Czym jest Bitcoin?

Bitcoin nie jest powszechnie znaną i stosowaną usługą, dlatego też wielu Polaków nie wie co to jest i z jaką dziedziną życia się ona wiąże. Sławy nie przysparza także opinia krążąca w internecie  na temat nielegalności działania i niestabilności cen związanej z zainwestowaniem w usługę.

 

Jest jednak wielu propagatorów tej metody inwestowania i poszerza się krąg zwolenników.

Technologia została uwolniona w sieci około pięć lat temu. Jednak to rok 2013 był czasem bezprecedensowego wzrostu dla tej waluty cyfrowej, był to wzrost na poziomie ponad 6000 procent.

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest jednocześnie protokołem kryptograficznym jak i wirtualną walutą , która daje konsumentom drogę do wymiany pieniędzy, niemalże bez opłat.. To „cyfrowa krypto – waluta.” Jako protokół transmisji działa jak zwykły przelew. Wysłać Bitcoin może każdy użytkownik do innego użytkownika bez potrzeby korzystania z pośrednictwa osób trzecich czy też jakichkolwiek instytucji.

Wirtualna waluta Bitcoin działa w analogiczny sposób co nadawanie maila. Można nadać pieniądze z dowolnego miejsca na świecie do dowolnego użytkownika za symboliczną opłatę.

Jak to jest, że Bitcoin odnotował bezprecedensowy wzrost, ale większość ludzi nadal nie wie, co to jest?

Bitcoin jest jeszcze w najwcześniejszych fazach rozwoju przemysłu, pierwsze lata bitcoin to  budowa infrastruktury. Dziś, Bitcoin zaczyna wchodzić w fazę inwestycyjną, w której występują przedsiębiorstwa , fundusze hedgingowe i inne instytucje finansowe, które zaczynają  inwestować pieniądze i kapitał w tą technologię.

Bitcoin może być pozycjonowana jako preferowany system płatności. Jednak jest wiele wątpliwości, które muszą zostać wyjaśnione zanim konsumenci będą mogli wygodnie i bezpiecznie umieszczać pieniądze w walucie cyfrowej. To co najbardziej martwi użytkowników to zmienność ceny. Biorąc pod uwagę rok 2013 owa waluta wystartowała z kursem 13 USD zaś w listopadzie cena wzrosła do ponad 1 200 USD. Dziś cena waha się wokół 566 USD.

Krzysztof Sadecki

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności