lederboard

Kandydatki do tytułu Lwica Biznesu 2019, cz. 3

Są niezależne, ale podkreślają, że ich żywiołem jest współpraca z innymi ludźmi, ich zaletą jest przebojowość, lecz każda z nich jest przekonana, że bez empatii i wyczulenia na potrzeby innych, nie można osiągnąć sukcesu. Są kreatywne i inteligentne, ale świadome tego, że najlepszy pomysł potrafi wpaść do głowy podczas codziennych, nieraz banalnych czynności.

 

 

Kto taki? Kobiety biznesu, znane i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym świecie, twardo walczące z silną, nierzadko wyłącznie męską konkurencją oraz takie, które znalazły swoją niszę i niebanalny pomysł na firmę. Panie, które dzięki swej pasji znalazły pomysł na życie, dziewczyny, dla których priorytetem jest nie kończąca się praca nad sobą, nieustanne samodoskonalenie i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań.

Kilka dni temu ruszyło głosowanie SMS-owe, które wyłoni 3 zwyciężczynie. Kolejne 20 „LWIC BIZNESU 2019” wybierze jury w skład którego wchodzi m.in. Jacek Santorski, Monika Zamachowska i Ilona Adamska.

Głosy możecie oddawać do 5 stycznia.

Lista Pań nominowanych do nagrody dostępna jest na stronie: 

https://www.atomsms.pl/app/module/sonda2.html

 

KANDYDATKI DO TYTUŁU „LWICA BIZNESU 2019”, CZ. 3

 

1. Kinga Bogdańska

Dziewczyna z Podlasia, mama, „trener terrorysta”, talent coach, przyjaciółka w zmianie, niezrealizowana jeszcze cyrkówka, autorka książki „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”, wielu ebooków, projektów rozwojowych, m.in. „Mistrzowskiej Akademii”, w której pomaga kobietom budować autentyczną pewność siebie opartą na akceptacji siebie, poczuciu wartości, asertywności zgodnej z wartościami oraz zarządzaniu swoim potencjałem.

2. Małgorzata Daniel

Jak sama mówi o sobie: – Niepokorna ze mnie dusza, wiecznie poszukująca, empatyczna, z niezwykłym apetytem na życie i wiedzą. Jestem mamą dwóch cudownych córek Ani i Laury, a także babcią jedynych w swoim rodzaju ukochanych wnuczek Tosi i Amelki. Jestem żoną bardzo cierpliwego i poukładanego faceta Maćka (chwała mu za to, że tyle ze mną lat wytrzymał). Mam dwa pieski bostonki Dexa i Jacka oraz kotkę Glorię. Kocham naturę i mój ogród, który co roku upiększam, uwielbiam żeglarstwo i spędzanie wolnego czasu nad wodą w gronie przyjaciół. Mam tysiące pomysłów, dlatego też postanowiłam żyć długo w zdrowiu i radości, aby je wszystkie zrealizować.

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi, wydział Farmaceutyczny, kierunek Kosmetologia; Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, wydział lekarski, kierunek Promocja zdrowia; Akademię Humanistuczno – Ekonomiczną w Łodzi, studia podyplomowe Marketing i Zarządzanie w firmie Medycznej. Obecnie studiuje Naturopatię w Polskiej Akademii Naturopatii. Ponadto:  NLP poziom Master Instytut Neaurolinteligencji oraz Structogram Polska – licencjonowany trener. Odbyła szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i biznesu w kraju i za granicą.

3. Edyta Dobrzańska

Przez 20 lat pracowała, zarządzając i budując sieci sprzedaży w największych instytucjach finansowych. Właściciel i pomysłodawca sieci LADIES FIRST, obecnie tworzy gabinety medycyny estetycznej i studia modelowania sylwetki na terenie Unii Europejskiej. Najnowszy projekt to otwarcie szpitala walki z otyłością w Warszawie, Rzeszowie i Gdańsku.

4. Agnieszka Domagała

Dyrektor zarządzająca w hotelu Kristoff w Łaszkowie, dyrektor generalny spółki Chenczke Energy działającej w branży paliwowej (zarządza 5 stacjami paliw pod logo Orlen i BP). Specjalizuje się w całościowym, angażującym zmysły kreowaniu wydarzeń, wraz z swoim zespołem organizuje eventy skierowane dla kobiet w ramach projektu #byckobietaontour, targi ślubne, kolacje tematyczne, wesela i konferencje. Cały czas się dokształca w dziedzinach rozwoju osobistego, budowania zespołów, w sprzedaży. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, studiów podyplomowych w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Nowoczesnej Organizacji i Zarządzania w Gastronomii. Trener Mentalny.

5. Małgorzata Dura

Magister ekonomii. Obecnie Wedding Planner, Event Manager i osobisty konsjerż. Sprawia, że ludziom dzięki jej pomocy żyje się lepiej. Ma dużo kontaktów z których może korzystać. Jak mówi o sobie: – Mam numer do najlepszego adwokata w mieście, ale też do przystojnego hydraulika. Wszyscy wiedzą, że mój telefon to bogata baza kontaktów. Brakuje mi tylko numeru do prezydenta, bym mogła mu podpowiadać, jak zarządzać naszym krajem.

6. Renata Gajowy

Z wykształcenia fizjoterapeuta, z pasji miłośniczka mody. Właścicielka damskiej marki odzieżowej L’attore, którą z powodzeniem rozwija od 1993 roku. Bizneswoman i projektantka mody w jednym. Laureatka wielu nagród branżowych, w tym m.in. statuetki za najlepszą kolekcję od Patrizia Gucci (2015) oraz nagroda Anny Fendi (2016), Projektant roku 2016 oraz Fashion Leader przyznany przez wydawnictwo Manhattan Bussienss. Od wielu lat udziela się charytatywnie, pomagając dzieciom mieszkającym w Kamerunie oraz na terenie kraju. Ma ogromną pasję do tańca, uwielbia muzykę oraz spędzanie czasu nad wodą.

7. Marta Gargas

Certyfikowany Trener Mentalny, Licencjonowany Trener Structogram®, autorka, mówca. Przez 10 lat pracowała w korporacji w sektorze finansowym. Zainspirowana macierzyństwem, swobodą i wolnością, w 2013 roku założyła firmę szkoleniową. Pracuje z handlowcami, biznesmenami, właścicielami firm i sportowcami. W czerwcu 2019 roku przygotowywała w zakresie treningu mentalnego męską Reprezentację Polski do udziału w Mistrzostwach Europy w siatkówce na siedząco.

Prywatnie #BiznesMama trzech synów i właścicielka dwóch ogromnych psów. Autorka książki „#BiznesMama. Biznes urodzony w domu” oraz Kalendarza #BiznesMamy. Wspiera kobiety w łączeniu aktywności zawodowej z macierzyństwem oraz rozwoju swoich pasji. Wierzy, że małymi krokami można osiągnąć duży sukces.

8. Olga Jeziorska

Właścicielka prestiżowej marki JEZIORSKA MED (znanej wielu jako INSTYTUT OLGAMED). Olga Jeziorska to znany i ceniony szkoleniowiec medycyny estetycznej prowadzący zajęcia w Polsce, Egipcie, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. W jednej osobie mamy laboranta sekcyjnego i balsamistkę, finalistkę Miss Świata 2019 w Neapolu, studentkę prawa medycznego, mamę 8-letniej Nikoli, a co najważniejsze – genialnego szkoleniowca z zakresu medycyny estetycznej.

W przypadku Olgi Jeziorskiej sukces to wypadkowa wielu lat ciężkiej pracy, setek balsamacji i sekcji zwłok, wypracowanej w sobie dyscypliny wewnętrznej, umiejętności pokonywania własnych słabości, doskonalenia technik pracy, cierpliwości, perfekcji i pragnienia sprostania wszelkim przeciwnościom. Tempo zmian technologicznych w zakresie medycyny pociąga za sobą konieczność stałego podwyższania własnych kwalifikacji – na ten moment to ponad 30 dyplomów potwierdzających jej kwalifikacje zawodowe, a kolejne już wkrótce.

9. Joanna Maria Jastkowiak

Trener mentalny, przedsiębiorca, doradca finansowy i ubezpieczeniowy, marketingowiec, pasjonatka podróży z własnym biurem podróży „EduFan”, miłośniczka dobrego stylu, matka, przyjaciółka, kobieta z misją i pasją, o dużej wrażliwości i empatii. Od paru lat posiada swój biznes, pod którego skrzydłami rozwijają się jej pasje, a wdzięczność sprawia, że z dnia na dzień jest nie tylko bogatsza o doświadczenia, ale także staje się lepszym człowiekiem.

10. Ewelina Kołoda

Prezes Zarządu Nakatomi Sp. z o.o. i Nakatomi LLC, stworzyła agencję marketingową, która w ciągu 5 lat stała się jedną z największych w Polsce oraz najszybciej rozwijającą się polską agencją na rynkach zagranicznych. Nakatomi to obecnie 8 biur, w tym Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Londyn, Paryż, Nowy Jork, Los Angeles i Honolulu, 206 pracowników mówiących w 11 językach.

To zwyciężczyni w konkursie 100 Kobiet Biznesu organizowanym przez Puls Biznesu, Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie w konkursie prezydenta miasta Gdańsk, Osobowość Roku 2016 i 2017, Mikroprzedsiębiorca Roku w konkursie fundacji Kronenberga, Lwice Biznesu, Firma rodzinna roku 2016. Prowadzona przez nią agencja Nakatomi podwaja obroty i zatrudnienie od 2014 roku. Jako jedyna agencja marketingowa z poza Stanów Zjednoczonych nominowana do TOP 10 agencji reklamowych na Manhattanie. Nakatomi to agencja promująca takie marki jak GM, Yara, Medicover czy Bank of Indonesia, Continental, UCLA.

11. Ewelina Korszun

 

Właścicielka salonów optycznych w Zielonej Górze, Nowej Soli i Żarach. Działalność gospodarczą prowadzi z wielką pasją. Niezwykle ambitna, wie, czego chce od życia. Uwielbia podejmować ryzyko, które motywuje ją do dalszego rozwoju. Samoświadomość i odpowiedzialność to główne siły jej charakteru. Miłość do biznesu narodziła się w okresie dzieciństwa. Już wtedy wykazywała się talentem handlowym.

Jak sama mówi o sobie: – Jestem bardzo szczęśliwą osobą ponieważ otaczam się dużą życzliwością otoczenia tak i ja, ją okazuję. Inspiruje mnie przyroda i muzyka, która pomaga mi w tworzeniu nowych projektów i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Uwielbiam tańczyć, robić zdjęcia, podróżować. Z chęcią angażuje się w pomoc potrzebującym jako wolontariusz i sponsor wielu akcji charytatywnych. Była kiedyś dość wstydliwym, a zarazem ciekawym dzieckiem, wszystko chciała wiedzieć i słyszeć. Wszędzie było jej pełno, ale nigdzie na dłużej nie mogła zagrzać miejsca. To pozwoliło jej być w różnych miejscach i robić to, co lubi.

12. Dorota Kuźnicka

Projektantka ekskluzywnego obuwa, założycielka i kreatorka marki DK Dorota Kuźnicka. Miłośniczka fantazyjnych wzorów i luksusowych dodatków. DK stworzyła dla kobiet nowoczesnych, niezależnych i wymagających. Projektuje w duchu credo marki „Podbijaj świat w wygodnych butach”. Jej projekty są doceniane i uwielbiane przez kobiety biznesu. Tegoroczna laureatka Gali Dobrego Stylu organizowanej przez Klub Integracji Europejskiej jako ambasador Akademii Dobrego Stylu. Doceniona za jakość, styl, klasę tytułem Lidera Ekskluzywnego Obuwia i Torebek 2019 organizowanego przez magazyn Businesswoman & Life. Dzięki niej eleganckie i ekskluzywne buty osiągają nowy wymiar, gdzie liczą się nie tylko piękno, ale również kunszt rzemiosła i solidne podparcie dla stopy.

13. Magdalena Różniak

Właścicielka kilku firm: m.in. Magrol, która zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych czy Winnicy Słoneczny Zakątek, której wina uzyskały pierwsze nagrody w międzynarodowych konkursach winiarskich. W 2017 roku wraz z mężem zakupili prawa do technologii i znanego międzynarodowego znaku towarowego firmy Mzuri. Obecnie zajmuje się m.in. projektem budowy centrum badawczo-rozwojowego, które umożliwi dalszy rozwój i udoskonalenie jej pozostałych działalności. Ukończyła studia na wydziale pedagogiki i psychologii, a później podyplomowo kształciła się na uczelni Collegium Civitas w zakresie mediów, wiedzy o winie i praktyki sommelierskiej.

14. Sandra Martynów

Praktyk planowania finansowego, trener biznesu i komunikacji opartej na empatii. Właścicielka Pracowni Rozwoju Osobistego „Dla Ciebie”. Z zamiłowania podróżnik.Podczas warsztatów, konferencji czy konsultacji indywidulanych pokazuje, jak wykorzystać praktykowanie planowania finansowego do podniesienia jakości życia, spełniania marzeń, podnoszenia poczucia własnej wartości czy zwiększenia efektywności zespołów. Autorka książki „Niezbędnik Finansowy. Jak dogadać się z pieniędzmi i żyć z nimi w zgodzie”. Współautorka kilku kolejnych książek i publikacji. Współpracuje m.in. z Brian Tracy International – Polska, Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Leszna, LEGEON – Adwokacka Kancelaria Prawa Gospodarczego Leszno, Szkoła Językowa Papuga Poznań, Biuro Podróży SPORTUR Głogów.

15. Karolina Mikulko

Trener, coach, hipnoterapeuta. Jedna z niewielu specjalistów na świecie zajmujących się pełnymi transformacjami kobiet w zakresie budowania związków bez chorej zazdrości, kłótni czy braku zrozumienia. Związków opartych na pełnym zaufaniu, szczerości, docenianiu siebie nawzajem, umiejętności zaspakajania wzajemnych potrzeb. Autorka indywidualnego programu transformacyjnego dla kobiet, który pozwala przejść im pełną zmianę od A do Z. Poza pracą indywidualną prowadzi szkolenia w zakresie poczucia własnej wartości i pewności siebie, komunikacji, inteligencji emocjonalnej itp. – wszystko także w odniesieniu do relacji damsko-męskich. Jako jedyna daje gwarancję najwyższej jakości oferowanego przez siebie wsparcia oraz efektów zmiany u kobiet, z którymi pracuje. Poza pracą do jej pasji należy także taniec i wyprawy górskie.

 

***
Tuż przed godziną 21.00 ogłosimy ostatnią listę kandydatek nominowanych do tytułu LWICY BIZNESU 2019.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności