lederboard

Dziś wieczorem mogą zadrżeć kursy walut, złota i kryptowalut

Rezerwa Federalna ogłosi dziś decyzje w sprawie podwyżki stóp procentowych i wygaszenia skupu aktywów. Może to wpłynąć na notowania dolara, złota, indeksów giełdowych czy nawet kryptowalut.

 

Spoglądając na rynek kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych, które są notowane na giełdzie CME, prawdopodobieństwo zmian stóp procentowych jest dziś znikome i wynosi zaledwie kilka procent.

Pierwsza podwyżka w marcu. Co z kolejnymi?

Brak zmian stóp jest szacowany z kolei z prawdopodobieństwem 94,4 proc. Dlatego kluczowa wydaje się decyzja o tym, jak szybko będzie ograniczany program skupu aktywów oraz jak Fed zapatruje się na ewentualne dalsze podwyżki w 2022 r.

Wycena pierwszej podwyżki w marcu sięga prawdopodobieństwa 93 proc., z czego 88 proc. to szanse na podwyżkę o 25 pkt bazowych, a 5 proc. to prawdopodobieństwo podwyżki o 50 pkt. To właśnie tutaj może w najbliższym czasie toczyć się kluczowa rozgrywka. Jaka będzie skala marcowej podwyżki – takich wskazówek mogą dziś szukać inwestorzy.

Fed z misją tonowania nastrojów

Fed ogłosi dziś swoją decyzję w atmosferze podwyższonego ryzyka. Spoglądając na indeks VIX, czyli tzw. indeks strachu mierzony miesięczną zmiennością z opcji na indeks S&P 500, widzimy, że znajduje się on przy 30 pkt. To poziom relatywnie wysoki, ostatni raz obserwowany w lutym 2021 r.

Wydaje się, że w ostatnim czasie głównym zadaniem Fed jest uspokajanie rynków, a nie wprowadzanie jeszcze większych zaskoczeń. Dlatego też jastrzębia postawa Rezerwy Federalnej może być dziś nieuzasadniona, zamiast niej mógłby się pojawić bardziej gołębi ton.

Decyzję Rezerwy Federalnej poznamy dziś o godz. 20, pół godziny później rozpocznie się konferencja prasowa jej szefa Jerome’a Powella.

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79,17% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności