Problematyka ochrony danych osobowych w grupach kapitałowych


1 stycznia 2015 roku weszła w życie nowelizacja przepisów o ochronie danych osobowych, uchwalona 7 listopada ustawą o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Zmiany w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych dotyczą najistotniejszych zagadnień takich jak powoływanie nowych administratorów bezpieczeństwa informacji czy też nowe obowiązki GIODO i administratorów danych.

 

Stosowanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych budzi wiele niejasności i wymaga szczegółowego wyjaśnienia. Jedna firma może być właścicielem innej firmy w części lub całości, ale nie oznacza to, że jest właścicielem danych osobowych, które ona przetwarza. W trakcie warsztatów, które odbędą się w dniach 2-3 września 2015 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie, przedstawimy dotychczasowe doświadczenia w stosowaniu przepisów o ochronie danych osobowych oraz pokażemy jak przekazywać dane osobowe w Grupie Kapitałowej naszym kontrahentom, a także do państw trzecich.

Omówione zostaną również zagadnienia prawne związane z dostosowaniem prowadzonej działalności do wymagań ustawy o ochronie danych osobowych, oceną statusu podmiotu przetwarzającego dane osobowe w Grupie Kapitałowej, jak również aspekty prawne wykorzystywania danych osobowych do celów marketingowych.

 

Główne zagadnienia:
• Konsekwencje zmian w ustawie o ochronie danych osobowych – nowy status Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (ABI)
• Prawo marketingu – przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych
• Zbiory danych osobowych w świetle obowiązujących przepisów
• Ochrona danych osobowych w chmurze
• Przykłady i konsekwencje naruszenia obowiązku zabezpieczenia danych osobowych
• Podstawy prawne ochrony danych osobowych w korporacjach, holdingach, Grupach Kapitałowych
• Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych

 

Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują:
– dr Jan Byrski, partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

– Michał Kluska, Kancelaria Olesiński & Wspólnicy,

– Arwid Mednis, partner w Kancelarii Wierzbowski Eversheds,

– Jan Raszewski, Audytel S.A.,

– Anna Słodczyk, ASA Agency

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://mmcpolska.pl/event/problematyka-ochrony-danych-osobowych-w-grupach-kapitalowych

 

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności