Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.
Plebiscyt „Polska Lwica Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma propagować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.
Skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.
Redakcja nominuje 30 kandydatek w kategoriach: Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design oraz Działalność społeczna i charytatywna.
Dziś przedstawiamy prężnie działające kobiety w kategorii TURYSTYKA I HOTELARSTWO.
1. Jolanta Bandurowska
Właścicielka hotelu Court*** Wellness & SPA. Swoją pierwszą firmę założyła w 1990 roku. Działalność w branży hotelarskiej rozpoczęła w 2000 roku, budując od podstaw w Kędzierzynie-Koźlu hotel Court, który z czasem przeszedł metamorfozę i przerodził się w luksusowy obiekt typu SPA & Wellness.
Podstawą sukcesu, który osiągnęła, jest realizacja osobistych marzeń. Działanie „krok po kroku”, codzienne realizowanie cząstki wymarzonego planu. Według niej sukcesu nie determinuje to, co masz, ale to, kim jesteś – „nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym”. Tą życiową maksymą kierowała się przez 25 lat prowadzenia przez siebie firmy i zostało to docenione – ostatnio otrzymała list gratulacyjny od wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.
Ciągłe podejmowanie nowych wyzwań to najbardziej ekscytująca część jej pracy i życia. Pracuje praktycznie cały czas. Nie ma znaczenia pora dnia czy dzień tygodnia. Hotel żyje cały czas. Jednak znajduje też czas na jej największe hobby – podróże. Ale nawet w czasie jej wojaży nie potrafi oderwać się od pracy. Wszędzie nieustannie podgląda konkurencję i najlepsze pomysły przenosi na grunt swojego hotelu. A w biznesie wyznaje prostą filozofię: „Nie kolekcjonuj pieniędzy, pozwól im pracować. Jeśli masz pieniądze, to je inwestuj”.
2. Anna Pestilenz
Żona, mama trójki dzieci, właścicielka klimatycznego hotelu Szafir w Jastrzębiej Górze specjalizującego się w romantycznych pobytach dla par. Od 20 lat pracuje w branży turystycznej. Zaczynała od pracy u innych, poprzez wynajem pokoi, pensjonat, aż do budowy i prowadzenia własnego hotelu. Kobieta, która stawia na relacje w biznesie. Prezentuje najwyższy poziom moralny, etyczny i intelektualny. Rok temu zdobyła wiele nagród, a wśród nich tytuł Ambasadorki Marki z Klasą który odbiera jako zaszczyt i osobiste zobowiązanie, by tę klasę urzeczywistniać w standardach obsługi w hotelu Szafir. Jest wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry, członkinią Lady Business Club i Pracodawców Pomorza. Wspiera również młode talenty.
Jej motto życiowe to słowa R.W. Emersona: „Śmiać się często i mocno kochać. Zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i przywiązanie dzieci. Zasłużyć na uznanie uczciwych krytyków i znieść zdradę fałszywych przyjaciół. Cieszyć się pięknem. Znajdować w innych to, co najlepsze. Dawać siebie, nie oczekując nawet przez chwilę zapłaty. Uczynić świat trochę lepszym, zostawiając po sobie zdrowe dziecko, uratowaną duszę, kawałek wyplewionego ogrodu czy poprawę warunków społecznych. Bawić się oraz śmiać z entuzjazmem i śpiewać z zachwytu przez całe życie. Wiedzieć, że choć jeden człowiek mógł zaczerpnąć głębszego oddechu, bo żyliśmy. To znaczy odnieść sukces.”
3. Elżbieta Pohl-Duczmal
Ukończyła szkołę sportową, marzyła o studiowaniu rehabilitacji, a także o otwarciu razem z przyjaciółka Grażyną siłowni i gabinetu masażu. Swoje losy pokierowała jednak inaczej.
Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego. Ukończyła Politechnikę Gdańską. W trakcie studiów urodziła dwójkę dzieci. Po studiach przez trzy lata pracowała w firmie budowlanej, gdzie była odpowiedzialna za produkcję, reklamacje, nadzór nad kosztami itp. Szybko poczuła, że może to robić sama. Podzieliła się swoim pomysłem z ojcem, który powiedział jej: „To zrób to”. I tak do dziś jest założycielką i wspólnikiem firmy budowlanej, która zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji budowlanych „Madera”.
Zaczęła od produkcji kiosków i pawilonów, poprzez prace stalowe na statkach, aż w końcu dostała pierwszy duży kontakt na budowę salonu samochodowego. Od 15 lat nadzoruje inwestycje. Zbudowała strategię firmy, rekrutowała, nadzorowała dział prawny. W końcu przyszła pora na zmiany i konieczność dalszego rozwoju.
Po wybudowaniu SPA Hotelu Wieniawa objęła zarządzanie strefą wellness. Nową branżą zajmuje się dopiero od 1,5 roku, ale właśnie tutaj zaczęła realizować swoje pasje: promuje sport, zdrowie odżywianie, zdrowy umysł. Wprowadza swoje pomysły w integrowaniu kobiet, promowaniu zdrowia. I nareszcie ma swój gabinet masażu. Jej przypadek jest dowodem na to, że życie jest przewrotne. Bo absolutnie nie czuje, że osiągnęła sukces. Twierdzi, że to dopiero przed nią. Po prostu robi to, co czuje, nie zważając na to, co mówią inni.
Głosowanie rusza 15.04.2015.