lederboard

Paski ze skóry – jak przechowywać i pielęgnować

Wysokiej jakości paski do spodni są obecnie nie tylko elementem praktycznym, ale również estetycznym. Nadają całej stylizacji elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się paski wykonane ze skóry, m.in. naturalnej, czy ekologicznej. Jak je przechowywać i czyścić? Sprawdź!

 

Jak prawidłowo przechowywać pasek do spodni?

Prawidłowe przechowywanie paska to jeden z elementów dbania o niego. Jeśli zostanie umieszczony luźno w szafce z innymi paskami czy bielizną, prędzej czy później – może ulec zniszczeniu. Aby tego uniknąć, warto przechowywać pasek w oryginalnym opakowaniu lub np. bawełnianym woreczku. Pozwoli to uniknąć wszelkich zabrudzeń, ale również uszkodzeń. Jeśli przechowujesz pasek w woreczku, zadbaj o to, by nie dotykał innych elementów garderoby.

Miejsce, w którym przechowujesz pasek – powinno być suche. Skóra bardzo źle reaguje na kontakt z wodą, więc musisz go unikać. Jeśli kontakt ten będzie chwilowy, wystarczy wytrzeć pasek, aż będzie suchy. Jeśli jednak wilgoć będzie utrzymywać się przez dłuższy czas, pasek zacznie się po prostu niszczyć.

Jak czyścić skórzany pasek do spodni?

Regularne użytkowanie paska prowadzi do różnego rodzaju zabrudzeń – to w zupełności normalne. Jak zatem się ich pozbyć? Jeśli nie są to silne zabrudzenia, a jedynie oznaki użytkowania, pasek wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, np. z mikrofibry lub bawełny. Następnie wystarczy go osuszyć suchą ściereczką.

Problem mogą stanowić plamy np. z tłuszczu lub smaru. Wówczas w pierwszej kolejności zaleca się zebrać te substancje przy pomocy papierowego ręcznika, a następnie wyczyścić. Jeśli to nie pomoże, miejsce zabrudzenia posyp pudrem lub mąką ziemniaczaną, a dopiero po 3-4 godzinach – całość wyczyść.

Plamy z gumy do żucia usuniesz przy pomocy kostki do lodu. Umieść ją w woreczku foliowym, a następnie woreczek przyłóż do stwardniałej już gumy. Gdy będzie całkowicie twarda, wystarczy ją oderwać. Z kolei plamy z krwi zaleca się usuwać przy pomocy wilgotnej ściereczki. Pamiętaj, by pasek zawsze schnął samodzielnie – nie należy stosować suszarek, czy grzejników.

Impregnacja paska – tak czy nie?

Impregnacja paska jest tak samo istotna, jak jego prawidłowe przechowywanie. Zabieg ten pozwoli Ci utrzymać pasek w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Pozwoli również uniknąć wnikania zabrudzeń w głąb elementu garderoby.

Impregnacji należy dokonywać po każdym czyszczeniu paska do spodni. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalny środek do impregnacji, dedykowany właśnie paskom. Zwróć uwagę na materiał wykonania, ponieważ inny produkt sprawdzi się na skórze ekologicznej, a inny na skórze naturalnej.

Prawidłowe przechowywanie, czyszczenie oraz impregnacja – pozwolą Ci cieszyć się paskiem przez długie lata! Więcej informacji na stronie arucce.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności