Potencjał polskiej przedsiębiorczości w rękach kobiet!


„Dzień Kobiet Biznesu” pod takim hasłem 17 marca w hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbyły się wyjątkowe warsztaty biznesowe Fundacji Twoja Inicjatywa! Już po raz drugi przy okazji międzynarodowego Dnia Kobiet fundacja zorganizowała  spotkanie dedykowane wyłącznie płci pięknej. Udział w nim wzięło blisko 300 pań, każda z nich z własnym biznesem lub pomysłem na zmianę w życiu zawodowym.

 

W czwartek 17 marca w  Hotelu Airport Okęcie można było zauważyć wzmożony ruch i obecność wciąż powiększającej się grupy kobiet. To nie był przypadek, ponieważ tego popołudnia Fundacja Twoja Inicjatywa! przygotowała wyjątkowe wydarzenie skierowane do przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych, które prowadzą już swoje firmy jak i do tych, które dopiero na otwarcie biznesu się zdecydowały, albo wciąż szukają pomysłu na siebie.

„Naszym celem jest wyzwolić w kobietach przedsiębiorczość, stąd w marcu jedno ze spotkań jest poświęcone zawsze tylko kobietom. W zeszłorocznej, pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział ok 60 osób, dlatego tegoroczna frekwencja była dla nas ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie olbrzymim sukcesem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych beneficjentek, przygotowując program wydarzenia postaraliśmy się aby wśród prelegentów znalazły się właśnie kobiety, nie tylko po to aby zmotywować uczestniczki do działania, ale również pokazać siłę, pasję, satysfakcję kobiet, które już prowadzą własne biznesy.” – powiedziała Katarzyna Wicha–Gajek, koordynator Fundacji Twoja Inicjatywa!

Dzięki pierwszej prelekcji poprowadzonej przez Barbarę Antoniak – Coach dla Ciebie,  uczestniczki miały szansę dowiedzieć się co zrobić, aby wyzwolić w sobie przedsiębiorczość? Czy zmysł do prowadzenia biznesu trzeba mieć wrodzony, czy można się tego nauczyć? Na koniec pani Barbara wytłumaczyła w jaki sposób po zbadaniu własnej przedsiębiorczości odpowiednio ją kształtować i rozwijać.

zd.2

Ewa Czertak z Akademii Marki z Klasą pokazała uczestniczkom co należy zrobić aby w 2 sekundy zbudować autorytet oraz jak powinna wyglądać autoprezentacja Kobiety Sukcesu. Jak wywierać wpływ, pozostając sobą – niezależnie, czy odbiorcami jest jedna czy sto osób. Zdaniem pani Ewy kluczem do sukcesu jest spójność mowy werbalnej z niewerbalną. Dzięki konkretnym gestom i postawie, kobiety są w stanie pokazać swój autorytet, status, pewność siebie. Autoprezentacja, czyli umiejętność kreowania własnego wizerunku wyróżnia kobietę sukcesu z całej rzeszy zdolnych i utalentowanych kobiet.

Na zakończenie spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się Joanna Gołębiewska – Dyrektor Zarządzająca Lensomai Communication oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. W trakcie swojego autorskiego wykładu pt. „Selfie PR” pokazała jak skutecznie  budować markę poprzez kreowanie liderów i ekspertów.

zd.3

„Jesteśmy bardzo dumne, że w tym wydarzeniu wzięło udział tyle Pań. To pokazuje nam, jak potrzebne są takie spotkania. Dzień Kobiet Biznesu jest takim momentem, kiedy kobiety się ze sobą integrują, poznają swoją siłę i mogą wymienić się spostrzeżeniami, doświadczeniami. Na co dzień każda z nas ma tyle obowiązków zawodowych i rodzinnych, że może nawet nie ma już czasu aby pomyśleć nad swoim dalszym rozwojem. My tego jednego dnia, chcemy im pokazać, że jest taka organizacja jak Fundacja Twoja Inicjatywa, która między innymi nad tym rozwojem kobiet czuwa i w zależności od potrzeb może ten rozwój wesprzeć” – powiedziała Anna Flaga, Prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!.

Puentą spotkania było  losowanie nagród, ufundowanych przez partnerów wydarzenia oraz zaproszenie  do udziału w konkursie dla przedsiębiorców „Nakręć się na biznes”, który  rusza 1 kwietnia 2016 roku.

 

W poniższym linku viodeorelacja ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=zaF7_VpMWRo&feature=youtu.be

Więcej na temat fundacji oraz fotorelacja z wydarzenia na stronie www.twoja-inicjatywa.pl oraz na Facebooku:www.facebook.com/twojainicjatywa/timeline.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności