Wzrost cen nieruchomości w Warszawie – czy warto w nie inwestować?

Mówi się, że Warszawa jest najdroższym miastem w Polsce i nic w tym dziwnego. Za niewielkie mieszkanie już trzeba zapłacić tu przynajmniej 300 tys. złotych, a ceny wciąż rosną. Czy to oznacza, że na tutejszym rynku nieruchomości nie warto już inwestować, czy jest wręcz przeciwnie?

Czy warto inwestować w nieruchomości w Warszawie?

Rynek nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych dla inwestorów. Ceny są na nim względnie stabilne, a do tego już od dłuższego czasu panuje na nim trend wzrostowy, co szczególnie zauważalne jest właśnie w przypadku Warszawy. Pandemia koronawirusa pokazała, że nawet silny kryzys gospodarczy nie jest w stanie na ten moment go załamać. Ceny chwilowo rzeczywiście poszły w dół, natomiast później rynek dość szybko się ustabilizował.

Ze względu na duże szanse na rozwój i mniejsze problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, wiele osób decyduje się tu przeprowadzić. To sprawia, że mimo ciągle rosnących cen zdecydowanie warto tu inwestować. Dobrym rozwiązaniem jest zwłaszcza zakup nieruchomości pod wynajem. Miesięczne dochody z wynajmu często są nawet w stanie pokryć raty kredytu hipotecznego. To oznacza, że żeby kupić mieszkanie wcale nie trzeba posiadać tak dużych środków.

Na zakup nieruchomości na Nowodworach (sprawdź oferty: https://gethome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz/warszawa/nowodwory/) czy też w innej części Warszawy z kredytu hipotecznego warto zdecydować się zwłaszcza teraz, kiedy ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe, te są stosunkowo tanie.

Jak ceny wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Mimo ciągle trwającej pandemii koronawirusa, ceny nieruchomości w Warszawie wzrosły średnio o kilka procent. W efekcie, mieszkanie można teraz kupić drożej przynajmniej o kilkanaście tysięcy złotych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż w stolicy wzrosła o około 8%. Chwilowy spadek cen można było zauważyć jesienią i na początku zimy. Od nowego roku te jednak ciągle znajdują się w trendzie wzrostowym.

W sierpniu 2020 roku średnia cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym w Warszawie wynosiła 10700 zł. Obecnie jest to około 800 zł. więcej. Średnio za metr kwadratowy trzeba zapłacić aż 11500 zł. Na skutek wzrostu cen, nieruchomości o dużym metrażu podrożały nie o kilkanaście, a o kilkadziesiąt tysięcy złotych. To jednak nie zniechęca do zakupu inwestorów, co sprawia, że popyt na rynku wciąż jest bardzo wysoki.

Gdzie dokładnie warto zainwestować?

Inwestorzy, którzy lokują kapitał na rynku nieruchomości bardzo często decydują się na zakup mieszkania pod wynajem. W takim przypadku bardzo istotny wpływ na rentowność inwestycji ma lokalizacja. Gdzie warto kupić nieruchomość pod wynajem? Ciekawą lokalizacją są Nowodwory. Wiele osób decyduje się tu wynajmować mieszkanie chociażby ze względu na łatwy dojazd do centrum. Znajduje się tu pętla autobusowa, dzięki czemu do innych części miasta bez problemu można dojechać nawet komunikacją miejską.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności