Ogłoszono najlepszych twórców polskiego internetu


– Jestem szczę­śli­wym czło­wie­kiem, po­nie­waż na co dzień zaj­muję się tym, co spra­wia mi przy­jem­ność – powiedział Wojciech Wawrzak, autor PraKreacja.pl, który na Gali Twórców Roku i  Video Roku, decyzją jury otrzymał tytuł Blogu Roku 2015. Na swojej stronie przystępnym i zrozumiałym językiem tłumaczy zawiłości prawne, a także tworzy poradniki dla twórców, freelancerów i przedsiębiorców.

 

Blog Roku jest to konkurs organizowany od 2005 roku przez portal Onet.pl, mający na celu wyłonienie najlepszego polskojęzycznego blogu. W konkursie Blog Roku mogą wziąć udział wszyscy blogerzy, a wyboru dokonują zarówno członkowie specjalnie powołanej Kapituły Konkursu, jak i internauci.

Podczas uroczystej gali, gdzie wręczono nagrody najbardziej wpływowym postaciom krajowej blogosfery, przyznano także wyróżnienia m.in. za Tekst Roku, Wideo Roku, a także – po raz pierwszy – w kategoriach „Gaming” czy „Vlog”.

Gwiazdą wieczoru okazał się Wołodymir Markowicz, autor kanału „Włodek Markowicz”, który otrzymał nagrodę główną i tytuł Twórcy Roku 2015 oraz tytuł Twórcy Video Roku 2015. Tematyka jego filmów jest bardzo różnorodna, najczęściej powstaje pod wpływem chwili. „Staram się łapać myśli, kiedy we mnie buzują i rezonują. One nie mają daty ważności. Nie wiem, kiedy się pojawią, ale jak już są, staram się je chwytać, a rodzące się pomysły spisuję w notatniku”- powiedział laureat.

 

3.GT2015_BlogRoku_Wojciech_Wawrzak

 

Twórca roku to osoba, która nie tylko nadąża za aktualnymi trendami, ale też potrafi wyznaczać nowe kierunki w komunikacji z odbiorcami, robiąc to ze szczególną dbałością o jakość prezentowanych treści.

Po raz pierwszy w historii konkursu stworzono oddzielne kategorie tematyczne dla internetowych twórców video. W kategorii „Twórca Video Roku”: Poradnikowe, nagrodę otrzymali Karol Lewandowski oraz Wojciech Kocoń, autorzy kanału „Wehikuł Podróżniczy” na YouTube. „Nie spodziewałem się tej nagrody po tym, jak w zeszłym roku dostaliśmy nagrodę za bloga” – powiedział Lewandowski. Od lat podróżuje „Busem Przez Świat”, zwiedził już niemal wszystkie kontynenty. „Wydaje się, że świat się dla nas kurczy, wciąż jednak mamy potrzebę poznawania nowych miejsc, ale lubimy też wracać do miejsc w których już byliśmy”. Obecnie ekipa Busa, planuje podróż po Ameryce Południowej, chcą też powrócić do Australii.

 

4.GT2015_Gala_Finalowa

 

Na wyróżnienie zasługuje także „Blog Roku: Styl Życia”. Nagrodę w tej kategorii ufundowała firma Superpharm. Powędrowała ona do Anny i Jakuba Zająców, autorów bloga  Fashionable. Dorota Wellman, która patronowała kategorii i wręczała statuetkę, podkreślała, że jest to blog „dobrze napisany, świetnie sfotografowany, bardzo ciekawy i bardzo różnorodny”. Laureaci – małżeństwo, którzy dwa lata temu porzucili pracę w korporacji, by całkowicie poświęcić się pisaniu bloga pokazują internautom, jak celebrować życie – podkreślają, że sukces zawdzięczają swojej pasji, ciężkiej pracy oraz chęci komunikowania się z odbiorcami, a przyjemność jaką czerpią ze wspólnej pracy jest dla nich dodatkową nagrodą.

 

5.GT2015_Gala_Finalowa_2

 

Laureatami w kategoriach Blog Roku wybrani zostali:

 1. Teresa Łabza z bloga Candy Company w kategorii Kulinarne (oceniał Wojciech Modest Amaro)
 2. Łukasz Remisiewicz z bloga RunEat w kategorii Pasje i twórczość (oceniała Mela Koteluk)
 3. Joanna Nowak z bloga Somos dos w kategorii Podróże (oceniał Hubert Urbański)
 4. Joanna Pachla z bloga Wyrwane z kontekstu w kategorii Publicystyka (oceniał Robert Biedroń)
 5. Wojciech Wawrzak z bloga PraKreacja.pl w kategorii Specjalistyczne (oceniał Paweł Zielewski)
 6. Anna i Jakub Zając z bloga Fashionable w kategorii Styl Życia (oceniała Dorota Wellman).

 Laureatami w kategoriach Twórca Video Roku wybrani zostali:

 1. 1. Tomasz Mochocki z kanału video VICEK83 w kategorii Gaming (oceniał Marcin Momot)
 2. Daniel Rusin z kanału video Reżyser Życia w kategorii Lifestyle (oceniała Anna Dereszowska)
 3. Marcin Łukański z kanału video Na Gałęzi w kategorii Popularnonaukowe (oceniał Karol Wójcicki)
 4. Karol Lewandowski i Wojciech Kocoń z kanału video Wehikuł Podróżniczy w kategorii Poradnikowe (oceniała Urszula Chincz)
 5. Igor Szwęch z kanału video Wielmożny Igor w kategorii Rozrywka (oceniała Katarzyna Kwiatkowska)
 6. Wołodymir Markowicz z kanału video Włodek Markowicz w kategorii Vlog (oceniał Jarosław Kuźniar).

 

2.GT2015_Tworca_Roku_Wlodek_Markowicz

 

Tekstem Roku 2015, który wybrał Tomasz Raczek, został „JUŻ NIE PAMIĘTAM” autorstwa Dagmary Hicks z bloga Cała Reszta.

Z kolei Patryk Vega przyznał tytuł Video Roku 2015 Magdalenie Mikołajczyk za „Weź niepierdol – parodia reklamy” z bloga Matko Jedyna.

Do tegorocznej 11 już edycji konkursu „Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku” zgłosiło się blisko 1700 blogerów i twórców video. Szansa dla kolejnych już za rok.

 

Dorota Tuńska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności