Mieszkanie na wynajem – czego nie może w nim zabraknąć?


Dla 68% Polaków cena ma kluczowe znaczenie podczas zakupu mieszkania – wynika z badania TNS Polska. Lokalizację wskazuje 55% badanych, a powierzchnię 34%. Jak jest z wynajmem? Eksperci zdradzają 7 zalet nieruchomości, które działają na wyobraźnię wynajmujących.

 

Mniejsze rachunki

Kluczowe znaczenie podczas wynajmu mieszkania ma cena. Istnieje ciekawy sposób na ograniczenie wysokości rachunków, dzięki któremu właściciel może zaproponować niższy czynsz i zwiększyć atrakcyjność oferty. Mowa o rozwiązaniach ekologicznych – na przykład na osiedlu Alpha Park w Warszawie nowoczesna technologia zredukuje wpływ codziennego funkcjonowania na środowisko naturalne, a za tym pójdą mniejsze koszty eksploatacji części wspólnych. Rachunki będą niższe głównie dzięki panelom fotowoltaicznym, zbieraniu wody deszczowej
i oświetleniu LED.

 

Zawsze po drodze

Bliskość pracy, uczelni, dworca – dla wynajmujących decydujące znaczenie ma lokalizacja. Mieszkania w ścisłym centrum są zazwyczaj najdroższe, dlatego takie osoby szukają dzielnic dobrze skomunikowanych z miastem. Tramwaj, autobus, kolej – im więcej możliwości tym lepiej. Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży osiedla Alpha Park zwraca uwagę, że Polacy przestali obawiać się zamieszkania z dala od centrum dzięki inwestycjom, które powstały w ostatnim czasie. – Dobrze skomunikowane osiedle, dostępność ścieżek rowerowych i bogate zaplecze gastronomiczne sprawiają, że odległość od centrum nie stanowi problemu  – dodaje.

 

Pierwsze wrażenie

Dobre pierwsze wrażenie warto budować jeszcze przed wejściem do mieszkania, za sprawą części wspólnych. Zdają sobie z tego sprawę wynajmujący, ale wiedzą o tym również deweloperzy. – Czasy się zmieniły. Polacy nie chcą mieszkać w mieszkaniach rodem z PRL-u – liczy się dobry design i wygodne przestrzenie. Widząc wysoki standard części wspólnych, nowi właściciele mieszkań chętniej oddają deweloperowi ich wykończenie. To dla nich wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy – mówi Roma Peczyńska, marketing manager poznańskiego osiedla Red Park.

 

Plusz na ścianach

Oryginalne przestrzenie liczą się również wewnątrz mieszkań. Istnieją dwa trendy – prostota wyrażana na przykład stylem skandynawskim lub wnętrza dostosowane do upodobań oraz stylu życia. Indywidualne przestrzenie proponuje Nowa Papiernia Ultra Nova we Wrocławiu, gdzie powstają soft lofty i apartamenty w sąsiedztwie loftów wybudowanych w XIX-wiecznej fabryce papieru. Wykończenie jest tutaj dostępne w cenie nieruchomości. – Wynajmującego mieszkanie można u nas zachwycić modnymi podłogami, betonem dekoracyjnym, ręcznie robioną cegłą, panelami pluszowymi czy płytkami 3D. Z takiego lokalu nie chce się wyjść – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Nova we Wrocławiu.

nowa-papiernia_wroclaw_ultra-nova_mieszkanie-pokazowe_fot-anna-kopec

 

Po bułki do sklepu

Dla wynajmujących liczy się bliskość sklepów – najlepiej galerii handlowej. Nie musi być duża. Te mniejsze są nawet częściej doceniane. Widać to na przykładzie poznańskiego Dębca, gdzie deweloper RED Real Estate Development wybudował Galerię Dębiec. – Zanim się tu pojawiliśmy, brakowało infrastruktury usługowej. Dlatego postanowiliśmy zrealizować osiedlową galerię handlową – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. – Jest to obiekt typu convenience store, co oznacza, że liczy się tu przede wszystkim wygoda codziennych zakupów – dodaje. Taki format pozwala zrobić szybkie zakupy każdego dnia, nie tracąc czasu na wielogodzinne wędrówki po sklepach.

 

Nie tylko cztery ściany

Wynajmujący coraz częściej zdają sobie sprawę z zalet posiadania balkonu, tarasu czy ogródka. Ich obecność ma znaczenie dla 15% przebadanych przez TNS Polska Polaków. To szansa na kontakt z naturą, bez konieczności wychodzenia z mieszkania. – Brak balkonu, tarasu czy ogródka często utrudnia wynajem lub sprzedaż mieszkania. Lepiej dopłacić i cieszyć się tym dodatkowym metrażem w sezonie wiosennym i letnim, a wynajmując lub sprzedając mieszkanie dysponować dodatkowym atutem – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Nova we Wrocławiu.

 

Przyroda na wyciągnięcie ręki

Spacer w otoczeniu zieleni to czysty relaks, doskonały sposób, by odreagować po ciężkim dniu pracy. Wynajmujący mieszkanie coraz częściej zdają sobie z tego sprawę. Szukają miejsc, w których swobodnie będą mogli spędzić czas, przy czym nadal będą znajdować się nieopodal mieszkania. Magnesem jest na przykład znajdujący się w poznańskim Dębcu Lasek Dębiecki.

– Pod względem gatunkowym uchodzi za najbardziej zbliżony do naturalnego lasu. To idealne miejsce do wypoczęcia od zgiełku miasta, spaceru z dzieckiem czy odreagowania od codziennego stresu. Wynajmujący coraz częściej doceniają takie zalety i chcą zamieszkać w jego sąsiedztwie – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku.

 

RED Real Estate Development – międzynarodowa firma deweloperska. Ma doświadczenie zdobyte na światowych rynkach. Zrealizowała wiele inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago oraz Antwerpii. W Polsce jako deweloper działa z powodzeniem od 10 lat. Inwestuje w budynki mieszkalne i handlowe, obecnie prowadzi realizacje w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie buduje nowe mieszkania i lofty.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności