Sportowo i odblaskowo!

Poznaj 10 powodów, dla których warto stosować odblaski.

 

1. Bezpieczeństwo na dwóch kółkach

Kochasz jazdę na rowerze? Nie potrafisz rozstać się ze swoim jednośladem nawet późną jesienią czy zimą? To doskonale, pamiętaj jednak, że nadchodzące miesiące charakteryzują najkrótsze dni w roku, często z pochmurną aurą. W takich warunkach twoim dwóm kółkom przyda się dodatkowe wsparcie w postaci… wielu kolorowych odblaskowych kółeczek stosowanych jako nakładki na szprychy. Wyglądają fantastycznie, a w dodatku sprawiają, że kierowcy samochodów widzą cię z daleka!

2. Jogging? No jasne!

Wydaje ci się, że uprawiając jogging w miejscu do tego wyznaczonym nie musisz stosować odblasków? To tylko pozory. Pamiętaj o tym, że po ścieżce dla pieszych mogą poruszać się też hulajnogi. Towarzyszy im zazwyczaj niemała prędkość… Uzbrojony w kamizelkę odblaskową stajesz się widoczny już z daleka!

3. Spokojny spacer = bezpieczny spacer

Nordic walking podbił serca wielu osób, które niekoniecznie widzą się jako wyczynowo uprawiające sport. Każde miejsce jest dobre do spaceru z kijkami: park, łąka, chodnik… Czy to oznacza, że uprawiając ten sport możemy zapomnieć o odblaskach? Oczywiście, że nie. Opaski na kijki, czy ręce sprawią, że będziemy widoczni już z daleka, warto mieć je ze sobą!

4. W drodze na siłownię

Myślisz, że o swoje bezpieczeństwo należy dbać jedynie wtedy, gdy uprawiasz sport w plenerze? To błąd! Ochrona w postaci odblasków przyda nam się także w drodze na siłownię czy fitness. Zapewnią ją plecak czy worek – nie dość, że pomieszczą wszystko, czego potrzebujesz, to jeszcze zapewnią widoczność już z daleka!

5. Modny gadżet

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, każdy pieszy znajdujący się poza terenem zabudowanym po zmroku powinien być zaopatrzony w elementy odblaskowe. Odblaski się także modnym gadżetem, bez którego gwiazdy uprawiające sport nie ruszają się z domu. Warto brać z nich przykład!

6. Dla kreatywnych

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którym opatrzyły się tradycyjne opaski czy przywieszki wykonane według jednego wzoru można też sięgnąć po zestaw naklejek odblaskowych. Dzięki nim stworzysz swój własny, kreatywny gadżet, dokładnie taki, jak lubisz!

7. Modnie i wygodnie

Wielbicieli najnowszych modowych trendów z pewnością ucieszy też fakt, że od niedawna można zaopatrzyć się w supermodną odblaskową saszetkę typu „nerka”. Zgrabna, a jednocześnie pojemna, wyrazista, ale nie przytłaczająca, znakomita do uprawiania sportu, ale też np. do wieczornego spaceru z psem. Po prostu idealna!

8. Praktyczne rozwiązania

Chcesz czuć się bezpiecznie ale jednocześnie troszczysz się o planetę i nie chcesz jej zaśmiecać kolejnym niepotrzebnym przedmiotem? Sięgnij po odblaskowy pokrowiec na plecak! Sprawi, że będziesz widoczny z daleka, zajmie niewiele miejsca i… nie pozwoli ci rozstać się z twoim ulubionym plecakiem.

9. Bądź w kontakcie

Nie wyobrażasz sobie biegania czy jazdy na rowerze bez telefonu? Świetnym rozwiązaniem jest odblaskowy pokrowiec na telefon – lekki, wygodny, zapinany na rzep. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy twoja ulubiona bluza pozbawiona jest elementów odblaskowych!

10. Świeć przykładem

Noszenie odblasków ma jeszcze jeden pozytywny aspekt – pomaga promować pozytywne postawy, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Wniosek? Zabierz swoje pociechy na jesienną przejażdżkę rowerową. Koniecznie z odblaskami, które znajdziesz na stronie odblaski24.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności