Statuetka, I Nagroda dla Andrzeja Tarkowksiego-Kiliszewskiego – prezesa Telewizji ATV -w kaegorii Lider wśród telewizji internetowych” w konkursie Polish Businesswomen AWards Magazynu „Businesswomen & life” 22.04.2017 r., Warszawa

8) Statuetka, Nagroda w kategorii Lider B.MŚP 2017 w plebiscycie Magazynu Law Business Quality, 7.04.2017 Warszawa

9) Wyróżnienie w plebiscycie dla Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego – Redaktora Naczelnego Telewizji ATV Magazynu Law Business Quality w kategorii Lider 2016

10) Kryształowa Kamera 2017 za reżyserię filmu : „Zamach na Państw” w konkursie MTV24, ONE.fm, One Records, Planety Kobiet. marzec 2017, Szklarska Poręba

11) Statuetka „Złota Leguana 2019” od Klubu Integracji Europejskiej w kategorii „Za ponad programową działalność i zaangażowanie w produkcje filmowe”, luty 2019

12) Statuetka „Prestiżowy Produkt Roku” w kategorii: Najwyższy standard usług, 28.03.2019 Warszawa, od Magazynu Law Business Quality;

13) Statuetka dla Redaktora Naczelnego Telewizji ATV – „Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców” w kategorii „Lider Telewizji Internetowych roku 2019”, listopad 2019 r.;

14) Statuetka za działalność charytatywną na Balu Charytatywnym Otwartych Serc dla Mikusia, Miętowe Wzgórza k.Warszawy, 21 luty 2020;

15) Nagroda za film dokumentalny „Kochaj albo Żyj” oraz „Zamach na Państwo” na dzień kobiet 2019, marzec 2019 r., Szczecin ;

16) Nagroda od Areny Kobiet Kobietowo.pl – na ręce Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego (Redaktorowi Naczelnemu i reżyserowi filmów dokumentalnych) w kategorii „Telewizja Kobiet Roku 2019”, Uniwersytet Szczeciński, październik 2019;

Wśród innych zdobytych wyróżnień są m.in.: Nagroda „Pierścień 100-lecia Niepodległości Polski” od Stowarzyszenia na Rzecz Wsparcia Obrony Narodowej, Certyfikat od Akademii Kobiet Skutecznych, Statuetka „Ambasador Wiktorii Znak Jakości Przedsiębiorców”, Medal im. Marszałka Józefa Piłsudskiego od MAT-BUD, Statuetka „Top Polish Brands” oraz „Pierścień Patrioty” od Stowarzyszenia na Rzecz Wsparcia Obrony Narodowej.

KAROL SZCZĘSNY

Urodzony w 1980 roku, w Puławach, Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie o kierunku Ochrona środowiska oraz uczestnik podyplomowych studiów managerskich Canadian Executive Master of Business Administration Program (CEMBA) w Szkoła Główna Handlowa Canadian Executive MBA.

Obecnie od ponda 4 lat prezes i główny udziałowiec Intellegro sp z o.o., firmy zajmującej się pisaniem oprogramowania głównie aplikacje webowe i mobilne. Poprzednio Manager oddziału Polfinanse sp. Z o.o., w latach 2010 -2012 właściciel Agencji reklamowej Ego Design.

Jak zawsze mówi bardzo bliskie jego sercu jest tematyka rozwoju, małych i mikro przedsiębiorstw i problemów z jakimi się borykają, w ostatnich latach głównie skupiony na wykorzystaniu, rozwiązań IT i nowych technologii w rozwoju projektów biznesowych.

Prywatnie, człowiek zadowolony z życia, lubi taniec, warto podążać za marzeniami.

ŁUKASZ MILCZAREK

Współzałożyciel i Dyrektor Generalny profesjonalnej marki kosmetycznej M’ONDUNIQ Cosmétiques Professionnel. Kieruje zespołem oraz działem ‘Innowacji i Wdrożeń DERMIE PHARM’ odpowiedzialnym za tworzenie i opracowywanie najnowocześniejszych formuł preparatów dermokosmetycznych dla profesjonalnej branży kosmetycznej i medycyny estetycznej. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Studiów Kierunkowych w dziedzinie Metodologii Badań Klinicznych. Autor kilkunastu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji w zakresie kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Pomysłodawca oraz szef Międzynarodowego Centrum Badań Klinicznych M’ONDUNIQ zrzeszającego ekspertów z dziedziny kosmetologii, dermatologii, okulistyki oraz technologii i chemii kosmetyków. W ramach MCBK nadzoruje i uczestniczy w badaniach aplikacyjnych, klinicznych oraz aparaturowych potwierdzających działanie i skuteczność preparatów oraz pełnych procedur zabiegowych.

PIOTR CIEPAŁ

Częstochowski projektant, współpracował z rewią Akcent, z Moniqe Stalens (matka Juliette Binoche). Współpracuje z firmami w Polsce i nie tylko. Jego prace można oglądać na najważniejszych pokazach mody w całym kraju. Jest laureatem wielu nagród: Moda 2004, Prestiżowy Produkt Roku 2016, Bestseller Roku 2016, Projektant Roku 2016. W tym samym roku odebrał od Prezydenta Częstochowy nagrodę za 25-lecie pracy artystycznej. Ubiera gwiazdy m.in. Teresę Werner, Katarzynę Pakosińską, Lidię Kopanię, Martę Klubowicz. Działa charytatywnie. W czasie pandemii wspiera Domy Pomocy Społecznej w Częstochowie i Lelowie oraz Dom Aktora w Warszawie.

MARTIN THOMANN

Od 1988 roku mieszka w Niemczech, gdzie rozwija swój biznes. Czuje się osobą spełnioną, która robi to, co kocha. Od ponad 30 lat zajmuje się marketingiem sieciowym MLM, bo właśnie on pozwala mu spokojnie patrzeć w przyszłość. Jedyny polskojęzyczny Dżentelmenem Ligi Liderów od 1990 roku. Silny, konsekwentny, który odważnie wyznaczał sobie kolejne cele i konsekwentnie do nich dąży. Wie, że wytrwałość i cierpliwość to klucz do sukcesu. Jego 3 biznesy pokazują mu, że idzie właściwą drogą.

Konkurs SMS-owy wystartuje już dziś (27.05.2021) w godzinach wieczornych.

Osoba, która zdobędzie największą liczbę głosów odbierze prestiżową statuetkę LEW BIZNESU 2021 – NAGRODA CZYTELNIKÓW oraz voucher na weekend dla 2 osób w Hotelu CITY SM Business & SPA w Krakowie.

Link do głosowania podamy na stronie Lwice Biznesu na Facebooku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności