Polskie Lwice Biznesu 2016 – prezentacja kandydatek cz. 1


Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

 

 

Plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma promować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.

Skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

Przed Państwem pierwsza 15-tka kandydatek do tytułu POLSKIEJ LWICY BIZNESU 2016.

 

 

 

1. AGATA TROJANOWSKA (Kategoria Life & Beauty Coach) 

Agata_Trojanowska_Brilliance_suk-ienka_długa_asia_style_pudrowy_r-óż

Stylistka, kosmetolog, ekspert wizerunku, specjalista branży beauty, Twórca marki modowej Brilliance.
Autorka wykładów i warsztatów z zakresu kobiecości i wizerunku wygłoszonych podczas wielu kobiecych konferencji m.in. „Pięknie być kobietą” oraz „Kobiecość nie jedno ma imię”. Twórca wielu szkoleń dla profesjonalistów w branży Spa&Wellness, autorka artykułów eksperckich dla prasy branży kosmetyki profesjonalnej oraz magazynów lifestyle. Telewizyjny Ekspert TVP2 w programie „Pytanie na
Śniadanie”a także „Stylowe spotkania Gali” oraz „Gotowe na zmiany” w Polsat Cafe. Jako szkoleniowiec i ekspert w branży Beauty, większość zawodowego życia poświęciła kobietom, ich rozwojowi zawodowemu i osobistemu oraz kreowaniu ich wizerunku aż wypracowała w branży miano Beauty Coacha. Dziś w ramach kobiecej marki mody Brilliance realizuje swoją misję kompleksowo dbając o wizerunek kobiet, oddając w ich ręce autorskie projekty modowe, oraz wdrażając wspaniałe kobiece programy edukacyjne. Core Concept marki było powołanie do życia Brilliance Academy®- działalności skoncentrowanej wokół rozwoju kobiecego potencjału, budowaniu świadomości dbania o zdrowie własnego ciała i umysłu, budowaniu wizerunku i poprzez to gruntowaniu wewnętrznej kobiecej siły. www.brilliance-boutique.com

 

2. BARBARA LECH (Kategoria Life & Beauty Coach)

AGW (22)

Coach i kreator wizerunku, szkoleniowiec, konsultant, wykładowca akademicki. Absolwentka malarstwa, zarządzania firmą, rachunkowości, terapii naturalnych oraz coachingu i mentoringu. O sobie mówi krótko: „artystyczny umysł ścisły”. Przeszkoliła kilka tysięcy osób, współpracowała z wieloma firmami i osobami indywidualnymi w zakresie kreowania wizerunku i rozwoju osobistego. Jej pasją i misją jest wydobywanie z ludzi piękna – zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. „DOCEŃ SWOJE PIĘKNO” to motto, którym definiuje swoją pracę. Autorka książki „Motywator dietetyczny”; www.barbaralech.pl

 

3.  MONIKA ZAMACHOWSKA (Kategoria Media)

14053881_1766642676943725_6780616182013902266_o

Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła również studia w Katedrze Iberystyki UW. Od 1995 dziennikarka w TVP2. Autorka, współautorka i prowadząca programy: Kulty popkultury, Teleadwokat, Magazyn Konsumentów oraz programy o tematyce europejskiej. Jurorka programu Supertalent w TVP2 wspólnie z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim. Była i jest gospodynią Pytania na śniadanie w TVP2. W latach 2006-2008 redaktor naczelna miesięcznika Zwierciadło. W 2008 roku ukazała się książka będąca zbiorem jej wywiadów z najwybitniejszymi postaciami polskiej kultury i życia publicznego zatytułowana „Lubię być Polakiem”. Autorka książek: “Pożegnanie z Anglią”, “Polki na bursztynowym szlaku” i „Moja Europa da się lubić”. Od wielu lat prowadzi jednorazowe i cykliczne gale, uroczystości telewizyjne, festiwale, konferencje prasowe, m.in. Festiwal w Sopocie, Złote Kaczki, Kryształowe Zwierciadła,Wiktory, Róże Gali, Viva Najpiękniejsi, Sylwester w Dwójce, otwarcie największych na świecie targów turystyki ITB Berlin, CEEQA Quality Awards dla Insight Media (od 10 lat), Kulinarny Puchar Poslki dla Międzynarodowych Targów Poznańskich (od 4 lat), etc. Laureatka nagród: Nagroda Klubu Publicystyki Międzynarodowej 2003, Europejski Ekran 2004, Telekamera 2005, Medal Europejski 2005, Trendy Elle 2005 w kategorii „Najbardziej stylowa osobowość telewizyjna”, nominowana do Wiktorów w latach 2004, 2005 i 2006. Jest moderatorką konferencji biznesowych na szczeblu rządowym i w ramach struktur europejskich w krajach Morza Bałtyckiego, między innymi Business Development Forum (z siedzibą w Danii), dla którego prowadziła szczyt państw nadbałtyckich: w Helsinkach 2006, Tallinie 2007 i Kopenhadze 2008 i znowu w Sztokholmie 2016, oraz Globe Forum (z siedzibą w Szwecji), szczyt w Sztokholmie w 2005, 2006, 2007 i 2008 roku. Od 4 lat prowadzi Europejski Kongres Finansowy Sopot. Prowadzi imprezy o charakterze zamkniętym i otwartym, dla dużych i małych firm z wielu branż. Współpracowała między innymi z: Central and Eastern European Quality Awards and Insight Forum, PZU, Allianz Polska, Commercial Union, AIG, AXA, ING Polska, Pekao S.A., Citibank Handlowy, Volkswagen Bank Polska, Orange Polska, Basell, Orlen. Jest trenerem biznesowym w zakresie sztuki prezentacji i autoprezentacji, oddychania przeponowego, emisji głosu, dykcji i poprawnej artykulacji.

 

4. PAULINA HOLTZ (Kategoria Sport / Propagator zdrowego trybu życia)

13996109_1763090637298929_674262958889669153_o

 

 

 

 

 

 

Aktorka, autorka książek, miłośniczka jogi, instruktorka fitness. Kobieta, która z wielką pasją łączy to, co kocha najbardziej: aktorstwo, ruch, sport, zdrowie.

 

5. OTYLIA JĘDRZEJCZAK (Kategoria Sport / Propagator zdrowego trybu życia)

Otylia_1303140204

 

 

 

 

 

 

Polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. Pomaga charytatywnie dzieciom, m.in. sprzedała swój złoty medal na aukcji 19 grudnia 2004, za który uzyskała kwotę 257 550 zł, przekazaną później do Kliniki Onkologii i Hematologii we Wrocławiu. W 2005 na gali „Viva Najpiękniejsi” została uznana za najpiękniejszą Polkę, za „złote serce i złote medale”. Na wniosek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała jej w dniu 28 marca 2008 roku Order Uśmiechu. Prowadzi szkolenia dla firm, wspiera młode talenty w sporcie.

 

6. ANNA SZCZYPEK (Kategorie Zdrowie i Dieta)

_MG_9950

Psychodietetyk, pasjonatka zdrowego odżywiania. Ukończyła podyplomowo Psychodietetykę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Założycielka Klubu Równowagi, grup motywacyjnych dla osób odchudzających się. Twórca Metody Równowagi Metabolicznej, która otrzymała wyróżnienie SWPS. Właścicielka cateringu dietetycznego SpokoBOX, działającego na terenie Warszawy i okolic oraz Krakowa, a wkrótce również Trójmiasta. W Klubie Równowagi pomogła setkom osób odzyskać równowagę w odżywianiu i wrócić do szczupłej sylwetki. Dzięki psychodietetycznemu podejściu, catering SpokoBOX jest najszybciej rozwijającym się cateringiem dietetycznym na Mazowszu, ponieważ klienci tracą kilogramy bez poczucia, że są „na diecie”. Pasjonatka gotowania, testowania nowych przepisów, uwielbia nowości i wszystko musi sama wypróbować. Prywatnie ma dwoje dzieci, Dawidka i Adasia, i psa, Polę. Lubi narty i żeglarstwo, ale i tak jej największym hobby jest zdrowe gotowanie.

 

7. LIDIA BĄK (Kategoria Architektura i wnętrza)

Lidia Bąk kolor foto Jerzy Polański

Projektant i właścicielka pracowni architektury wnętrz i krajobrazu ARKADA-Lidia Bąk [www.arkada-wnetrzaiogrody.pl] w której powstają koncepcje pomieszczeń biurowych, wnętrz domów, mieszkań i apartamentów. Od lat świadczy usługi dla klienta indywidualnego oraz dla inwestorów publicznych. Aranżuje wnętrza i wspomaga przygotowanie nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Pracownia ARKADA-Lidia Bąk uruchomiła usługę audytu wnętrzarskiego „Od analizy do zmiany” kierowanego do firm sektora MSP. Często zapraszana jest do udziału w jury konkursów dotyczących wystroju wnętrz i designu. W wolnych chwilach projektuje scenografie do przedstawień teatralnych. Z zamiłowania mecenas sztuki, kurator wystaw i organizator wernisaży, patron wielu współczesnych artystów. Założycielka i właścicielka dwóch portali promujących sztukę i artystów: BE-ART exclusive [www.be-art.pl ] oraz platformy artystyczno-wystawienniczej Be Art [www.be-art.com.pl ] na której odbywają się comiesięczne aukcje sztuki online. Wspiera medialnie i merytorycznie akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących, fundacji i stowarzyszeń.

 

 8. RENATA DZIEWOŃSKA (Kategoria Architektura i wnętrza)

_PST2113

Właścicielka autorskiej pracowni architektury i designu  Dziewońska Renata Architekt. Od ponad 15 lat na rynku polskim i szkockim urzeczywistnia marzenia klientów o własnym indywidualnym wnętrzu, które zachwyca i pomaga w codziennym życiu. Urodzona i zakochana w Warszawie. Z wykształcenia jest architektem. Dyplom zrobiła w pracowni profesora Politechniki Warszawskiej arch. Macieja Gintowta na Wydziale Architektury. Ukończyła też studia podyplomowe w Collegium Civitas w Warszawie na kierunku Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja oraz Akademia Zarządzania. Od dzieciństwa zafascynowana rysunkiem i malarstwem. Swoją drogę naukową wybierała wśród uczelni oferujących rysunek i malarstwo. Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechała do Kanady i tam rysując, malując, a nawet robiąc witraże odwiedziła w Montrealu, Toronto i Nowym Jorku wiele wspaniałych wystaw Chagalla, Picassa i innych. Powróciła do Polski aby pracować w obecnie czołowej warszawskiej firmie architektonicznej JEMS. W latach dziewięćdziesiątych pracowała w TVP przy produkcji Teatru Telewizji i Festiwalu w Sopocie. Projekty w pracowniach scenografii i kostiumów pochłaniały cały ten barwny świat rodzącej się nowej jakości designu po transformacji. Współpracowała między innymi z Izabellą Cywińską, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Langiem. Mając już doświadczenie założyła własną firmę i do dnia dzisiejszego projektuje pod szyldem pracowni autorskiej wnętrza domów jedno lub wielorodzinnych, apartamentów, rezydencji i mieszkań. A ostatnio SPA i małych hoteli. Należy do Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i EFWF. Zainteresowania: holistyczny styl życia, dobra książka, często biograficzna, teatr, opera, kino, jazda konna, snowboard, żaglówka (patent żeglarza), historia sztuki również współczesnej, muzyka – nieograniczony zakres. www.dziewonska-architekt.pl, http://dziewonska.blogspot.com/

 

9. KALINA BEN SIRA ( Kategoria Medycyna Estetyczna)

L1002138-2

Jest założycielką i prezesem Kliniki La Perla. Od 16 lat z pasją i oddaniem zarządza siecią swoich klinik. Z wykształcenia – historyk sztuki. Absolwentka licznych kursów międzynarodowych, podyplomowych studiów na kierunku zarządzanie wellness i spa, a także szkół kosmetycznych. Stworzona przez Kalinę Ben Sira sieć klinik wiedzie prym w nowoczesnej kosmetyce, medycynie estetycznej i zabiegach hi-tech. Są one gwarancją tego, co najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne na „rynku beauty”. Prezes La Perli z zaangażowaniem szuka najlepszych rozwiązań na całym świecie, które z powodzeniem przenosi na polski rynek. Kalina Ben Sira jest laureatką licznych konkursów i wyróżnień m.in. Manager Award 2012 czy Manager Roku 2016 Beauty Inspiration. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na uczelniach i kongresach branżowych; www.klinikalaperla.pl

 

10. dr URSZULA BRUMER (Kategoria Medycyna Estetyczna)

Urszula Brumer-fot-Anna Ciupryk

Lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości”. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com. Urszula Brumer jestem lekarzem medycyny estetycznej, który kocha swój zawód, a zarazem kobietą, która doskonale rozumie inne kobiety. – Inspiracją do stworzenia kliniki Medycyna Młodości były moje kobiece emocje związane z upływem czasu i tego, co on robi z ludzkim ciałem – mówi dr Brumer, która z zapałem wprowadza nowe rozwiązania medyczne, m.in nowatorskie zabiegi plazmowe i radiofrekwencję iniekcyjną; www.drbrumer.pl, www.urszulabrumer.pl

 

11. RENATA TŁUSTOWSKA (Kategoria Medycyna Estetyczna)

tt

Urodzona w 1967 r. w Krakowie, z wykształcenia kosmetyczka. Obdarzona niezwykłą intuicją biznesową, zrewolucjonizowała rynek kosmetyczny, wprowadzając do Polski w 1999 r. pierwszy laser do usuwania zbędnego owłosienia amerykańskiej marki Light Sheer Lumenis – i wyznaczając w ten sposób nowy standard depilacji laserowej. Perfekcjonistka i wizjonerka, jej śmiałe pomysły urzeczywistniły się w 1999 r. otwierając DER-MED w Krakowie i zaledwie rok później kolejny gabinet w Katowicach. Sukces tego miejsca wyznaczył dalszy kierunek rozwoju firmy. Prywatnie z niespotykaną klasą potrafi łączyć perfekcjonizm stuprocentowej bizneswomen,  z ciepłem i miłością, którą obdarza męża oraz otaczających ją na co dzień ludzi. Zakochana w życiu, modzie i kuchni śródziemnomorskiej, pasjonatka podróży, z których czerpie energię do kolejnych śmiałych pomysłów i podbojów.

 

12. dr BARBARA PARDA-GŁOMSKA (Kategoria Medycyna Estetyczna)

_DAR6336

Jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku. Z zawodu jest lekarzem psychiatrą. Konsekwentnie pogłębia wiedzę i doświadczenia w profesjonalnych centrach szkoleniowych pod okiem światowych ekspertów. Regularnie uaktualnia techniki pracy dzięki uczestnictwu w europejskich i światowych kongresach branżowych. Do pacjentów podchodzi holistycznie, patrząc nie tylko na ciało, ale i duszę. Na co dzień wierna zasadom, które na pierwszym miejscu zawsze stawiają człowieka. www.drparda.com.pl

 

13. TERESA SEEMANN  (Kategoria Medycyna Estetyczna)

TeresaSeemannCosmoBelleClinic

 

 

 

 

 

 

Mgr Kosmetolog, założycielka Firmy CosmoBelle oraz właścicielka Cosmobelle Clinic, prestiżowej Kliniki w południowej części Polski, doświadczony Manager od 16 lat, Prezes Międzynarodowej Akademii Kosmetyki i Biznesu, założycielka Szkoły Kosmetycznej kształcącej w oparciu o innowacyjne programy nauczania, właścicielka Hurtowni Kosmetyczno-Medycznej, Trycholog, Naturopata, specjalista kosmetologii estetycznej, ekspert z zakresu mikroskopowej analizy elementów morfologicznych. Teresa Seemann łączy pracę zawodową z pasją dążąc do samorozwoju i sukcesu. Jej niesamowita świadomość rynku, potrzeb drugiego człowieka i determinacja pozwoliły na wprowadzenie holistycznych rozwiązań, nie tylko dla pacjentów Cosmobelle Clinic, ale również dla Słuchaczy, których kształci. Stworzyła Międzynarodową Akademię spełniającą najwyższe standardy kształcenia, której słuchacze to pasjonaci z całej Europy. W Swojej firmie dobiera do współpracy najlepszy zespół, dysponujący wiedzą, doświadczeniem, chęcią podnoszenia kwalifikacji oraz zainteresowaniem potrzebami pacjentów. Stale podnosi również swoje kwalifikacje i regularnie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach oraz konferencjach na całym świecie. Inwestuje w najnowocześniejsze aparatury zabiegowe i najlepsze na rynku technologie szukając sprawdzonych nowości dzięki czemu Firma CosmoBelle rozwija się bardzo dynamicznie. Współpracuje z najlepszymi, zagranicznymi partnerami biznesowymi. Dążenie do poznania i zrozumienia oczekiwań pacjenta umożliwia jej przygotowanie prawidłowego i optymalnego planu postępowania dermo-kosmetologicznego oraz holistyczną opiekę nad pacjentem. Dzięki kompleksowej i zawodowej obsłudze spełnia ich wymagani i oczekiwania. Teresa Seemann jest kobietą spełnioną i szczęśliwą, a dzięki swojej pasji i ambicji wytycza kolejne odważne cele, do których dąży. Pasjonatka piękna i zdrowego stylu życia. Zawsze uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona do pacjenta oraz współpracowników.

 

14.  MAGDALENA CEDRO – CZUBAJ (Kategoria Marketing i Zarządzanie)

FINCH11-4296_wer2

Związana z firmą Oknoplast od ponad 6 lat. Zaczynała jako Analityk Rynku, a następnie awansowała na Kierownika Działu Wsparcia Sprzedaży Oknoplast. Od 2015 roku Magdalena Cedro-Czubaj objęła stanowisko Dyrektora Marketingu. Jej specjalnością są analizy rynku i konkurencji oraz badania marketingowe. Jest odpowiedzialna za planowanie i prowadzenie działań marketingowych dla wszystkich marek z Grupy Oknoplast. Do jej obowiązków należy m.in. zarządzanie danymi marketingowymi, sporządzanie planów marketingowych, kreowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów, działań promocyjnych i PR,  a także kierowaniem akcjami promocyjno-reklamowymi firmy. Jako dyrektor marketingu odpowiada również za przygotowanie oraz wdrożenie nowej strategii marketingowej Grupy, która związana jest ze zmianą identyfikacji wizualnej marki. Przez ostatnie dwa lata Magdalena Cedro-Czubaj przyczyniła się do wdrożenia technologicznych i nowoczesnych rozwiązań, m.in. poprzez zmianę strony internetowej, rozwój kanałów social media takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy YouTube.  W ostatnim czasie marka wprowadziła także nowe oznakowanie oraz nowoczesną aranżację salonów sprzedaży.

 

15.  JOANNA BOJARSKA – BUCHCIC (Kategoria HR)

1111222

Jest wieloletnim Konsultantem HR, Mentorem, a także założycielem i Partnerem Zarządzającym firmą HR SOLUTIONS GROUP i HR SOLUTIONS OF USA. Firma od 2011 r. wspiera zagraniczne korporacje oraz polskie firmy w trudnych procesach  rekrutacji i tworzenia zespołów, prowadząc dla nich procesy Direct Search i Executive Search na stanowiska menedżerskie i top menedżerskie w Polsce, Europie, USA oraz Azji. Grupa posiada wieloletnie doświadczenie w branżach: IT/telecom, konsulting, inżynieria i produkcja, finanse i bankowość, budowlana, FMCG, morska, transportowa. W kwietniu firma została przyjęta w poczet firm członkowskich w Polish American Chamber of Commerce w Chicago, USA,  a także została członkiem Pracodawców Pomorza. Od stycznia 2016 roku firma stała się dystrybutorem lokalnym w Trójmieście i Partnerem HR High Touch i Business Creator w sprzedaży i implementacji w firmach międzynarodowego narzędzia psychometrycznego FACET5. HR SOLUTIONS GROUP prowadzi także indywidualne badania narzędziem identyfikującym osobowość zawodową FACET5 dla osób, chcących poznać odpowiedzi na wiele pytań związanych z wyborem właściwego zawodu, szukających możliwości rozwoju i poznania swoich możliwości oraz mocnych stron. Dodatkowo HR SOLUTIONS GROUP jako Partner i współtwórca FUNDACJI METAPOMOC, wspiera młodych ludzi opuszczających domy dziecka w Trójmieście w zakresie pełnego usamodzielnienia się w społeczeństwie, począwszy od wsparcia w remoncie mieszkania po programy mentoringowe, coachingowe i dotyczące rynku pracy.

 

7.09.2016.  ruszy oficjalne głosowanie SMS-owe. Przy każdej kandydatce pojawi się przypisany numer telefonu i kod.

Ponadto statueki przyzna redakcyjne jury w składzie: Joanna Jabłczyńska, Anna Urbańska, Ewa Hartman, Artur Partyka i Anna Kazakow.

 

KANDYDATKA, KTÓRA ZDOBĘDZIE NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW (SMS-ÓW) – WYGRYWA DODATKOWO SESJĘ OKŁADKOWĄ W NOWOROCZNYM WYDANIU LAW BUSINESS QUALITY.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności