lederboard

Prawnik e-commerce Gdańsk. W pełni legalny marketing, o którym zapominamy

Z roku na rok zwiększa się liczba użytkowników w sieci. Pandemia COVID-19 nie tylko spopularyzowała zakupy internetowe, ale z powodu obostrzeń wręcz je wymusiła. Nawet Ci, którzy na co dzień nie korzystali ze sklepów internetowych, dostrzegli w nich jedyną szansę na zrobienie zakupów. Dziś pandemia nie wywiera na nas tak ogromnego nacisku. Jednak to, czego nauczyliśmy się przez ten wzmożony okres, sprawiło, że w znacznym stopniu przyzwyczailiśmy się do korzystania z internetu. Oczywiście niesie to za sobą pewne konsekwencje. Jako konsumenci, szczególnie Ci nowi, którzy dopiero postawili pierwsze kroki w sferze cyber zakupów, oczekujemy, że działania marketingowe wycelowane w nas, są w pełni legalne. Oczekujemy, że miejsce, gdzie wydajemy pieniądze, jest punktem uczciwym, działającym zgodnie z prawem.

 

Reklamy, reklamy, wszędzie tylko reklamy.

Część z nas ma tego serdecznie dość. Wystarczyło zrobić zakupy raz, a od tego momentu nasza skrzynka mailowa zapełnia się treściami reklamowymi. Musimy zdać sobie sprawę, że nie dzieje się to przypadkiem. Sklep internetowy, który dostarczył nam zamówienie, wcześniej zebrał nasze dane osobowe. Oczywiście jest to jak najbardziej legalny proces i nie da się go ominąć. Często jednak pomijamy fakt, że wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych, nie zapoznajemy się z nimi. Dobry prawnik e-commerce w Gdańsku dobrze wie, jak ważne są regulaminy oraz RODO, dlatego sformułował je w taki sposób, by ta reklama do nas docierała i była całkowicie legalna.

Prawnik e-commerce ma ogromny wkład w marketing.

Z perspektywy biznesowej każda reklama, która dotrze do potencjalnego Klienta, zwiększa szansę na sprzedaż produktu. Być może nas użytkowników niekiedy mało cieszą reklamy, jednak dla firm jest to zupełnie inna perspektywa. Skoro wiemy, że tego rodzaju marketing jak newslettery mogą być legalne, warto to sprawdzić. Działanie prawnika e-commerce poznamy, przeglądając regulaminy sklepów, politykę prywatności, czy inne dokumenty na stronie. Plusem tego jest oczywiście uwiarygodnienie samego sklepu. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli ktoś włożył trud i pieniądze zatrudniając prawnika e-commerce z Gdańska, to możemy się spodziewać, że zamówione produkty do nas dotrą. Nieco mniej wiary pokładamy w sklepach, w których widać, że proces współpracy z prawnikiem e-commerce został pominięty.

Prawnik e-commerce pomoże nie tylko firmie z usługami, ale również konsumentom.

Na szczęście dla nas prawnicy e-commerce to miecz obusieczny. Tak jak świadczą usługi w tworzeniu dokumentacji potrzebnej do działania sklepu internetowego zgodnie z przepisami, tak może również pomóc niezadowolonym Klientom. Łamanie przepisów przez firmy jest równie częstym zjawiskiem, więc warto wiedzieć, kiedy to się dzieje i do kogo w tej sytuacji się zwrócić. Dlatego postarajmy się mniej złościć na reklamy, a zacznijmy więcej wymagać od siebie samych. Następnym razem nim klikniesz, że akceptujesz warunki przetwarzania danych, regulamin sklepu i tym podobne, przeczytaj, na co się godzisz. Jeśli zauważysz pewne nieprawidłowości, zgłoś się po poradę prawną do prawnika e-commerce, a on zajmie się całą resztą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności