lederboard

Praca zdalna w dobie pandemii – jak zadbać o bezpieczeństwo firmy i efektywną pracę?

Praca zdalna to rozwiązanie, na które w obliczu pandemii decyduje się coraz większa liczba osób wykonujących prace biurowe. Dobrze zabezpieczony Internet dla firm był w biurze podstawowym narzędziem pracy, dlatego pracując z domu tym bardziej nie powinniśmy zapominać o zasadach dotyczących bezpieczeństwa w sieci i przekazywania danych. Sprawdź, jakie narzędzia wykorzystać, aby zadbać o efektywną i bezpieczną pracę w trybie home office.

 

Backup danych – skuteczne zabezpieczenie danych

Podczas pracy zdalnej jesteśmy narażeni na ataki hakerskie tak samo, jak w przypadku pracy w siedzibie firmy. Brak odpowiednich zabezpieczeń może skończyć się utratą danych ważnych dla biznesu. Czy istnieje w takim przypadku możliwość ich odzyskania? Tak, jeśli odpowiednio wcześnie skorzystamy z rozwiązania jakim jest backup danych dla firm. Backup danych polega na tworzeniu kopii zapasowej na zabezpieczonym serwerze lub serwerach, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zgodnie ze złotą zasadą backupu, firma powinna posiadać 3 kopie bezpieczeństwa danych, zlokalizowane na 2 różnych serwerach, z czego przynajmniej 1 powinna znajdować się poza siedzibą firmy. Tę usługę oferuje wielu operatorów w Polsce. Jednym z nich jest popularny operator INEA, w którego ofercie znajdziemy również stabilny i szybki Internet dla firm oparty na łączu światłowodowym. INEA zapewnia backup danych od 200 do 4000 GB, przy nieograniczonej liczbie użytkowników, komputerów, telefonów i serwerów. W ramach usługi INEA Backup możemy liczyć także na najwyższej klasy zabezpieczenia w ich wysyłaniu. Szyfrowanie danych przed wysłaniem odbywa się przy wykorzystaniu algorytmu klasy wojskowej – AES 256bit, a dane umieszczane są na serwerach INEA Data Center.

Chmura danych – efektywna praca całego zespołu

W pracy zdalnej bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest chmura danych. Jej atutem jest to, że zapewnia ona efektywną pracę każdego zespołu. Czym jest chmura danych dla firm? To wysoko wydajna usługa udostępniania mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych w modeli IaaS. Firma ma możliwość stworzenia własnego, wirtualnego środowiska w oparciu o współdzieloną lub dedykowaną infrastrukturę IT. Dzięki temu firma ma dostęp do określonych danych w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy tylko być podłączonym do Internetu. W takiej chmurze można przechowywać m.in. arkusze kalkulacyjne, zdjęcia i filmy. Dostęp do nich uzyskuje się przy użyciu komputera, tabletu lub smartfona.

Sprawny Internet – gwarancja efektywnej pracy

Efektywną pracę zdalną zapewnia nie tylko właściwie skonfigurowany sprzęt komputerowy. Bez szybkiego i niezawodnego Internetu trudno jest bowiem wykonywać wiele czynności w warunkach domowych. Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z dedykowanego oprogramowania oraz przy łączeniu się z serwerem.

Warto w takim przypadku postawić na światłowód. Łącze światłowodowe cechuje się bowiem dużą prędkością przesyłania danych oraz niezawodnością. Nie mają na nie wpływu negatywne czynniki zewnętrzne. Godną uwagi ofertę Internetu światłowodowego ma popularny operator INEA. Gwarantuje on bowiem światłowód symetryczny o takiej samej prędkości wysyłania i pobierania danych – wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Według rankingów speedtest.pl INEA była dostawcą najszybszego Internetu w Polsce w roku 2017, 2018 oraz 2019. Światłowód to nie tylko najlepszy Internet dla firm. Ze względu na wysoką przepustowość i szybkość, doskonale sprawdza się on także w warunkach domowych. Internet, który oferuje INEA, pozwala na pobieranie i wysyłanie dużych plików w ciągu zaledwie kilku sekund. Przy takiej prędkości problemów nie sprawiają także wideokonferencje. Mogą być one przeprowadzane przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości.

Dzięki backupowi danych, chmurze danych i szybkiemu internetowi światłowodowemu, nasza firma jest nie tylko bezpieczna, ale również pracuje efektywnie. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad pracą całego zespołu, nawet poza biurem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności