lederboard

Studia MBA – ranking najlepszych uczelni w Polsce


Studia MBA są jednym z najbardziej prestiżowych i zaawansowanych sposobów kształcenia menedżerów. Również w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich ukończenie wiąże się z szansą osiągnięcia spektakularnego sukcesu zawodowego. Osoby zdecydowane podjąć ten rodzaj studiów często stają przed dylematem, którą uczelnię wybrać – im i innym niezdecydowanym w dokonaniu wyboru z pewnością pomoże ranking studiów MBA w Polsce.

 

Czym są studia MBA?

MBA to skrót od Master of Business Administration – tytułu, który otrzymują absolwenci tych 2-letnich studiów. Program MBA skierowany jest przede wszystkim do osób, które pragną rozwijać swoją karierę, zainteresowania i umiejętności, a jednocześnie marzą o poszerzaniu horyzontów.

Ukończenie studiów MBA stanowi zazwyczaj  doskonałą trampolinę do osiągnięcia sukcesu zawodowego i przygotowuje do piastowania stanowisk kierowniczych w średnich i dużych przedsiębiorstwach, zaś ich nadrzędnym celem jest przygotowanie przyszłych lub obecnych menedżerów do zaistnienia nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym.

Wybór uczelni, która oferuje tego typu studia, z pewnością nie jest łatwa, dlatego podejmując decyzję, warto uwzględnić rankingi studiów MBA.

Ranking MBA Polska, czyli jaką uczelnię wybrać?

Studia są regularnie oceniane, a wysokie noty, uzyskiwane przez uczelnie, kwalifikują je do rankingu najlepszych MBA w Polsce.

W rankingu, przeprowadzonym przez tygodnik „Wprost”, najbardziej cenioną przez pracodawców grupą niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce są Wyższe Szkoły Bankowe, które mogą poszczycić się, między innymi:

  • doskonałą jakością kształcenia,
  • 17-letnim doświadczeniem na rynku,
  • profesjonalną, wykwalifikowaną kadrą wykładowców z wieloletnią praktyką w nauczaniu,
  • współpracą z zagranicznymi partnerami merytorycznymi.

Wśród najlepszych uczelni niepublicznych, które oferują program studiów MBA, znalazły się Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Chorzowie. Zainteresowani, mogą znaleźć więcej informacji pod poniższym linkiem: http://studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/lider-rankingow.

Dobra uczelnia, czyli jaka?

Najlepsze uczelnie tworzą programy studiów przede wszystkim w oparciu o aktualną sytuację na rynku pracy (zarówno krajowym jak i zagranicznym), a także na podstawie oczekiwań i wymagań pracodawców. Ważne, aby oferowane programy studiów były również wynikiem konsultacji z najlepszymi praktykami biznesu, którzy znają aktualne trendy i monitorują wszelkie zmiany zachodzące w tej branży. Choć wiedza teoretyczna jest niezbędna, żeby być dobrym menedżerem, to, poparta praktyką, stanowi dodatkowy atut każdej osoby na stanowisku kierowniczym, do której zadań należy zarządzanie zespołem pracowników. Dlatego to tak ważne, by zajęcia prowadzone były przez praktyków w swojej dziedzinie zawodowej: przedstawicieli firm i trenerów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Najlepsze uczelnie umożliwiają studentom zdobycie niezbędnej wiedzy poprzez stosowanie interaktywnych form zajęć, takich jak case studies czy symulacje, a także dają możliwość  korzystania z bogatej biblioteki specjalistycznych książek i czasopism branżowych.

Studia MBA – jakie korzyści?

O korzyściach związanych z ukończeniem studiów MBA np. w WSB chętnie wypowiadają się sami absolwenci, wskazując, iż po zdobyciu prestiżowego dyplomu najczęściej udaje im się:

  • uzyskać stabilną pozycję w firmie,
  • awansować,
  • wynegocjować wyższe wynagrodzenie,
  • zmienić stanowisko,
  • zmienić pracodawcę.

Studia MBA są najlepszym wyborem dla osób ambitnych, które traktują studia jako inwestycję w swoją przyszłość i sukces zawodowy. Absolwenci 2-letnich studiów zostają kompleksowo przygotowani do pracy w międzynarodowym środowisku oraz skutecznej współpracy w zespołach, dzięki czemu stają się cenionymi ekspertami, niezwykle pożądanymi na rynku pracy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności