Sztafeta Ekiden w nieco innej formule. Podlaska firma sponsorem tytularnym wydarzenia

Fundacja Białystok Biega nawiązała współpracę z firmą Plum, która została Partnerem Tytularnym sztafet Ekiden. Od teraz impreza nosi nazwę Plum Ekiden. 

 

 

Wiele razy w trakcie Ekidena rozmawialiśmy, że miło byłoby gdyby nasza Plumowa śliwka towarzyszyła biegaczom. Jak Grzegorz Kuczyński skontaktował się z nami z propozycją objęcia stanowiska Sponsora Tytularnego to szczególnie długo się nie zastanawialiśmy. Oczy jak śliwki i działamy – mówi Adrianna Szumska wiceprezes zarządu Plum.

Zdaniem przedstawicieli sponsora udział w przedsięwzięciu, które jest rozpoznawalne w całym województwie to ważny element, dzięki któremu marka Plum chce wspierać i budować lokalną społeczność. Impreza organizowana przez Fundację Białystok Biega to także świetny sposób na integrację pracowników.

– Przygoda Plum ze sztafetą Ekiden rozpoczęła się praktycznie od samego początku istnienia biegu. Rok w rok kilka drużyn z naszej firmy brało udział w wydarzeniu. Zawsze traktowaliśmy to jako formę integracji naszych Plumowych sportowców, promowania zdrowego, sportowego stylu życia, ale co ważne mamy dodatkowy cel. Biegamy i pomagamy. Wydarzenia takie jakie Ekiden, Półmaraton, Bieg Niepodległości czy inne biegi, w których możemy wystartować jako #PlumRunningTeam bardzo integrują naszych biegaczy. Właściwie odnoszę wrażenie, że od momentu, kiedy zaczęliśmy brać udział w tego typu wydarzeniach jako drużyna, to ciągle nas przybywa i jest to niesamowicie budujące. To już nasza tradycja, że Plum biegnie w Ekidenie. Teraz pobiegniemy w Plum Ekiden. Mamy swój kanał komunikacji, motywujemy się, razem trenujemy. Tworzymy małą, sportowa społeczność Plum. – Mam wizję, że tą energię jesteśmy w stanie przelać na resztę Zespołu. Potencjał jest. Jest nas przecież ponad 500 osób – dodaje Adrianna Szumska.

Marka Plum to prężnie rozwijająca się firma rodzinna, która powstała 35 lat temu. Zajmuje się tworzeniem rozwiązań z zakresu elektroniki dedykowanej branżom przemysłowym. Urządzenia i sterowniki tworzone przez firmę z Ignatek k. Białegostoku wykorzystywane są na całym świecie. Plum zatrudnia ponad 500 pracowników i są wśród nich specjaliści z zakresu programowania, elektroniki, mechaniki, informatyki, wzornictwa przemysłowego, ludzie nauki i technologii.

Obok obecnej siedziby firmy powstaje nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni ponad 5 tyś m2 gdzie poza znacznie powiększoną produkcją znajdzie miejsce dział rozwoju. Hala zostanie oddana do użytku jesienią 2022 roku.

Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się 11 i 12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym BOSIR na uczestników czeka kilka nowości. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpią dzieci, które będą rywalizowały w drużynach składających się z czterech osób. W składzie zespołu mogą być dzieci w wieku 4-14 lat. Każda osoba w drużynie będzie miała do pokonania jedno okrążenie stadionu lekkoatletycznego, czyli 400 metrów. Dzień później 12 czerwca do rywalizacji przystąpią dorośli. Biegacze będą mogli wystartować w dwóch sztafetach: 6-osobowej maratońskiej (poszczególne osoby będą miały do pokonania odpowiednio 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km) oraz krótszej – 20 km, w której udział biorą 4 osoby (każdy z uczestników pokona dystans 5 kilometrów).

Warto dodać, że trzydzieści procent z każdego pakietu startowego zostanie, tak jak w latach ubiegłych, przekazane na rzecz Fundacji Pomóż Im.

Dodatkowym ważnym elementem Plum Ekiden jest możliwość przekazania dodatkowej cegiełki przez biegaczy na pomoc Ukrainie.

Z Fundacją Pomóż Im związani jesteśmy od 2015 roku – mówi Grzegorz Kuczyński, organizator sztafety. – Od pierwszej edycji wydarzenia zebraliśmy i przekazaliśmy już ponad 150 tys zł na rzecz Fundacji. Ta kwota będzie z roku na rok rosła. Dołączenie firmy Plum w roli Sponsora Tytularnego bardzo pomoże w organizacji i z pewnością przyczyni się do tego, że wydarzenie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. – dodaje Grzegorz Kuczyński.

Drużynę do sztafety można zgłosić poprzez stronę internetową www.ekidenbialystok.pl

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności