lederboard

Kancelaria nieruchomości – na jaką pomoc możesz tam liczyć?

Kancelaria nieruchomości to przedsiębiorstwo, w którym specjaliści z zakresu prawa udzielają kompleksowej pomocy, na każdym etapie inwestycji w nieruchomości. Niezależnie od tego, czy transakcja dotyczy sprzedaży nieruchomości, kupna, wynajmu, czy też innych działań, pomoc profesjonalisty może okazać się kluczowa. Często bowiem zastosowane rozwiązania prawne wpływają bezpośrednio na powodzenie i opłacalność całej inwestycji. Zatem jeśli nie chcesz zostawiać ostatecznego efektu transakcji przypadkowi powinieneś skorzystać z pomocy kancelarii nieruchomości, aby uzyskać gwarancję bezpieczeństwa prawnego podejmowanych kroków.

 

Sporządzanie i negocjowanie umów poprzez kancelarię nieruchomości

W transakcji każdego rodzaju, związanej z tematyką nieruchomości, jedną z najważniejszych formalności jest sporządzona poprawnie umowa. Niezależnie, czy dotyczy to sprzedaży nieruchomości, dzierżawy czy wynajmu – jest to element determinujący powodzenie całego przedsięwzięcia. Dobry prawnik od nieruchomości skonstruuje i wynegocjuje warunki umowy tak, by była ona korzystna dla jego klienta i co równie ważne – zgodna z wszystkimi obowiązującymi przepisami. Taka umowa zapewni możliwość dochodzenia swoich praw w przyszłości.

Specjalista z zakresu prawa nieruchomości pomoże między innymi w następujących sprawach:

  • sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości
  • ustanowienie służebności drogi konicznej
  • pozyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów, dotyczących danej nieruchomości i konkretnej inwestycji
  • przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
  • negocjowanie warunków najmu lokalu użytkowego

Prawnik od nieruchomości może także reprezentować swoich klientów w sądach oraz przed organami administracji publicznej.

Nieuczciwi lokatorzy? – zabezpiecz się przed nimi z pomocą kancelarii nieruchomości

Każdy inwestor obawia się wynajęcia swojej nieruchomości nieodpowiedzialnym lokatorom. Niestety, wciąż bardzo częsta jest sytuacja, kiedy lokatorzy przestają dokonywać stosownych opłat, a usunięcie ich z mieszkania staje się utrudnione. Do tego często dochodzą zniszczenia spowodowane przez lokatorów w mieszkaniu.

Taka sytuacja to spełnienie najgorszych koszmarów każdego inwestora w nieruchomości na wynajem. Całkowite wyeliminowanie tej ewentualności jest niemożliwe, jednak można podjąć pewne kroki prawne, aby ryzyko to zminimalizować. Chodzi tutaj w szczególności o umowę najmu okazjonalnego oraz umowę najmu instytucjonalnego, które zabezpieczają wynajmującego w znacznie większym stopniu niż standardowa umowa najmu.

Skorzystanie z usług dobrego prawnika od nieruchomości pozwala wynajmującemu znacznie bezpieczniej powierzyć swoją nieruchomość nowym najemcom. Specjaliści w kancelarii nieruchomości wyjaśnią ryzyko związane z najmem danej nieruchomości, przedstawią dostępne warianty działania oraz wyjaśnią wady i zalety każdej z opcji.

Pomoc prawnika może być nieodzowna nie tylko na etapie zawierania umowy, ale również w przypadku braku płatności ze strony lokatora, w razie konieczności wypowiedzenia umowy najmu lub w przypadku dewastacji mieszkania przez lokatora. Prawnik pomoże w takiej sytuacji skutecznie dochodzić praw wynajmującego bezpośrednio od najemcy, jak również od ubezpieczyciela.

Tylko doświadczeni radcy prawni, którzy na co dzień zajmują się trudnymi przypadkami z zakresu prawa nieruchomości, są w stanie przewidzieć ryzyka transakcji przeprowadzanych na rynku nieruchomości. Stuprocentowe zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami nie zawsze jest możliwe, jednak profesjonalna pomoc specjalisty pomoże znacznie zredukować ryzyko.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności