W co warto inwestować we wnętrzach?

Żyjemy w czasach ciągłych zmian. Podlegamy presji śledzenia na bieżąco trendów, które zmieniają się w ułamku sekundy. Urządzanie pomieszczeń zawsze wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami, a także z niemałymi wydatkami. Tak jak moda w kwestii ubrań zmienia się każdego roku, tak samo dzieje się w przypadku trendów wnętrzarskich. Jeśli mamy pewność, że nie planujemy co roku remontów, to warto zwrócić uwagę na ponadczasowe trendy, których nie wrzucimy za rok do szuflady z napisem „staromodne”.

 

 

 

Biała kuchnia – serce domu

Kuchnia to serce całego domu: przygotowujemy tam posiłki na co dzień oraz na specjalne okazje. Chociaż mogłoby się wydawać, że dobór białych mebli do kuchni nie jest trafionym pomysłem, to okazuje się, że spora część osób stawia na ten kolor, ponieważ jest on ponadczasowy i nie nudzi się tak szybko. Łatwo do niego dobrać dowolne kuchenne dodatki, a dzięki temu małym kosztem zmieniać wygląd pomieszczenia.

To reguła, której warto trzymać się przy urządzaniu wszystkich wnętrz – decydując się na klasyczną, neutralną paletę barw, dajemy sobie szersze pole manewru. Za każdym razem starajmy się umieszczać je w tych elementach, których zmiana wymaga większych nakładów pracy i finansów – np. meble w zabudowie czy kafle. Z kolei akcesoria czy kolor ścian są zdecydowanie łatwiejsze do metamorfozy, dlatego w ich przypadku możemy pozwolić sobie na pewną dozę szaleństwa.

Drewno – powrót do tradycji

Ludzie lubią wracać wspomnieniami do czasów dzieciństwa. To, co było modne kiedyś, dziś wywołuje w nas radość i wzruszenie. Często przywołuje nam na myśl rodzinny dom czy babcine mieszkanie. Z tego też powodu chętnie sięgamy w aranżacji po to, co znamy. Drewniane komody, szafy czy krzesła możemy łączyć z różnymi stylami i kolorami. Element natury w pomieszczeniu od razu wprowadza odpowiedni nastrój. Drewno sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w salonie. Niektórzy decydują się również na zastosowanie go w łazience. Tam najlepiej sprawdzą się egzotyczne gatunki.

Co więcej, meble z prawdziwego drewna czy drewniany parkiet są bardzo wdzięczne do renowacji. Starzeją się z klasą, a w razie chęci zmiany ich wyglądu można je zeszlifować i zaaranżować na nowo.

Trwałe i estetyczne wykończenie

Dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na farby plamoodporne, które pozwalają utrzymać pomieszczenie w czystości znacznie dłużej niż w przypadku tych pomalowanych klasycznymi powłokami. Możemy wówczas liczyć na rzadsze remonty. Dobrze będzie zatem zdecydować się na nią nie tylko w kuchni, gdzie ryzyko zabrudzeń jest większe, ale i w całym domu – zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci czy zwierzęta.

Dobrze zainwestowane pieniądze? To przede wszystkim dopasowanie do gustu

Niekiedy wydaje nam się, że podążając za modą, uzyskamy wnętrze, w którym zawsze będziemy czuć się komfortowo. Jednak czy wybór aranżacji z pierwszych stron gazet zawsze wychodzi na dobre?

– Urządzając mieszkanie, zazwyczaj kierujemy się do najpopularniejszych sklepów budowlanych i meblowych. Przeszukujemy Instagram w poszukiwaniu trendów i momentalnie widzimy, że wszystkie najnowsze kierunki w aranżacji bez problemu znajdziemy w sklepach. Niekiedy podążając za modą, a innym razem po prostu przez zmęczenie długimi poszukiwaniami, decydujemy się na to, co aktualnie jest na topie. Łatwo jednak przez to zapomnieć o tym, że część modnych przedmiotów może być zupełnie nieadekwatna do swojej ceny. Część artykułów z pewnością moglibyśmy kupić za mniejsze pieniądze lub poszukać ich odpowiedników o wyższej jakości. Są w mieszkaniu rzeczy, na których nie warto oszczędzać: to przede wszystkim szlachetne materiały wykończeniowe i przedmioty, które można odnawiać – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.

Raport Pinteresta

Z zeszłorocznego raportu Pinteresta odnośnie trendów wnętrzarskich, 8 z 10 wytypowanych okazało się trafnych. Dlatego warto śledzić raporty, foresighty i sprawdzać, które z nich prawidłowo ocenią szanse na kontynuację danego trendu w kolejnym roku. Pamiętajmy o tym, aby ślepo nie podążać za modą, która w szybkim tempie zmienia swój kierunek. Podejmowanie decyzji w zgodzie z naszym gustem daje nam gwarancję prawdziwego zadowolenia. Wprowadzajmy we wnętrzach takie zmiany, które będą dla nas osobiście znaczące i będą przywoływać same dobre wspomnienia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności