Nowa era designu okien i drzwi


Marka Urzędowski wprowadza na rynek drzwi i okna, które z pewnością zainteresują miłośników wysokiej klasy designu. Kolekcja jest efektem współpracy z duetem Paprocki&Brzozowski, jednymi z najbardziej uznanych kreatorów mody w Polsce. To pierwsze takie wyzwanie w siedemnastoletniej karierze projektantów. Wykorzystanie mody w branży stolarki otworowej to pomysł marki Urzędowski, która nawiązała tę współpracę, łamiąc obecne od dawna schematy. Urzędowski po raz kolejny zmienia oblicze okien i drzwi w Polsce.

 

 

Proces twórczy

Duet projektantów, odnalazł piękno w przedmiotach codziennego użytku, wyznaczając nową przestrzeń dla designu. Obcowanie ze strukturą drewna, z jego odcieniami i kolorami, stało się inspiracją dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Jak sami przyznali podczas premiery kolekcji we Wrocławiu, praca nad konceptem zajęła im pół roku.

W zaprezentowanej kolekcji klienci mają do wyboru trzy linie: Pure, Love i Glamour. Każda z nich to inspiracja innym stylem wnętrza i osobowością użytkownika. Według wizji duetu kreatorów to rozwiązania, które obok funkcjonalności, dostarczają przede wszystkim codzienną przyjemność obcowania z pięknem i dużą dawkę inspiracji w projektowaniu niebanalnej przestrzeni domu.

Projektanci oraz Pan Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A.

 

Jakość ubrana w design

W ramach kolekcji Urzędowski by Paprocki&Brzozowski powstały trzy linie produktów odpowiadające różnym gustom najbardziej wymagających klientów, planujących designerskie wykończenie domu.

Pure to wyrafinowany minimalizm i klasyczna elegancja, czyli piękno drewna w czystej postaci. Proste linie i oszczędność formy, dedykowane są nowoczesnym, industrialnym wnętrzom. Metalowe elementy przywołują na myśl loftowe wykończenia.

Linia Love, wykonana z drewna meranti, to florystyczne zdobienia i wysmakowana, dyskretna harmonia ukryte w sztukaterii, nawiązaniu do francuskich stiuków i płaskorzeźb. Lekka i czysta forma jest dedykowana przestronnym wnętrzom, które dzięki niej zyskują romantyczny charakter.

Glamour zaś, to ponadczasowe połączenie ciemnobrązowego drewna oraz złotych akcentów. Ascetyczna linia w połączeniu z ozdobnym elementem jest dedykowana eleganckim, ponadczasowym przestrzeniom.

IMG_6419

 

Efekt przełomowej współpracy

– Styl duetu Paprocki&Brzozowski to gwarancja wysmakowanego designu, charakterystycznego dla świata mody. Mariaż jakości naszych okien i drzwi i z kreacją artystyczną designerów, zaowocował unikalnym na rynku produktem. – wyjaśnia Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A.

Kolekcja Urzędowski by Paprocki&Brzozowski jest dostępna od kwietnia we wszystkich rodzajach okien, w najbardziej cenionym przez klientów systemie Galux. Uzupełniają ją okna balkonowe, przesuwne drzwi tarasowe oraz drzwi zewnętrzne.

 

***

Marka Urzędowski jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Przez ćwierć wieku istnienia, za priorytet uznawała jakość i innowacyjność. Strategia marki zawsze opierała się na wykorzystaniu nowych technologii i rozwiązań, oddziałując tym samym na rozwój całej branży. W przemyślany sposób dobierając wyselekcjonowane partie drewna i komponentów, Urzędowski od lat nadaje pomieszczeniom wyjątkowy charakter, będąc synonimem wysokiej jakości stolarki.

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski tworzą duet Paprocki&Brzozowski już od 16 lat. W 2003 roku zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik ELLE. Projektanci mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród m.in.: Honorową Złota Nitkę czy tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce. Projekty z metką Paprocki&Brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami oraz zachwycają jakością tkanin i kunsztem wykonania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności