lederboard

FORCES by Łukasz Jemioł. Nowa militarna kolekcja


Najnowsza kolekcja Łukasza Jemioła na jesień i zimę 2015/2016 FORCES została zaprezentowana w Łodzi podczas Fashion Week Poland. Linia BASIC projektanta to kombinacja klasycznej elegancji oraz luzu w militarnym wydaniu.

Podczas Fashion Week Poland w Łodzi Łukasz Jemioł pokazał nową odsłonę linii Basic inspirowaną stylem militarnym. Kolekcja o nazwie „FORCES” mimo wojskowego charakteru została uzupełniona o detale odwołujące się do pacyfistycznych ideologii z lat 70. Forces ma łączyć buntowników w proteście dla siłowych rozwiązań i postulować, aby zawodowy mundur schować do cywilnej szafy. Na wybiegu pojawił się między innymi uczestnik programu TOP MODEL Michał Baryza, który poparł tę ideę.

low_FWP-DA-Lukasz-Jemiol-Basic_0035

Modowa propozycja na jesień i zimę łączy kontrolowany luz i podstawowe zasady eleganckiego ubioru. W propozycji dla panów znalazły się między innymi: stylowe marynarki, miękkie koszule, zamszowe spodnie, bawełniane bojówki, stylowe kurtki oraz eleganckie płaszcze. Panie w nowej kolekcji znajdą dla siebie spódnice, bawełniane sukienki, miękkie swetry, modne kurtki typu bombonierka, wygodne kombinezony oraz asymetryczne płaszcze. Hasła „NO WAR” i „PEACE” trafiły na typowe dla kolekcji BASIC koszulki. Projektant nie pozostał obojętny na detale i tak w kolekcji zobaczymy militarne wstawki oraz modne emblematy. Nie zabrakło również pacyfek – symboli pokojowych, charakterystycznych dla hipissowskiego buntu.

low_FWP-DA-Lukasz-Jemiol-Basic_0024

Łukasz Jemioł do produkcji ubrań wykorzystał materiały, które przyjemnie otulają ciało – bawełnę, nieśmiertelny denim, jedwab, zamsz, len. W kolekcji znalazło się wiele elementów wykonanych ze skóry. Błyszczące tkaniny i egzotyczne akcenty w postaci zdobień i printów przełamują wojskowy wymiar jesienno-zimowej propozycji.

low_FWP-DA-Lukasz-Jemiol-Basic_0134

Kolekcja jest utrzymana w stonowanych kolorach. Odcienie khaki, szarości i brązu całkowicie zdominowały wybieg. Ponadczasowa czerń i biel dopełniły jesienne kolory. Styl casual pozwala na kreowanie własnego stylu, na luzie, ale z dyskretną elegancją. To sposób, by przełamać rygorystyczne zasady w pracy nie rezygnując z wysokiej jakości materiałów i wykonania.

low_FWP-DA-Lukasz-Jemiol-Basic_0248

ŁUKASZ JEMIOŁ zadebiutował 10 lat temu, od tego momentu zbudował jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku mody w Polsce. W ciągu roku dwukrotnie prezentuje premiery linii BASIC i PREMIUM. Jest laureatem najważniejszych konkursów dla projektantów – Złota Nitka, Oskary Fashion, Moda Folk. Dwukrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie sztuki i mody. Swoje kolekcje prezentował m.in. w Lizbonie i Dubaju.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności