lederboard

Zakochaj się w Portugalii na warsztatach fotograficznych z Kat Piwecką – autorką książki IN LOVE WITH PORTUGAL

KAT PIWECKA – fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza, od 2009 roku prowadzi studio fotograficzne w Poznaniu WWW.KATPIWECKA.COM. Specjalizuje się w czarno-białej fotografii portretowej w charakterystycznym minimalistycznym stylu, a jej portrety są bliskimi kadrami pokazującymi emocje i relacje. Jako dziennikarz podróżniczy przez wiele lat współpracowała z redakcjami Onet.pl, BusinessInsider.com.pl, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Oh!Me, a od stycznia 2021 roku publikuje artykuły podróżnicze na portugalskim portalu SAPO.PT. Wiele lat temu znalazła swój drugi dom w Portugalii. Od tego czasu wielokrotnie przejechała całą Portugalię od południa aż po północ – zrobiła prawie 30 000 zdjęć, odwiedzając ponad 300 miejsc (miasta, wioski, plaże, zamki, pasma górskie, wyspy). Opublikowała kilkanaście artykułów o różnych regionach Portugalii w polskich magazynach. Ale czuła, że to za mało, więc w 2020 wydała książkę – album fotograficzny IN LOVE WITH PORTUGAL. Książka stała się międzynarodowym sukcesem, docierając do miłośników Portugalii na całym świecie.

 

 

 

Już w trakcie pracy nad albumem, fotografka wpadła na pomysł zorganizowanych wyjazdów śladami książki, podczas których obok pokazania najpiękniejszych miejsc w Portugalii, będzie także uczyć uczestników swojego podejścia do fotografii podróżniczej. Podejścia opartego na łapaniu fajnych momentów, wrażeń i emocji, na niekończących się rozmowach z tubylcami, na zauważaniu detali oraz ciekawej gry świateł i cieni. Sprzęt dla Kat nie jest celem samym w sobie, bo od zawsze wyznaje zasadę minimalizmu sprzętowego i technicznego. W swojej wieloletniej pracy dziennikarza podróżniczego Kat łączy profesjonalny pełnoklatkowy aparat z komórką.

Na warsztatach dowiecie się, kiedy warto użyć profesjonalny sprzęt, a kiedy wystarczy tylko komórka. Fotografka nauczy was także wszystkich elementów pełnego reportażu z podróży, na który się składa: krajobraz, miasto (architektura i życie ulicy), detale, ludzie, jedzenie, lokalne tradycje i wydarzenia, kulisy z podróży oraz pokaże wam, jakie techniki kompozycyjne wykorzystuje przy wykonywaniu tych zdjęć. Zdradzi wam też sekret, jak przygotowuje się do każdej wyprawy i jak planuje tematy fotograficzne. W ramach warsztatów otrzymacie także wskazówki jak przeprowadzić dwuetapową selekcję zdjęć, żeby nie zginąć w tysiącach zdjęć w komputerze oraz jak zrobić obróbkę zdjęć w Adobe LR. Nauczycie się także, jak wykonać profesjonalny portret podczas podróży w trzech sytuacjach: na plaży w otwartej przestrzeni, na ulicy oraz w pomieszczeniu zamkniętym. Fotografka zaplanowała też czas na indywidualne rozmowy z uczestnikami warsztatów, bo bardzo jest ciekawa waszych historii związanych z pasją fotografowania i waszych problemów, z którymi się borykacie. Warsztaty są przygotowane dla wszystkich amatorów fotografii w podróży, jedynym warunkiem jest znajomość obsługi własnego sprzętu (aparatu i/lub komórki) oraz znajomość podstaw fotografii (czas, przysłona, ISO i ich wzajemnie zależności). I najważniejsze – warsztaty się odbywają w kameralnej grupie, po to żeby Kat mogła z każdym z was mieć bezpośredni kontakt. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów fotografii podróżniczej.

Książka IN LOVE WITH PORTUGAL szybko została zauważona przez portugalskie media i ciepło przyjęta przez samych Portugalczyków, a portugalsko-amerykańskie biuro podróży Sagres Vacations zaproponowało fotografce stworzenie tzw. Photo Tour opartego na książce. Po wielu miesiącach międzykontynentalnych rozmów i planowania, efektem współpracy jest dwutygodniowy wyjazd IN LOVE WITH PORTUGAL Book Tour with Kat Piwecka. Przygoda rozpocznie się na północy w Porto i skończy na południu w Faro, odwiedzając po drodze najpiękniejsze miejsca śladami albumu fotograficznego. Pierwszy wyjazd jest zaplanowany na listopad 2021 roku. Jeśli chciał(a)byś zwiedzić Portugalię i przy okazji poznać amatorów fotografii z całego świata, to zapraszamy na anglojęzyczne warsztaty w międzynarodowym towarzystwie. Więcej szczegółów oraz rezerwacje pod linkiem: http://katpiweckainlovewithportugal.com/.

Fotografka nawiązała także współpracę z polskim biurem podróży Sky Dreams i wspólnie przygotowano dla was cykl 5 wyjazdów odpowiadających 5 rozdziałom książki, a zarazem 5 głównym regionom Portugalii: Algarve, Alentejo, Lisboa, Centro i Norte. Każdy z tych wyjazdów to tygodniowa wyprawa wgłąb kolejnego regionu połączona z intensywnymi warsztatami fotograficznymi, zarówno z fotografii podróżniczej, jak i fotografii portretowej. Grupa uczestników jest polska, a warsztaty będą prowadzone w języku polskim. Pierwszy wyjazd to Lizbona i okolice, który został zaplanowany na sierpień 2021 roku. Podczas tych warsztatów zobaczycie nie tylko klimatyczną Lizbonę, ale także najpiękniejsze miejsca dookoła Lizbony – takie jak romantyczna Sintra, surferska Ericeira czy urokliwa Arrabida. Wisienką na torcie będzie wieczór fado oraz indywidualne spotkanie z jednym z najsłynniejszych artystów portugalskich – Pedro Moutinho, który dla każdemu z uczestników podpisze swoją najnowszą płytę. Uczestnicy spotkają się także z polską malarką i podróżniczą mieszkającą od 30 lat w Lizbonie – Mariolą Landowską, i podczas wspólnego lunchu wysłuchają jej niezwykle inspirującej historii życia.

Szczegółowy program wyjazdu oraz rezerwacje w linku: https://wyjazdy.skydreams.pl/portugalia/zaproszenie.

Na jesień zaplanowana jest kolejna część serii wyjazdów – tym razem do Porto i regionu północnego Norte. Uczestnicy zobaczą najpiękniejszy rejon winiarski na świecie – Dolinę Douro, który pod okiem fotografki będą fotografować w jesiennych kolorach. Poznają legendę najsłynniejszego symbolu Portugalii – koguta Galo de Barcelos, którego poszukają na ulicach Barcelos. Odwiedzą najpiękniejsze sanktuaria portugalskie – Santa Luzia w Viana de Castelo, Bom Jesus w Bradze oraz Nossa Senhora dos Remedios w Lamego. Zaplanowana jest też przejażdżka po Parku Narodowym Geres i wizyta w jednej z wiosek z historycznymi spichlerzami. Podczas zwiedzania fotografka będzie stale towarzyszyć uczestnikom warsztatów z wszelkimi poradami fotograficznymi, a ponadto odbędą się wykłady teoretyczne z zakresu fotografii podróżniczej oraz praktyczne warsztaty portretowe na plaży i na ulicy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów fotografii podróżniczej.

Szczegółowy program wyjazdu oraz rezerwacje w linku: https://wyjazdy.skydreams.pl/portugalia-norte/zaproszenie.

Informacje o wszystkich warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografkę Kat Piwecką znajdziecie na jej stronie WWW.KATPIWECKA.COM.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności