Macrologic jesienią wprowadzi na rynek nowy polski system ERP


W czwartym kwartale br. polski dostawca systemów klasy ERP, Macrologic SA wprowadzi na rynek nowe, polskie kompleksowe rozwiązanie IT do zarządzania. Oprogramowanie ma pomóc rozwojowi średnich i dużych firm działających w Polsce.

 

Jak zapowiada spółka, nowy system ERP będzie innowacyjny i oparty na zarządzaniu procesowym. Ma być odpowiedzią na potrzeby właścicieli przedsiębiorstw działających w Polsce, którzy z jednej strony chcą pracować na aplikacji dobrze zorganizowanej procesowo, a z drugiej nie chcą, by jej koszt pochłonął zbyt wysokie nakłady inwestycyjne.

– Stworzyliśmy system ERP z myślą o rozwoju średnich firm działających w Polsce. Nasza aplikacja ma być dla nich kluczem do sukcesu, ponieważ – jak pokazują doświadczenia krajów Europy Zachodniej – organizacje zarządzane procesowo działają sprawniej i efektywniej. Lepiej też radzą sobie na rynku w walce z konkurencją niż te bez opisanych procesówmówi Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, prezes zarządu Macrologic SA.

Jak zauważa, do tej pory tego typu oprogramowanie było dostępne tylko dla dużych korporacji, a teraz szansę na jego posiadanie – dzięki nowemu rozwiązaniu Macrologic – zyskają także mniejsze firmy. Ale i na te duże spółka się nie zamyka. Jej nowa aplikacja będzie pierwszym polskim systemem ERP opartym na procesowości. Z tego też powodu – zdaniem Barbary Skrzecz-Mozdyniewicz – produkt ma dużą szansę zrewolucjonizować krajowy rynek ERP.

Macrologic SA inwestuje rocznie nawet 10 proc. swoich przychodów, czyli ok. 5 mln zł w rozwój swoich produktów. Tak duże fundusze pozwalają stale udoskonalać oprogramowanie i dopasowywać je do dynamicznie zmieniającego się rynku, potrzeb klientów oraz zmian w sposobach zarządzania w przedsiębiorstwach.

– Rozwój i dopasowanie do potrzeb rynku zawsze były i będą dla nas kluczowe. Taką politykę mieliśmy od wielu lat i nadal ją kontynuujemy – zapewnia Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

Spółka liczy, że taka długofalowa strategia firmy przyniesie niebawem wymierne korzyści. Macrologic chce m.in. dzięki nowemu systemowi ERP w ciągu trzech najbliższych lat znaleźć się wśród pięciu największych spółek w Polsce oferujących rozwiązania IT do zarządzania przedsiębiorstwami.

 

Macrologic od 30 lat na polskim rynku

Polski dostawca systemów klasy ERP już od 30 lat tworzy rozwiązania informatyczne dla rodzimych
i zagranicznych przedsiębiorstw działających w Polsce. Oprogramowanie autorstwa spółki wspomaga realizację ich celów biznesowych. Dziś z rozwiązań Macrologic korzysta ponad 1,6 tys. firm z różnych branż i sektorów, takich jak: instytucje publiczne, firmy produkcyjne, przedsiębiorstwa usługowe czy handlowe. Klienci spółki wiążą się z nią nawet na 15-20 lat.  Spółka  aktualnie zatrudnia ponad 300 osób, które pracują  w 14 lokalizacjach rozproszonych po całym kraju. Ponad połowa pracowników to grupa konsultantów, którzy na co dzień pracują nad usprawnieniem procesów biznesowych za pomocą rozwiązań informatycznych oferowanych przez firmę.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności