Gala LWICE BIZNESU 2019 spektakularnym sukcesem!

Ponad 250 osób pojawiło się w poniedziałkowy wieczór (13.01.) na finale 5. edycji plebiscytu LWICE BIZNESU 2019 organizowanego od 2014 roku przez magazyn Law Business Quality. Plebiscytu, który docenia i nagradza kobiet biznesu z sektora MŚP, a także osobistości medialne, które swoją postawą motywują i inspirują inne kobiety do działania. W tym roku wśród nagrodzonych kobiet znalazły się m.in. dr Irena Eris, Katarzyna Bonda, Ewa Szabatin, Paulina Biernat, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Kasia Miller, Viola Piekut, Maria Niklińska i Iwona Guzowska.

 

 

 

LWICE BIZNESU. Kim są? Są niezależne, ale podkreślają, że ich żywiołem jest współpraca z innymi ludźmi. Ich zaletą jest przebojowość, lecz każda z nich jest przekonana, że bez empatii i wyczulenia na potrzeby innych nie można osiągnąć sukcesu. Są kreatywne i inteligentne, ale świadome tego, że najlepszy pomysł potrafi wpaść do głowy podczas codziennych, nieraz banalnych czynności. To panie, które dzięki swej pasji znalazły pomysł na życie.

– Plebiscyt Lwice Biznesu z roku na rok cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba nadsyłanych do redakcji naszego magazynu zgłoszeń. Od pierwszej edycji konkursu, czyli od roku 2014, skupia wokół siebie największe gwiazdorskie nazwiska oraz media, które piszą o naszym niezwykłym wydarzeniu. W poprzednich edycjach statuetki LWICY BIZNESU trafiły m.in. do Jolanty Kwaśniewskiej, Ewy Błaszczyk, Joanna Klimas, Joanny Brodzik, Edyty Jungowskiej, Anny Muchy, Omeny Mensah czy Joanny Jabłczyńskiej – mówi Ilona Adamska, pomysłodawczyni konkursu, wydawca i redaktor naczelna Law Business Quality.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 200 pań. Do finału przeszło 68. W drodze głosowania SMS-owego wyłoniliśmy 5 finalistek. W drodze głosowania redakcyjnego jury przyznało 20 nagród. Statuetką Lwicy wyróżniliśmy także 20 bohaterek książki „Lwice Biznesu. O rodzinie i sukcesie”, które w szczegóły sposób zwróciły uwagę redakcji.

Galę poprowadził Arkadiusz Habrat i Ilona Adamska. Gościem specjalnym, a zarazem osobą, która wspierała ich na scenie oraz wygłosiła krótką prelekcję na temat przywództwa kobiet w biznesie, był Jacek Santorski.

Tego, co się działo na scenie w poniedziałek, nie da się opisać słowami. Takiej magii i takiego poruszenia dawno nie czuło się w powietrzu na naszych wydarzeniach. Jacek Santorski po prostu podniósł rangę imprezy, a zarazem sprawił, że każda kobieta poczuła się doceniona, poczuła się wyjątkowa. Z rozmów kuluarowych wiem także, że dzięki obecności Jacka na scenie spełniłam marzenie wielu pań, aby poznać go osobiście – dodaje szczęśliwa Ilona Adamska.

Podczas gali wystąpiły trzy wyjątkowe, charyzmatyczne i przepiękne wokalistki: Sabina Sago, Maria Niklińska i Justyna Reczeniedi. – Dziewczyny po prostu rozkochały w sobie publiczność. Takich głosów się nie zapomina – mówi Gabriela Sięka z redakcji Law Business Quality.

Jak co roku, podczas gali Lwice Biznesu, przyznawane są statuetki GWIAZDA O WIELKIM SERCU dla znanych i lubianych gwiazd, które na co dzień działają społecznie i charytatywnie. W tym roku statuetki trafiły do zespołu Blue Café, Kabaretu Skeczów Męczących, Katarzyny Pakosińskiej i Tomasza Ciachorowskiego.

W trakcie gali odbyła się premiera książki „Lwice Biznesu. O sukcesie i rodzinie”, która jest zbiorem felietonów 49 kobiet biznesu na temat tego, jaki wpływ na to, kim są dziś kobiety sukcesu, miały rodzina, przyjaciele, partner. Wisienką na torcie są trzy eksperckie wywiady, których udzielili do książki Jacek Santorski, Jakub B. Bączek oraz dr Mateusz Grzesiak.

Imprezę uświetnił pokaz mody marki T POINT Studio z Łodzi, które promuje polskich projektantów, głównie jednak współpracuje z BEA Studio Mody. – Wspólnie przyświeca im idea wspierania i ubierania kobiet w każdym wieku oraz na każdą okazję. Dlatego podczas gali na wybiegu pojawiły się nie zawodowe modelki, a czytelniczki magazynu „Law Business Quality”, w wieku od 30 do 60 lat. Jak powiedziały o nich na pokazie projektantki, „niecodzienne kobiety dnia codziennego” – wyjaśnia z nieskrywaną radością organizatorka plebiscytu Ilona Adamska.

Niezwykle ważnym punktem poniedziałkowej gali była licytacja na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”, podczas której licytowano m.in. obraz Joanny Sarapaty oraz prace fotograficzne Wiktora Gutta i Piotra Vasco Wasilkowskiego. Udało się uzbierać ponad 10 000 zł.

Dzięki tym pieniądzom uda się nam zorganizować wymarzone ferie dla naszych małych podopiecznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli naszej Fundacji. Dziękujemy za wasze dobre serce – mówi szczęśliwa Joanna Radziwiłł, prezes Fundacji.

Imprezę zakończyła loteria wizytówkowa, w której jedną z nagród był weekend z marką Jaguar. Fundatorem nagrody była firma RIDE4LESS.

Sponsorami gali byli: RIDE4LESS, VIOLA HAIR EXTENSIONS, OLX POLSKA, PGC POLSKA GRUPA CATERINGOWA – TASTY BUSINESS IN WARSAW, DIETERING.COM, RESTAURACJA AVANGARDA, CASINO VODKA, CAFFE GRANO, JANTAR WODY MINERALNE i DIGITAL KNOWLEDGE VILLAGE.

Partnerami Gali byli: Kumazu, M’onduniq, Chantal, Cherry Soap, Abi Wings, Klinika Młodości Blanki Pawłowskiej, Elixir Clinic, Bobica Polska.

Patronat medialny nad Galą objęły: skills.pl, naszbiznes24.pl, Tygrysy Biznesu, Imperium Kobiet, Be-art.pl, ATV, MTV24.TV.

Więcej zdjęć z Gali na stronie Facebookowej: https://www.facebook.com/Lwice-Biznesu

Książka „Lwice Biznesu. O rodzinie i sukcesie” do nabycia na www.ikmag.pl/sklep od 20.01.2020.

 

Tekst: Anna Gardyniak

fot. Piotr Wroniewicz

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności