Agencja headhunterska – kiedy warto skorzystać?

Znalezienie i pozyskanie nowego pracownika wymaga mnóstwa czasu i zaangażowania, dlatego wiele firm nie zajmuje się tym samodzielnie, ale zleca to zadanie profesjonalnym rekruterom.

 

Mogą mieć wtedy pewność, że wybrana z rynku pracy osoba będzie najlepszym kandydatem na dane stanowisko – w końcu została wyselekcjonowana przez ekspertów. Ta gwarancja jest szczególnie ważna w przypadku stanowisk kierowniczych i nadzorczych. Dlatego rekrutacją pracowników tak wysokiego szczebla zajmują się odpowiednio do tego zadania przygotowane agencje headhunterskie. Od klasycznych agencji rekrutacyjnych różni je sposób działania.

Jak działa agencja headhunterska?

Agencja headhunterska działa w oparciu o metodę rekrutacji zwaną executive search. Polega ona na bezpośrednim docieraniu do wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie poszukują aktywnie pracy, a mimo to byliby skłonni zrezygnować z zajmowanego obecnie stanowiska i przyjąć ofertę złożoną przez rekrutera. Rzecz jasna, aby wyselekcjonowany kandydat rzeczywiście zdecydował się na zmianę pracy, rekrutacja musi zostać poprzedzona szczegółową analizą jego potrzeb i oczekiwań oraz przygotowaniem korzystnej dla obu stron umowy współpracy – tym też zajmuje się agencja headhunterska. Do jej zadań należy ponadto employer branding, czyli budowa pozytywnego wizerunku firmy w oczach potencjalnych pracowników. Drogi, jakimi headhunterzy docierają do potencjalnych kandydatów, to głównie serwisy networkingowe, media społecznościowe oraz prywatna sieć kontaktów stworzona przez lata funkcjonowania w branży.

Kiedy warto skorzystać z usług agencji headhunterskiej?

Agencja headhunterska jak saleshr.pl zajmuje się głównie rekrutacją pracowników wyższego szczebla, dlatego jej pomoc jest nieoceniona, gdy w grę wchodzi znalezienie i pozyskanie kandydata na stanowisko dyrektora, managera, koordynatora, CEO, CFO itp. Na skorzystanie z usług agencji headhunterskiej warto się zdecydować zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na czasie, a jednocześnie chcemy mieć pewność, że dokonamy słusznego wyboru. Agencja headhunterska gwarantuje najlepsze możliwe efekty w najkrótszym możliwym czasie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności